Stano Lacko

Programátor a fanúšik najmä sci-fi literatúry. Stojí pri scifi.sk od jeho vzniku ešte ako fanúšikovský projekt o sci-fi seriáloch.

Info

Prezývka stano
Web: http://www.scifi.sk/stano/
Členom scifi.sk: od nepamäti
Naposledy online: 15.04.2021
E-mail: stano@scifi.sk
Skype:
Facebook: https://www.facebook.com/stano.lacko
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 29
Ponúka / Hľadá: 1 / 9
Komentáre: 1425
Články: 866
Poviedky: 0

Zbierka - ponúka

Zrkadlá

Zrkadlá

Nečítaná mám 2x

Zbierka - hľadá

Jane Patrol

Jane Patrol

The National Anthem

The National Anthem

Hawk and Dove

Hawk and Dove

A Dark Knight: Pax Penguina

A Dark Knight: Pax Penguina

Losos pochýb

Losos pochýb

Fantázia 2017

Fantázia 2017

Plť

Plť

cz/sk

Načisto

Načisto

Šiesta hliadka

Šiesta hliadka

Zbierka - najnovšie

Kozmodróm 2018

Kozmodróm 2018

Poviedky neobyčajných

Poviedky neobyčajných

Piesok vo vetre

Piesok vo vetre

AnimeSHOW & GAME EXPO 2018

AnimeSHOW & GAME EXPO 2018

Nová hliadka

Nová hliadka

Holistická detektívna agentúra Dirka Gentlyho

Holistická detektívna agentúra Dirka Gentlyho

Prstenec

Prstenec

Prúd

Prúd

Časupodobné nekonečno

Časupodobné nekonečno

Učeň Alvin

Učeň Alvin

Diskusia

Týždeň na scifi.sk: 22.2. - 28.2.2021
Taky pekny program zacita v tak pekny den :D Dakujem :D
21.02.2021 15:44:15

Star Trek: Discovery
Ak by sa dala vymazat prva seria tak toto by bol mega dobry serial. Bohuzial, vela ludi nad nim zlomilo "hůl" v prvych castiach prvej serie. Ja ako Trekkie som mal problem a trvalo mi viac ako rok sa prinutit celu seriu dopozerat. Koniec uz stal za to, ale stale to nebolo to prave trekovské. Pravá akcia začína druhou sériou a príchodom kapitana Pike-a. Dalej to ide strmhlav ale hore (inymi slovami exponencialne hore). Co mi vadi, je herecky vykon hlavnej predstavitelky Michael v tretej serii. Niektore sceny boli tak zle, az to bolelo. Kazdopadne by to chcelo director''s cut verziu so zostihanim prvej serie. To by bola pecka aj pre ostanych ;-)
07.01.2021 16:56:50

PNP 50 - prijaté poviedky!
Ty jo. 21 poviedok! Super! Gratulujem vsetkym, co nieco zo seba dostali.
28.12.2020 09:45:39

The Mandalorian - Recenzia
No, cely serial MEGA, dobre sa to pozera, je tam zopar zadhelov, ale preco OPAT ta konkretna rodina? To fakt nie je nikto zaujimavy v celom vesmire? Ja neviem, ten koniec ma sklamal / nesklamal. Ako viem, preco to tam dali a myslim si, ze to bude dobre, ale fakt som sa na cely serial az do prichodu Ashoky / Boba Fetta - To preco ho reinkarnovali (hej viem, spolocenska objednavka) / A Jedy-a na konci posledneho dielu druhej serie (nechcem spoilerovat kto to bol). Neviem, fakt sa mi pacilo, ze to bolo ine, ine postavy, podhlad aj z druhej strany. Inak ti imperialni trupperi su fakt ubohi. Naco mina imperium tolko penazi na ich uniformy a "kvazi" brnenia? Zle, toto bolo zle. Ale zvysok MEGA ;-)
19.12.2020 19:44:24

Philip Pullman - Serpentine (recenzia)
Pravda, cital som viacero takychto pribehov, napr. zo sveta Enderovej hry, pre neznalych realcii, to nie je az tak pritazlive, mne to prislo super. Teda asi vsetko "nemormonske" od Orsona S. Carda.
04.12.2020 18:30:39

Minirecenzie

9
Super film. Žiaľ ak to pozerá divák, ktorý videl pôvodný Blade Runner, tak proste vníma, že ide o pokračovanie, a tak čaká niečo viac. Očakáva totiž podobný pocit, ktorý primiesol pôvodný film. Neviem posúdiť, či tento pocit sa dostavil tým, ktorý pôvodný film nevideli. Každopáde, veľký filmový zážitok.
10
Jednoznačne najlepší seriál ever. Nie témou, ale spracovaním, vyváženosťou, prekvapením, absolútnou nepredvídanosťou, čo sa bude diať ďalej. Mega!
9
Výborná kniha. Spletitý dej, pútavé čítanie a perfektný vývoj postáv, prostredia, deja. Škoda len, že na konci cítiť akési skracovanie. Z kvetnatej a opisujúcej viac ako prvej polovici knihy prejde autor do takmer čístého opisu deja a zúži svoj pohľad len na hlavné postavy bez ďalšieho rozvíjania na pozadí. Inak by to bolo za 10.
8
Výborné pokračovanie, ktoré rozširuje mytológiu sveta, nadväzuje a rozvíja charaktery prvej časti. Ak si odmyslim, jednu logickú chybu (v rámci rozprávky je úplne prehliadnuteľná, až na to, že potom to celé akosi nemá príčinu) a druhú, ktorá tam bola daná nasilu, aby sa proste na konci niečo mohlo stať (a zasieva to deťom do hláv trocha demagogické myslenie, ale je to predsa len rozprávka). Inak veľmi pekné.
10
Jednoznačne úchvatné, akčné a hodné tejto ságy. Ukončenie plné napätia, zvratov, zábavy. Pre mňa najlepší kino zážitok pri všetkých novodobých Hviezdnych vojnách bez zbytočného balastu a zbytočných zvieratiek

Poviedky

Stano Lacko ešte nepridal žiadnu poviedku.