Kei

Info

Prezývka kei
Web:
Členom scifi.sk: 7 rokov
Naposledy online: 17.02.2020
E-mail: keiscape@gmail.com
Skype:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 270
Články: 0
Poviedky: 2

Zbierka - ponúka

Kei ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Kei ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Kei ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Autorka a démon
Pobavila som sa, táto rýchlovka sa mi páčila. Autorka je jasnym dôkazom, že pravidelní oneskorenci si aj na démona zvyknú :) Len škoda že nemá meno, pôsobilo by to o čosi osobnejšie. Cením si aj drobnosti, ktoré pôsobia neokukane, ako ten piesok čo utekal z hodín. A aj keď poviedka nie je dokonalá, pôsobí inšpirujúco.
06.02.2020 10:56:46

Športový zápas
táto mi nesadla. hrubý základ má nádej, zápletka aj pointa niečo do seba má, ale ten zbytok mi prišiel chaotický. neviem či tu bola snaha o humor alebo o horor, odvolávky nesadli, lebo pôsobili samoúčelne a základná logika dostala na frak - taká, čo aj pri PnP by mala trochu obstáť. napríklad ten štadión jeden krát dva metre - to je velkost cca panelákového wc, takže tí súperi stáli naozaj zoči*voči, hlavne ak sa do priestoru ešte vtrepal stlp s tryskajucimi reťazami a ohnivá stena s priemerom 2m. Možno za inej situácie by to pôsobilo komicky, ale tu mi to nezafungovalo. A záver - no keď do priestoru 2x1m k totemu a k ohnivej stene pribudne švihajúci meč, až je divné, že to hlavna postava prežila.
06.02.2020 10:42:50

Taká obyčajná služba
Textik je v pohode, aj keď sa mi nevybavil súvis s legendou, videla som ho dost dávno. Čo mi trochu chybalo, bolo vysvetlenie, že prečo vlastne ten liek potrebujú, čo je hrozbou, lebo ak čitateľ nepozná súvis, tak bude tápať. Inak je to ne pnp dobré.
04.02.2020 08:44:29

Piknik pri jablku
Chaos.... bolo prvé čo mi napadlo pri čítaní - kvoli gramatike, slovám, úprave atd. Akoby to požul fínsky prekladač :D Tu je veľa hrubiek ešte aj na prvopis. Nápad je výborný, ale cítiť z neho prvoplánovosť (čím to asi bude, že?) a určite by si zaslúžil doupravovať a skorigovať. Trochu mi chýba vysvetlenie - lebo v tejto podobe sa ponúka viacej možností, že o čo tam vlastne ide a tak ten záver nevyzneje ako by mohol.
04.02.2020 08:31:00

Hliadkový let
Problém s drakmi je ten, že sú obľúbení a je o nich hromada poviedok a kníh, takže ak nepríde autor s naozaj originálnym prístupom či príhodou, vždy bude niekomu niečo pripomínať. U mňa to nie je Eragon, pretože ten ma nezaujal a tak sa mi ani nepchá do asociácií, ale hneď som si spomenula na sériu Temeraire od Naomi Novik a tiež na trilógiu Dragonlance, ale nevadí, lebo príbeh s drakom vždy poteší :D Páči sa mi vyobrazenie letu, a aj samotný nápad je dobrý, len ten záver pôsobí neukončene, lebo sa mi žiada zistiť, prečo k tomu došlo. Aby pointou bolo zistenie, že niekto mu to urobil schválne, tak by to muselo byť trochu inak napísané a možno bez zbytočného vysvetľovania, že kto asi to spravil, ale taký záver sa ťažko dolaďuje v PnP. A pozor na vety ako: Poďakoval som sa. - Nasleduje hneď za samotným poďakovaním, takže je jasné, že to spravil, zbytočne to ešte písať. Ale to by sa vychytalo pri korekciach, keby to nebola PnP.
04.12.2019 19:12:26

Minirecenzie

Druhý diel za prvým nezaostáva, dá sa povedať, že je aj o chlp lepší.
Aj do tretice si séria udržala úroveň. Číta sa naozaj rýchlo a každý si v nej nájde to svoje. Odporúčam
Výborná rozohrávka série. Vtipné a odsýpa

Články

Kei ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

Kei

Andromeda v kocke

PNP

5 komentárov

Kei

Lov

poviedka na počkanie

7 komentárov