scifi.sk

Filmová história scifi
Offline

Nasledujúce streamy:

dnes 17:00 Majstri svetov - Prvé dojmy: Candela Obscura

dnes 19:30 Krutovláda drakov - Zvesť kométy (Kap. 14.2)

zajtra 19:00 Nerd Space - Prvý kontakt v popkultúre

Posledné streamy:

včera 19:00 Poviedky na počkanie 79

včera 10:30 scifi.sk hrá - Legacy of Dragonholt - Ep. 1 - Na nových cestách

25.05.2023 18:00 Adventúristi 8. bitu - Gobliiins 5 - Ep. 2 - V kráľovstve kráľa Angoulafrea

Najnovšie spacenews

8HitBoy
8HitBoy
Ako to dnes napokon dopadlo?
8HitBoy
8HitBoy
No čo, ideme na to?
8HitBoy
8HitBoy
Anime Hell's Paradise v súčasnosti uchvacuje fanúšikov po celom svete. Osobne taktiež patrím medzi nich. Nevedel som sa dočkať, ako bude tento príbeh pokračovať, preto som si prečítal manga predlohu, ktorú som zhltol za necelé tri dni. A musím veru skonštatovať, že tento šónen patrí k dark fantasy klenotom. Prečo?
cyberstorm
cyberstorm
V Epocha pokračujú vo vydávaní Kotletových omnibusov. Ukážka zo súborného vydania Bratrstva krve od Františka Kotlety!
Lukáš Polák
Lukáš Polák
Edícia Zrnka temnoty nám prináša dobový horor od autorky Lucy Taylor. Je zrnko temnoty naozaj temné?
cyberstorm
cyberstorm
Po rokoch sme sa v preklade dočkali novej knihy z Reynoldsovho Odhaleného vesmíru. Nech sa páči, ukážka z Požáru v Elysiu, druhej knihy s prefektom Dreyfusom.
cyberstorm
cyberstorm
Echo, novinka z vydavateľstva Argo isto zaujme všetkých fanúšikov Heuveltovho Hexu.
cyberstorm
cyberstorm
Prehľad tých najzaujímavejších noviniek z mesiaca apríl :)

Krátke správy

Ak ste Barbie, tak máte perfektný život v perfektnom Barbie Lande... až do momentu, kedy vás dostihne existenčná kríza (a ploché nohy - doslova). Vtedy vám neostáva nič iné, ale vybrať sa za hranice svojich možností. Nový trailer na Barbie prezrádza viac z príbehu novej filmovej komédie.

Barbie - Trailer - Hlavný Disclaimer

Režisér Rogue One sa vracia s novým filmom. V strede vojny medzi ľudstvom a silami umelej inteligencie je Joshua, bývalý člen špeciálnych jednotiek, najatý na misiu nájsť a zneškodniť zbraň, ktorú vyvinul pôvodný architekt umelej iteligencie. Tá má totiť schopnosť ukončiť vojnu - a zároveň ľudstvo.

The Creator - Trailer - TVORCA (2023) oficiálny traser trailer SK titulky Disclaimer

Ďalší herný reboot na obzore je Mortal Kombat 1, ktorý síce nadväzuje na 11. pokračovanie z roku 2019, no zároveň resetuje príbeh boja medzi Zemskou ríšou a Mimosvetom. A brutálne to teda bude poriadne. Pripravte si kýble, lebo tú krv budete musieť zbierať, ako bude príštiť z obrazovky.

Mortal Kombat 1 - Trailer - Oficiálne oznámenie Disclaimer

Steven Spielberg a jeho spoločnosť Amblin oživila pôvodných Gremlinov z 80. rokov a vracia ich na naše obrazovsky v animovanom seriáli pre streamovaciu službu HBOmax. Uvidíme, ako si s chlpatými potvorkami poradia v Číne.

Gremlins: Secrets of the Mogwai - Trailer - Oficiálny Disclaimer

Včera sme tu mali teaser na nový trailer pre druhú časť Duny. Dnes sa naozaj tak stalo a po jeho uvedení v Hollywoode minulý týždeň sa tak dostáva aj na naše monitory. A veru - je na čo sa tešiť - najmä čo sa týka vizuálneho spracovania.

Dune: Part Two - Trailer - Oficiálny Disclaimer

Konečne sme sa dočkali - prichádza ten najväčší a najikonickejší nepriateľ Transformerov - Unicron! Nech je mu sláva! A zje nás - teda celú Zem - a bude konečne dobre. Alebo aj nie, lebo mu to asi zasa prekazia Transformeri! Uvidíme. Zatiaľ si užijte nový trailer na Monštrá prichádzajú. (Bu-bu-bu! Blbý názov, ale čo už.)

Transformers: Rise of the Beasts - Trailer - Finálny Disclaimer

Tretia séria Witchera od Netflixu (posledná s Henrym Cavillom v roli Geralta) bude mať premiéru koncom júna a rozdelená bude na dve časti. Hm...

The Witcher - Trailer - Teaser na 3. sériu Disclaimer

Najnovší film so štyroma korytnačími bratmi príde na plátna kín už auguste tohto roku a my sa zatiaľ môžeme kochať vydarenou animáciou z trochu iného súdku už vo vyšlých prvých ukážkach. Cowabunga!

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem - Trailer - Teaser Disclaimer

V toxickej budúcnosti prežíva komunita ľudí v obrovskom podzemnom sile, ktoré má niekoľko stoviek poschodí smerujúcich do hlbín zeme. Spoločnosť pred chaosom ochraňujú striktné pravidlá a regulácie. Je to ale naozaj pravda? A kto a prečo vlastne silo postavil? Čeknite nový trailer na seriál od Applu.

Silo - Trailer - 2 Disclaimer

Po smrti svojho otca sa chlapec, ktorý vyrastá na baníckej kolónii na Mesiaci rozhodne uskutočniť cestu k legendárnemu kráteru spolu so svojimi priateľmi, predtým, ako má byť permanentne presídlený na inú planétu. Prvý trailer je dostupný. Premiéru bude mať 12. mája 2023.

Crater - Trailer - Oficiálny Disclaimer

Kalendár akcií

Najnovšie poviedky

dakinee
dakinee
Rok 2049. Celý svet je v šoku. Slovensko je technologický líder a nikomu to nejde do hlavy. Svetové mocnosti sa chcú za každú cenu zmocniť nášho tajomstva funkčného fúzneho reaktoru, no malá krajina v srdci Európy si svoje tajomstvo dobre stráži. Margita - ako sa nazýval prvý fúzny satelit na orbite Zeme, už tak napäté vzťahy iba zhoršil. No po tom ako z kozmodromu v Ďurčinej vyštarovala raketa Marika a na orbitu vyniesla aj druhý satelit Figuli sa Slovensko ocitlo vo vojne s takmer každým...
Hieronymus
Hieronymus
PnP
xius
xius
PNP
B.T. Niromwell
B.T. Niromwell
Dnes skúsime fanfiction
Veles
Veles
PnP
Lucika
Lucika
PNP
Olex
Olex
PNP
Anonymný jednorožec
Anonymný jednorožec
Temný les ožarujú desiatky fakieľ. Keď otočím hlavou...
Anonymný jednorožec
Anonymný jednorožec
Nie je všetko zlato, čo sa blyští.
Anonymný jednorožec
Anonymný jednorožec
Zvyčajné zvuky pralesa neďaleko dediny Batagao náhle prerušil iný. Dupot láb. Ravi spozornel. Očami sledoval húštinu, no zapadajúce slnko mu už veľa svetla neposkytlo. Srdce mu bilo ako splašené aj napriek tomu, že tigre sa v tejto oblasti nevyskytovali už veľmi dlho.
Anonymný jednorožec
Anonymný jednorožec
Prebral som sa ležiac na chrbte. V ruke som držal zvyšok toho, čo kedysi bolo mečom. Na predlaktí som mal stuhnuté kvapôčky kovu. Pravá ruka bola vykrútená v hroznej polohe a všetky prsty som mal polámané a vykrútené. Snažil som sa spomenúť si, čo sa udialo a prečo som zlyhal v mojej jedinej úlohe. Rýchlo som sa postavil a jedným pohybom som si všetky prsty napravil. Bežný smrteľník by sa po takejto dávke elektrického prúdu alebo výbuchu asi vyparil.
Anonymný jednorožec
Anonymný jednorožec
Aké bariéry dokážu zastaviť hrdinu na ceste za naplnením priania?

Veda

Presne pred 60-timi rokmi, 12.apríla 1961 o 06:17 ráno Greenwitchského času, čo je 07:15 stredoeurópskeho, dosiahla sovietska družica Vostok 1 s Jurijom Gagarinom orbitu Zeme.

Už dnes večer sa dočkáme pristátia roveru Perseverance na Marse. Jeho misiou je pátrať po formách života. Krátky prehľadný úvod vám ponúkame v tomto článku.

Nová štúdia objasnila ako galaxie reagujú na masívne čierne diery v ich centrách.

Pred 900 miliónmi rokov sa z čiernej diery uvoľnila energia, ktorá doteraz putuje naprieč vesmírom.

Najnovšie hodnotenia

blemak
9
blemak @Blemak 10.04.2023 08:15:20
Skvelý román, ktorý si zaslúži pozornosť slovenských čitaťeľov. V románe sa naplno prejavila autorova znalosť historie, ale aj jeho hravosť a fantázia. Napriek tomu, že dej sa akoby odohrával v ranom stredoveku, autor tam naznačuje aj mnoho problémov súčastnosti. Je vhodný pre tínedžerov, ale aj dospelý človek s fantazijou zažije krásny príbeh s čarodejmi, vílami a trpaslíkmi.
Obrancovia Liptova

Roland Axenberg
4
Roland Axenberg @martiner 07.04.2023 21:25:48
Cameron po druhý krát ako ľavicový hippie a tento krát už asi aj senilný, lebo logika tu absentuje omnoho viac ako v jednotke. Ďalšie milióny a šanca na epický scifi blockbuster doslova utopené v mori spolu s modrými mačkami čo na seba ceria zuby a hulákajú indiánske pokriky.
Avatar: Cesta vody

Roland Axenberg
3
Roland Axenberg @martiner 17.03.2023 22:50:41
Multibizarný megaguláš. Občasné super nápady a kung-fu scény striedajú absurdity na úrovni Hornej Dolnej. Keby som mal tak kvalitné LSD ako tvorcovia, bolo by to za 10/10, inak je to len ťažko pozerateľný sled náhodných scén.
Všetko Všade Naraz

Roland Axenberg
7
Roland Axenberg @martiner 17.02.2023 22:36:12
Výber zatiaľ nesfilmovaných Dickových poviedok pomerne kolísavej kvality, rozhodne však stojí za pozretie.
Elektrické sny Philip K. Dicka

Stano Lacko
10
Stano Lacko @stano 13.02.2023 21:52:29
Úžasné spracovanie. Treba vidieť jednoznačne v kine. Tak realisticky spracovaný scifi film asi dlho nebude vidieť. A ten zvuk, akoby reálne tie motory človek cítil na pokožke. Za mňa 10.
Duna

Studio - Force Majeure

Čo ak by sa udalosti roku 1989 uberali iným smerom? Alebo by boj prebiehal inak? Alternatívna história je jedným zo žánrov fantastiky, na ktorom stavia aj nová slovenská zbierka poviedok k 30. výročiu Nežnej revolúcie.

Fanfáry znejú, konfety lietajú a redakcia scifi.sk hrdo prináša nové tričká pre fanúšikov vedeckej fantastiky.

jurinko vydáva svoju prvú e-knihu a scifi.sk pri tom nesmie chýbať! :-)

S malým meškaním ale o to s väčším nadšením sme radi, že vám môžeme predstaviť náš prvý zborník scifi poviedok - Zárodky hviezd. Nájdete v ňom šesť (plus jednu) poviedok od našich najlepších autorov na scifi.sk!

Publicistika

Prehľad tých najzaujímavejších noviniek z mesiaca apríl :)

Prednedávnom sa konal pražský Comic Con, na ktorom boli prítomní mnohí domáci i zahraniční hostia. V nasledujúcom článku sa k nemu ešte na okamih vrátime formou videoreportáže i krátkym rozhovorom s Brianom Bollandom, ilustrátorom komiksov.

Aj v mesiaci knihy nás zaplavilo množstvo fantastických titulov, spomedzi ktorých sme sa rozhodli vybrať pár tých najzaujímavejších. Či už ide o space operu zo vzdialenej budúcnosti, epické fantasy, partu zlodejov skrývajúcich sa v temnote mesta či životopis Terryho Pratchetta, veríme, že si z nášho prehľadu nájde každý niečo.

Rok 2023 sa postupne rozbieha a spolu s ním i vydavateľstvá. Výber z tých najzaujímavejších žánrových kníh a komiksov prinášame v nasledujúcom zozname :)

Posledné príspevky v diskusii

Olex
28.05.2023 09:04:12
Olex

Osud bojovníka

Ahoj, všedný príbeh o bojovníkovi pointa vyzdvihla a dodala mu filozofický rozmer. V jednoducho...


Olex
28.05.2023 08:56:17
Olex

Sakura

Ahoj, myslím, že dramatizácia okolo zviazaného Kenjiho je pre príbeh nadbytočná. Rovnako by s...


Olex
28.05.2023 08:42:59
Olex

Bandulia

Ahoj, chcelo by to vymeniť rozprávača, lebo takto je to veľmi dramatický príbeh podaný cez ne...


Olex
28.05.2023 08:23:40
Olex

Sen

Ahoj, chcelo by to viac času, kvôli vykresleniu atmosféry, aj príbeh by potreboval doladiť.


Olex
28.05.2023 08:20:33
Olex

Do interceptorov!

Ahoj, taká veselá jednohubka, pobavilo ma to.


Olex
28.05.2023 08:19:22
Olex

Čo je šťastie

Veľmi pekne napísané. Ja preferujem, keď je písanie orientované na príbeh a všetko ostatné ...

Recenzie

Anime Hell's Paradise v súčasnosti uchvacuje fanúšikov po celom svete. Osobne taktiež patrím medzi nich. Nevedel som sa dočkať, ako bude tento príbeh pokračovať, preto som si prečítal manga predlohu, ktorú som zhltol za necelé tri dni. A musím veru skonštatovať, že tento šónen patrí k dark fantasy klenotom. Prečo?

Edícia Zrnka temnoty nám prináša dobový horor od autorky Lucy Taylor. Je zrnko temnoty naozaj temné?

Do slovenských kín sa dostal dlhoočakávaný film Makota Šinkaia Suzume. Dokázal tento novodobý anime génius znovu priniesť divákom ďalší vizuálne úchvatný zážitok?

Starodávna mimozemská civilizácia zanechala na Zemi relikvie ukrývajúce nebezpečnú moc. Na to, aby sa nedostali do nepovolaných rúk, sú do boja povolaní agenti z mocnej korporácie. Lov na artefakty začína!

Kométy. Astronomické objekty charakteristické prachovým chvostom a eliptickými dráhami okolo Slnka. Ľudí zaujímali od nepamäti, ale vedeli ste, že to môže byť aj naopak? Aj kométy sú zvedavé a práve o dobrodružstvách jednej z nich rozpráva nová kniha – Tajomstvá ôsmich planét.