Symptóm Pandorum (2009)

Dvaja členovia posádky sa prebudia z hyperspánku na palube opustenej vesmírnej lodi. Sú dezorientovaní, je tu tma a jediné zvuky vydáva sama loď. Nevedia si spomenúť na to, kto sú a čo tu robia alebo kam smerujú. Pri preskúmavaní lodi narazia na šokujúce skutočnosti, s ktorými začína boj o ich vlast...

Vesmír - temný, chladný a smrtelne nebezpečný - taký, aký ho máme radi. Druhá recenzia na určite zaujímavý film.

12.04.2010 draculin Magazín - Recenzie 1

Tak ako literárne aj filmové sci-fi sa začiatkom milénia dostáva do krízy. Originálnych námetov je čoraz menej a filmovej produkcii dominujú adaptácie komiksov, počítačových hier ako aj množstvo pokračovaní a prerábok. Kvantita však neustále rastie a nie je núdza ani o unikátne a komerčne mimoriadne úspešné diela.

Aj vy sa v poslednom čase budíte zo sna o trojmetrových šmouloch pobehujúcich lesom na pestrofarebnej planéte? Aj vy máte doma voodoo bábiku Camerona a každý večer do nej z radosťou zapichnete pár klincov? Aj vy si myslíte, že poriadne hard core sci-fi už vymrelo? Chvalabohu ešte nie! Zabudnite na Pandoru!! Je tu Pandorum!!!

05.01.2010 23:45 Roland Axenberg Magazín - Recenzie 14

Vesmírna loď. Nekonečne zdajúci sa vesmír. Posádka, ktorá sa prebudí z hyperspánku a nevie, kde je a aká je jej misia. Postupne odhaľované skutočnosti neprispejú k optimistickým nádejám. Prichádza strach...