Knihy

Najlepší autori/ky

Por. Autor/ka Hod.
1.Isaac Asimov10,0
2.Frank Herbert10,0
3.Juraj Červenák10,0
4.Sergej Lukjanenko10,0
5.Anton Stiffel10,0

Najlepšie

Por. Názov Hod.
1.Duna10,0
2.Enderova hra10,0
3.Mráz a hry10,0
4.Zabudnutý vesmír10,0
5.Kirké10,0

Najnovšie články

Online časopis scifi.sk prichádza s výzvou na prijímanie poviedok do prvej antológie kvír fantastiky na Slovensku. V tejto chceme dať priestor zaujímavým hlasom, témam či autorstvu, ktoré bude mať takto priestor a šancu predostrieť vlastnú víziu tohto subžánru.

Hyperion v slovenčine!!! Niet čo dodať, snáď len ukážku!

Adhara nielen že patrí k stáliciam slovenského žánroveho neba, ale aj k miláčikom našej stránky, kde stále píše. O to viac sa tešíme na jej nový román Tristodesať kelvinov, z ktorého ukážku si môžete u nás prečítať :)

Aké zujímavé knihy vyšli v marci? Romány, poviedkové zbierky, komiksy či manga, všetkého máme dosť a určite si z nášho zoznamu vyberiete :)

Česká scifi tvorba dostala nový prírastok v podobe Nejasných hraníc, prvého zväzku cyklu Kchrat od Marie Domskej.

Raymond E. Feist je medzi fanúšikmi fantasy živou legendou. A keďže mu už čoskoro vyjde v českom Laseri román Král popela, úvodný diel úplne novej fantasy trilógie, tak je načase dať si z neho ukážku!

Najnovšie recenzie

Túto trilógiu som si prečítala na odporučenie a neoľutovala som. Zhodnotím však len prvé dva diely, pretože zhruba v strede tretieho sa zmienené klady začnú vytrácať a s koncom nie som veľmi spokojná. Ostatne, koniec druhého dielu je veľmi uzavretý a čitateľ môže pokojne končiť aj ním.

V recenzii si rozoberieme druhý diel série Sága zelených kostí z od kanadskej autorky čínskeho pôvodu Fondy Lee.

Žánrových autorov je na druhom brehu Moravy ako maku a ich počet neustále rastie. Napriek tomu sa dvaja hrdinskí editori rozhodli ukázať, že aj u nás sa tvorí skvelá fantasy a sci-fi, a aby sa poviedky dostali k najväčšiemu počtu čitateľov, použili zbraň ťažkého kalibru – český preklad.

Po dlhých rokoch sme sa dočkali vôbec prvého preloženého románu od anglického matadora žánru Ramseyho Campbella. Aký je?

Lovecraft z Gemera, Lukáš Polák, nám ukuchtil hororové menučko. A nie, nie sú to tradičné gemerské guľky, lež chutná, strašidelná lahôdka...

Recenzia knihy Vzpomínka zvaná říše, ktorá okúzli fanúšikov klasických space opier, prepracovaných príbehov a výborne napísaných postáv.

Vaše hodnotenia

Roland Axenberg @martiner
8
Oproti Nonstopu o niečo ťažkopádnejšie, na druhú stranu tu Aldis ždíme svoju fantáziu a nápady na maximum. Ak pre nič iné, tak pre svet, ktorý tu vytvoril, sa to prečítať oplatí. A možno aj na burinu v záhrade sa po prečítaní budete pozerať inak.
cyberstorm @cyberstorm
9
Aby som bol uprimny, knihu som cital pred nejakymi dvoma rokmi. Spominam si, ze spociatku mi tam dost vadila pritomnost upira, ktory tam nejak jednoducho nepasoval. Ako stupal pocet stran, casom som si nielen ze nan zvykol, ale tato postava sa stala organickou sucastou knihy. Nakolko mam rad tento styl knih, tj. zmes space opery a hard SF (osobne preferujem stupnicu tvrdosti, na vrchole ktorej je stale neotrasitelny Greg Egan coby dokonaly diamant),m prisiel som si na svoje. za mna 9/10
Victoria Paolini @vpaolini
10
B.T. Niromwell @Niromwell
8
A znova sme pri mojej obľúbenej nadsádzke, komixovej realite, ktorá nemá s realitou nič spoločné. Dramatické intro, temné farby, silný muži, krásne ženy... Absolútne absurdné scény, ktoré s históriou nemajú nič spoločné, ale preto je aj fantasy môj obľúbený žáner. A ak patríte k tým, čo na podobné vymýšľaniny povedia, že je to proste hovadina, jedno sa tristovke nedá uprieť - je to vizuálny klenot, aký nemá obdobu.
Kei @kei
10
Druhý diel za prvým nezaostáva, dá sa povedať, že je aj o chlp lepší.