Knihy

Najlepší autori/ky

Por. Autor/ka Hod.
1.Isaac Asimov10,0
2.Frank Herbert10,0
3.Vilma Kadlečková10,0
4.Jana Vybíralová10,0
5.Anton Stiffel10,0

Najlepšie

Por. Názov Hod.
1.Duna10,0
2.Mráz a hry10,0
3.Enderova hra10,0
4.Nočná hliadka10,0
5.Ja, Robot10,0

Najnovšie články

Online časopis scifi.sk prichádza s výzvou na prijímanie poviedok do prvej antológie kvír fantastiky na Slovensku. V tejto chceme dať priestor zaujímavým hlasom, témam či autorstvu, ktoré bude mať takto priestor a šancu predostrieť vlastnú víziu tohto subžánru.

Hyperion v slovenčine!!! Niet čo dodať, snáď len ukážku!

Adhara nielen že patrí k stáliciam slovenského žánroveho neba, ale aj k miláčikom našej stránky, kde stále píše. O to viac sa tešíme na jej nový román Tristodesať kelvinov, z ktorého ukážku si môžete u nás prečítať :)

Aké zujímavé knihy vyšli v marci? Romány, poviedkové zbierky, komiksy či manga, všetkého máme dosť a určite si z nášho zoznamu vyberiete :)

Česká scifi tvorba dostala nový prírastok v podobe Nejasných hraníc, prvého zväzku cyklu Kchrat od Marie Domskej.

Raymond E. Feist je medzi fanúšikmi fantasy živou legendou. A keďže mu už čoskoro vyjde v českom Laseri román Král popela, úvodný diel úplne novej fantasy trilógie, tak je načase dať si z neho ukážku!

Najnovšie recenzie

Túto trilógiu som si prečítala na odporučenie a neoľutovala som. Zhodnotím však len prvé dva diely, pretože zhruba v strede tretieho sa zmienené klady začnú vytrácať a s koncom nie som veľmi spokojná. Ostatne, koniec druhého dielu je veľmi uzavretý a čitateľ môže pokojne končiť aj ním.

V recenzii si rozoberieme druhý diel série Sága zelených kostí z od kanadskej autorky čínskeho pôvodu Fondy Lee.

Žánrových autorov je na druhom brehu Moravy ako maku a ich počet neustále rastie. Napriek tomu sa dvaja hrdinskí editori rozhodli ukázať, že aj u nás sa tvorí skvelá fantasy a sci-fi, a aby sa poviedky dostali k najväčšiemu počtu čitateľov, použili zbraň ťažkého kalibru – český preklad.

Po dlhých rokoch sme sa dočkali vôbec prvého preloženého románu od anglického matadora žánru Ramseyho Campbella. Aký je?

Lovecraft z Gemera, Lukáš Polák, nám ukuchtil hororové menučko. A nie, nie sú to tradičné gemerské guľky, lež chutná, strašidelná lahôdka...

Recenzia knihy Vzpomínka zvaná říše, ktorá okúzli fanúšikov klasických space opier, prepracovaných príbehov a výborne napísaných postáv.

Vaše hodnotenia

Mikulas Lipovsky @karhaj
8
Brilantna forma a uzasny slovensky preklad. Keby neexistoval Orwell, Zamjatin, Huxley, Strugatski, Lem, Dante, Buroughs, Bukowski, Camus, Dostojevskyj, Sorokin... takmer jedna z mojich top 10.
Aldeberan @Aldeberan
7
Tretia kniha z úspešnej a poďla mňa preceňovanej románovej série Expanzia. Zo štyroch, čo som čítal, podľa mňa aj najhoršia. Gro príbehu sa odohráva na jednej lodi, akcii chýba pocit úžasu a veľkosti ako v prvej knihe (veľké veci sa dejú v pozadí). Celkovo ide skôr o akčné sci-fi ako space operu. Postavy ma neoslovili, kniha je moc dlhá, predlžuje ju umelé preťahovanie. Záver je vyslovene zlý. Vidieť, že autori sa snažili byť imaginatívni a priniesť nový space opera koncept, avšak oproti Reynoldsom, Banksom a ostatným majstrom žánru to vyznelo nudne a nevedecky. Jeden z mála prípadov, kedy je seriál lepší ako kniha.
YaYa @YaYa
10
William Faulkner stretol Agathu Christie a celý večer spolu pozerali Doktora Who. Detektívka s fantastickými prvkami sa odohráva v ponurom sídle na anglickom vidieku. Výborná práca so zápletkou a s rôznymi uhlami pohľadu. Koniec je trošku čiernobielejší, ako sa do tohto, dovtedy nádherne sivého sveta hodí, ale v každom prípade prekvapivý. Už len jedna rada: nezamýšľajte sa nad názvom, nečítajte si vopred recenzie a ani len informáciu na prebale. Čím menej budete o knihe vedieť, tým väčšia zábava bude postupne s hlavným hrdinom prichádzať na to, čo sa vlastne deje. Zatiaľ len v angličtine, snáď sa to čoskoro zmení ;)
instruitarto @instruitarto
8
silná klasika, miestami ťažkopádne čítanie