Aleš Horváth

V okne mojej kajuty zažiarila Zem. Už sú to roky, čo som kedysi podobne pozoroval Mesiac. Na vesmírnej lodi Alpha 751 z termoplastického materiálu zažívam momenty, keď vidím Mesiac a Zem naraz takmer vedľa seba. V ojedinelých chvíľach mávam vo výhľade spolu s nimi aj Slnko. Jeden by si myslel, že rokmi sa začne človeku cnieť za rodnou planétou, mne však nie. Z nostalgie zapínam z času na čas stroj a ja sa teleportujem do dávnych vekov. Vekov bohov a mýtov do čias legiend a hrdinských bojov. Práve preletel okolo nejaký Klingon. Musím ísť, pošlem po ňom zásielku do Delta kvadrantu. Keby niečo, nechajte odkaz na 3D zaznamniku. Tá stará kraksňa už síce blbne, ale to viete, počas bojov Jediovia nikdy nešetrili lode Darth Vadera. Bol zázrak, že som ho vôbec rozchodil, keď sa Temná hviezda rozpadla. Ešte že teleport fungoval správne, vyhodilo ma z budúcnosti naspäť pár sekúnd pred jej výbuchom.

Info

Prezývka alessi
Web: http://aleshorvath.sk
Členom scifi.sk: 7 rokov
Naposledy online: 30.03.2020
E-mail: horvath@aleshorvath.sk
Skype:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 323
Články: 1
Poviedky: 22

Zbierka - ponúka

Aleš Horváth ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Aleš Horváth ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Aleš Horváth ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Poviedky prijate do výzvy Fantastická poviedka - druhé kolo roku 2020
heh, tá moja vecná cena veľmi potešila. ozaj , pekná bola. Ďakujem za ňu. :-)
02.03.2020 11:13:53

Trhlina a Priepasť, jednovaječné dvojčatá
ad upozornenie: dal som si zaucho za to ad rozprávanie mŕtveho: na viacerých literárnych serveroch som čítal že sa to nemá robiť. nie som si istý, ale tuším aj na Vimke. osobne mi to je jedno , len autor na Youtube tvrdí že je to podľa ozajstnej udalosti. ad tatry: nechodím, nemám reálnu možnosť to overiť. osobne, pred 30 rokmi som skoro hodil šipku z Lomnickeho sedla kebyže som duchom, tak sa tam rochnim jak prasa , lebo to je frekventované miesto. inak keď si zoberieš, 30m je zhruba desatposchodovy dom. takže neverím že rodinka sa len tak bez istenia vyberie na plošinu pokochať sa. najmä keď hrdina tam ide s plnou vybavou. Verím akurát tomu, že z takej výšky môže človeku prepnuť. u nás neďaleko je vyhliadka a má cca 20 m a mi všetko jedno nebolo, takže viem, že tých 30m je dosť na zakrutenie hlavy. alebo schizu. ad písanie: myslím si že Karika píše hlavne pre ženy, ktoré majú radi myšlienkové pochody, opisy a filozofovanie. v tomto smere verím že ženám to príde zaujímavé, lebo je to emotívne. Asi mesiac po odovzdaní recenzie som videl besedu, kde autor hovoril o tom, že to je skôr o existenčnom strachu. plus jeho experimentovanie. ja mám rád akciu a myslím si že Karika vo svojom Strachu ju dokázal zvládnuť primerane hororovemu žánru. V podstate aj v druhej polovici Trhliny. Ale po prečítaní Tmy sa mi zdá Priepasť aj tak 10x lepšia ako spomínaná tma. ad postavy : Karika má problém so sympatiou postáv. Tak v Strachu, Tme, Priepasti ako aj v Trhline(tam mi bol sympatický učiteľ lebo aj ja som zrovna fyzikar, inak by nebol ani ten).
05.02.2020 19:48:14

Poviedky na počkanie XXXVIII - Vyhodnotenie
Niromwell, ja ďakujem za pozvanie a upozornenie. Pôvodne som sa chcel zúčastniť iba ako čitateľ, lebo riešim iné projekty, ale keďže si trafila moju aktuálnu tému pomimo scifi tak mi to nedalo neprispieť.
02.02.2020 21:56:52

Nutela
pre mňa bolo pochvalou tou, že ma Niromwell zavolala na PnP . Ale samozrejme, potešilo aj od teba , ďakujem. Poradovník by mal zmysel, keby sa napríklad určilo nielen slovo, ale aj žáner, či nejako viac špecifikovali podmienky. A ono je problém aj s hodnotenim ako takým, keďže poviedka niekedy (ne)sadne aj z dôvodu osobných preferencií(téma/žáner/spr acovanie)
02.02.2020 21:50:58

Športový zápas
Ďakujem za ohodnotenie. Marek, do určitého momentu to išlo ako z chlpatej deky, potom mi preplo a až tam som si uvedomil akým spôsobom to rozvíjať ďalej. Feri, beriem na vedomie. Podpísal sa čas na dotiahnutie a že popri PnP som riešil aj inú poviedku.
02.02.2020 21:03:29

Minirecenzie

Poviedky

Športový zápas

Na Zemi som bol majster v športovom čarodejníctve. Preto zápas na Centauri VII som si nemohol nechať újsť.

5 komentárov

Legenda o Ronagorde

Bola mladou a krásnou kráľovnou. Bola aj šťastná, až kým jej veliteľ kráľovských stráži neoznámil nešťastnú zvesť. Musí konať a musí sa rozhodovať. No nie vždy k záchrane vedie jednoduchá cesta.

2 komentárov

Román - majsterštyk

A taká super trilógia by z toho bola...

1 komentárov

Ľubana

Bola súca na výdaj. Len ten správny ženích jej chýbal.

13 komentárov

Thule: Na kraji sveta

Lákal ho krásny pocit slobody a možnosť samostatne konať, či voľne si vyberať. Nie, nešlo len o partnerku, aj neobmedzený pocit slobody by mu bol zadosťučinením.

8 komentárov

Vlna

Našli Lovca ako po Love odchádza domov. Podarí sa im ho zničiť skôr, ako opustí ich kvadrant?

0 komentárov