scifi.sk

Panteón majstrov hrôzy
Offline

Nasledujúce streamy:

dnes 19:00 Poviedky na počkanie 54

dnes 20:30 Remothered: Broken Porcelain (Poď sa s nami báť)

zajtra 18:30 Majstri svetov - Tvorba svetov - Kozmológia

Posledné streamy:

včera 20:00 Planéta Weeb číta One Piece - Little Garden arc!

13.04.2021 18:00 Nemám ústa, a musím kričať - Nimdokov príbeh

12.04.2021 19:00 Nerd Space - Viktoriánska fantastika

Najnovšie spacenews

YaYa
YaYa
Dôležitý oznam pre fanúšikov adrenalínového písania!
cyberstorm
cyberstorm
Ukážka z Písně severu, novej knihy od Michaeli Merglovej
Goran
Goran
Recenzentsko-kritická pitva najslávnejšieho hororu.
cyberstorm
cyberstorm
Podporte na Kistarteri skvelú projekt, chystanú antológiu Life Beyond Us!
cyberstorm
cyberstorm
V dnešnom NerdSpace sme sa venovali viktoriánskej fantastike, steampunku, dobovej urban fantasy, gothic horroru a gaslamp fantasy. Že vám to nič nevraví? A čo tak Dracula, Frankenstein, Sherlock Holmes a Jack rozparovač?
cyberstorm
cyberstorm
Presne pred 60-timi rokmi, 12.apríla 1961 o 06:17 ráno Greenwitchského času, čo je 07:15 stredoeurópskeho, dosiahla sovietska družica Vostok 1 s Jurijom Gagarinom orbitu Zeme.
Peter 'BlackAssasin' Bagoňa
Peter 'BlackAssasin' Bagoňa
Zabudnite na súboje vlkov, na búrlivú lásku študentov či snahu prekonať traumu. Boj s Titanmi dávno skončil, čarodejnice sa odobrali na odpočinok a detské naháňačky s príšerami... no, veď viete.
YaYa
YaYa
Okrem iného sa vracia Nerdspace a na sobotu plánujeme ďalšie kolo Poviedok na počkanie. Viac info v článku.

Krátke správy

Konečne sme sa dočkali traileru na jeden z najočakávanejších seriálov tohto roka.

Loki - Trailer - Marvel Studios' Loki | Official Trailer | Disney+ Disclaimer

Nový trailer nám predstavuje pripravovaný horor Spiral, ktorý nadväzuje na populárne Saw univerzum. Premiéra filmu je už za rohom - 14. mája 2021!

Spiral: From the Book of Saw - Trailer Disclaimer

S blížiacou sa premiérou nám tvorcovia priniesli full trailer.

Shadow and Bone - Trailer - Shadow and bone - official trailer Disclaimer

Preméra seriálu na Netflixe je naplánovaná na 23.4.2021.

Shadow and Bone - Trailer - trailer Disclaimer

Koronavírusové prázdniny snáď čoskoro skočia, a tak sa filmový priemysel pripravuje na rok 2021. Takýmto filmom je aj ďalšia (tentoraz filmová) reinkarnácia fenoménu hry Mortal Kombat.

Mortal Kombat - Trailer - Slovenské titulky Disclaimer

Prvým blockbusterom roka bude už v marci súboj Godzilly a Konga. Snáď si ho budeme môcť pozrieť aj v kinách čo najskôr, teda aspoň v tých letných amfiteátroch :D

Godzilla vs. Kong - Trailer Disclaimer

Konečne nejaká dobrá správa. Kiná sa otvárajú a 17.12.2020 môžeme čakať ďalší príbeh nezadržateľnej Wonder Woman, a tentoraz z rokom 1984 v názve. Nehovorí vám to nič? Nepozerá sa niekto?

Wonder Woman 1984 - Trailer - Official Trailer Disclaimer

Dlhoočakávaný seriál zo svetu Marvel Cinematic Universe WandaVision sa pripomína novým trailerom. Dostal aj dátum premiéry - očakávať ho môžete 15. januára 2021 na platforme Disney+.

WandaVision - Trailer - WandaVision trailer Disclaimer

Pokračovanie vynikajúceho The Haunting of Hill House z dielne Netflixu dostáva prvé kontúry. Prvý trailer vyzerá fantasticky - presvedčte sa sami!

The Haunting of Bly Manor - Trailer - Prvý trailer na Haunting of Bly Manor Disclaimer

Artemis Fowl snáď konečne dôjde do sľúbenej filmovej distribúcie. Jeho pôrod je dlhší ako sa čakalo...

Artemis Fowl - Trailer - Official Trailer Disclaimer

Kalendár akcií

17.04.2021 20:30 - 07.04.2021 22:00
Martin (TokarevSK) pokračuje v hororovke Remothered, teda v jej sequeli. Pustí sa do Remothered: Broken Porcelain. Aké horory nás čakajú v úspešnom indie titule tentokrát?
17.04.2021 19:00 - 20:15
Mesiac sa s mesiacom stretol a opäť sú tu Poviedky na počkanie. V poslednom kole sme účastníkov potrápili zaváranými vílami. Aké budú témy tentoraz? Pripojte sa k nám a skúste si napísať poviedku za hodinu.
18.04.2021 19:30 - 22:00
Osamelá rybárska dedinka, na ktorú v túto noc má zaútočiť drakostej so svojimi hordami, sa zdá byť čudnejšia, ako naša družina predpokladala. Podarí sa našej družine presvedčiť domácich obyvateľov, aby sa zúčastnili jej obrany? A čo skrýva jaskyňa pod ostrovom? Sú babizne pri ohníku ozaj čarodejnice? A je Ingol naozaj otrávený?

Najnovšie poviedky

Ingrid Zambová
Ingrid Zambová
S rozšírenými zreničkami pozerám na kostru človeka ležiacu na pravej strane tvárou otočenou na východ, zrejme kult slnka, ktorá leží na čerstvo odhalenej obrovskej bronzovej krabici pripomínajúcej sarkofág. Aspoň vyzerá ako bronzový sarkofág, len je otočný opačne, hore dnom. Zvláštne. Prečo by tu bola hrobka z doby bronzovej otočená naopak, na ktorej bolo uložené telo sluhu, alebo otroka? Pri tele nie sú žiadne predmety dennej potreby, ani šperky, hrivny, či iné bohatstvo. Okolo kostry badať rozpadnuté kúsky dreva. Vyzerá to, že to bol chudobný človek pochovaný v drevenej truhle na hrobe svojho pána. Bude to ozaj tak? Nájdeme v otočenom sarkofágu kostru niekdajšieho boháča aj so svojim pokladom?
Juraj Orolín
Juraj Orolín
Keď v slobodnom kráľovskom meste Lehota vypukne záhadná nákaza, na miesto je vyslaný aj profesionál Havran, aby vyšetril prítomnosť pekelných síl. Sprevádza ho jeho nedobrovoľný pomocník.
Leona
Leona
Niekedy je lepšie nechať konať prírodu. Tá nemá postranné zámery.
Ingrid Zambová
Ingrid Zambová
Pripravila som si reč o tom, prečo by som to mala byť ja, aké by mala Európa výhody, ak by ma vybrali, prečo som vhodná, aké mám povahové črty a aké sú moje silné stránky. Je to určite dôležité, veď mali ďalších päť kandidátok. A ja som predsa len zástupkyňa malého národa. Vedela som, že nacionálne pohľady sú v tejto významnej chvíli na vedľajšej koľaji, ale predsa, ak by mohli vybrať čistokrvnú Nemku alebo Francúzku, nevyberú jednu z nich?
Goran
Goran
Koľko príležitostí nám život ponúkne na to, aby sme ho prežili správne? Zväčša len jednu, a tak ten, čo má aj druhú šancu, získa presne o polovicu viac ako majú ostatní. Je to veľa či stále málo? Na zmenu ale azda nikdy nie je neskoro...
Ingrid Zambová
Ingrid Zambová
Spoza kameňa vylezie vysoký svetlovlasý muž s puškou namierenou na mňa a pýta sa: “Kto ste a čo tu robíte?” Chcem na neho namieriť talizman a potom mi napadne, že ak ma zasiahne, nebodaj zastrelí, tak budúcnosť nezachránim, preto zbraň radšej odkloním a vravím mu krotkejšie: “Mám dobré úmysly. Nechcela som nikoho vyľakať.” “Videl som vás vystúpiť z tej čudnej veci, ktorá sa zrazu objavila a potom zmizla, keď som bol na poľovačke. Čo ste zač a odkiaľ ste prišli?”
jakeerko
jakeerko
Kam zájsť, keď chceme byť naozaj jedineční?
Zlodejisnov
Zlodejisnov
Adelin sa vydáva na nebezpečné cesty, pričom zakaždým sa jej darí nájsť menej a menej zvláštnych tvorov. Henrich ich ale potrebuje pre svoj výskum. Podarí sa im ich výskum dokončiť?
Smrtislav Pierko
Smrtislav Pierko
Nábor do žoldnierskej skupiny nie je vôbec jednoduchý.
Nebuzardar
Nebuzardar
víla ranného dychu
nenasytnik
nenasytnik
.
JJ37
JJ37
Ako môže dopadnúť kúpa robotického manžela, ktorý má splniť všetky ženské sny?

Veda

Presne pred 60-timi rokmi, 12.apríla 1961 o 06:17 ráno Greenwitchského času, čo je 07:15 stredoeurópskeho, dosiahla sovietska družica Vostok 1 s Jurijom Gagarinom orbitu Zeme.

Už dnes večer sa dočkáme pristátia roveru Perseverance na Marse. Jeho misiou je pátrať po formách života. Krátky prehľadný úvod vám ponúkame v tomto článku.

Nová štúdia objasnila ako galaxie reagujú na masívne čierne diery v ich centrách.

Pred 900 miliónmi rokov sa z čiernej diery uvoľnila energia, ktorá doteraz putuje naprieč vesmírom.

Najnovšie hodnotenia

6
Godzilla vs. Kong
Roland Axenberg
Roland Axenberg @martiner 17.04.2021 08:05:19
Na rozdiel od predchádzajúcej časti, ktorá sa o to aspoň snažila, Godzilla vs. Kong už úplne rezignuje na budovanie príbehu a preto tu už nič okrem súbojov monštier prakticky nedáva zmysel. Tie sú samozrejme super a poteší aj nový titán na scéne, ale to je na takýto film strašne málo.

6
Wolverine, The
Roland Axenberg
Roland Axenberg @martiner 15.04.2021 06:39:01
Wolverine v Nagasaki pri výbuchu atómovej bomby, Wolverine proti ninjom, Wolverine proti obrovskému mecha samurajovi. To všetko znie na prvé počutie super, ale celé je to bohužiaľ tak zle natočené, že som sa niekedy musel premáhať, aby som to dopozeral. Postava Vipera je tam úplne zbytočná, navyše pripomínala mi Poison Ivy z podobného akčného výplachu. Najslabší diel Wolwerinovej trilógie.

10
Strážcovia
Roland Axenberg
Roland Axenberg @martiner 05.04.2021 08:33:08
"- ČO SA STALO S AMERICKÝM SNOM? - SPLNIL SA!" Najlepšia filmová adaptácia najlepšieho novodobého komiksu. Moore mimoriadne presný v každej vete, Snyder zase v každom zábere. Spolu vytvárajú audiovizuálne opojnú dekonštrukciu amerického superhrdinského komiksového mýtu za použitia mýtu politického (aj keď Nixon si asi až takú karikatúru nezaslúži).

4
Sucker Punch
Roland Axenberg
Roland Axenberg @martiner 02.04.2021 13:03:38
Asi na žiadnom inom filme tak nevidieť aký je Snyder slabý v tvorbe príbehu a silný v audiovizuálnom spracovaní. Tie akčné sekvencie sú super, ale čo z toho keď to pokope drží čudný príbeh s vyslovene lobotomickým scénarom. Alebo som len tú ďalšiu meta úroveň s lobotómiou nepochopil?

9
BNA: Brand New Animal
HB
HB @HB 26.03.2021 10:14:16
X-Men ft. Zootropolis, a to všetko v parádnom vizuálnom kabátiku. Animácie a designy postáv sú na šialene geniálom leveli, hudba je vynikajúca, dej baví, záver prekvapí. Jedno z príjemných prekvapení roka 2020.

Studio - Force Majeure

Čo ak by sa udalosti roku 1989 uberali iným smerom? Alebo by boj prebiehal inak? Alternatívna história je jedným zo žánrov fantastiky, na ktorom stavia aj nová slovenská zbierka poviedok k 30. výročiu Nežnej revolúcie.

Fanfáry znejú, konfety lietajú a redakcia scifi.sk hrdo prináša nové tričká pre fanúšikov vedeckej fantastiky.

jurinko vydáva svoju prvú e-knihu a scifi.sk pri tom nesmie chýbať! :-)

S malým meškaním ale o to s väčším nadšením sme radi, že vám môžeme predstaviť náš prvý zborník scifi poviedok - Zárodky hviezd. Nájdete v ňom šesť (plus jednu) poviedok od našich najlepších autorov na scifi.sk!

Publicistika

V dnešnom NerdSpace sme sa venovali viktoriánskej fantastike, steampunku, dobovej urban fantasy, gothic horroru a gaslamp fantasy. Že vám to nič nevraví? A čo tak Dracula, Frankenstein, Sherlock Holmes a Jack rozparovač?

Sci-fi čierna komédia Made for Love pripomína v mnohom kultový seriál Black Mirror. Ako nám budú v (nie tak vzdialenej) budúcnosti inteligentné technológie zasahovať do každodenných životov a do akých extrémov budeme ochotní nechať to celé zájsť?

V novej pravidelnej rubrike si vždy predstavíme najzaujímavejšie žánrové knižné tituly za minulý mesiac. Začíname marcom 2021!

Legendárna séria JoJo's Bizarre Adventure bude pokračovať ďalšou sériou anime.

Posledné príspevky v diskusii

BocianSara
16.04.2021 21:52:23
BocianSara

Bram Stoker – Dracula (recenzia)

Ahoj :) Budem reagovať podobne ako HB - skvelá recenzia len škoda tej vety na celý odsek :D Vo f...


Goran
16.04.2021 18:51:26
Goran

Bram Stoker – Dracula (recenzia)

Rado sa stalo! Ďakujem!
A áno, máš pravdu :D som zrejme ovplyvnený dobovou literatúrou......


HB
16.04.2021 16:35:09
HB

Bram Stoker – Dracula (recenzia)

Pekný rozbor, musel s tým byť kusisko práce. Draculu mám tiež veľmi rád a úplne súhlasím ...


Goran
15.04.2021 15:22:04
Goran

Zem

Beriem, niečo si vysvetlila, niečo nie... lebo sama ešte nevieš? To ale vnímam ako chybu, a pri...


Amaterius
15.04.2021 14:21:20
Amaterius

Príčina

Všimol som si, že na tejto stránke ľudia preferujú písanie z 1. os. Niekedy sa to hodí, najm...


Ingrid Zambová
15.04.2021 12:21:55
Ingrid Zambová

Zem

Ahojte, Vy ste mi tu toľko popísali... a otázky... a ja cítim, že chcete moju reakciu, tak odpo...

Recenzie

Recenzentsko-kritická pitva najslávnejšieho hororu.

Nie tak celkom sci-fi, ale skoro. Čítali ste už príbeh Michaely Musilovej?

Výber hororových poviedok od kultového autora, jedného zo zakladateľov modernej fantasy.

Máme tu veľkonočné sviatky a na Netflixe nový mysteriózny seriál z obdobia viktoriánskeho Anglicka. Čo s tým? Nuž, odpoveď je jasná - sadnúť pred bedňu s popcornom v ruke a dívať sa.

Máte radi veľké komiksové udalosti? Poďte sa spolu s nami pozrieť na jednu takú epickú Marvelovinu! 10Geek prináša rozbor marvelovky King in Black!