scifi.sk

Podporte scifi.sk
Offline

Posledné streamy:

26.03.2023 17:00 Majstri svetov - TPK alias Total Party Kill

22.03.2023 18:00 scifi.sk hrá - Unboxing - Masters of the Universe: Fields of Eternia

21.03.2023 18:00 Adventúristi 8. bitu - Bryan Scott a jeho dobrodružstvá - Demo

Najnovšie spacenews

cyberstorm
cyberstorm
Pomaly sa blíži dátum nového vydania druhého príbehu z Malazskej knihy padlých, takže ja čas na ukážky z Domu mrtvých!
cyberstorm
cyberstorm
V češtine vychádza nový Glukhovského román s názvom Stanoviště: Na stráži.
cyberstorm
cyberstorm
Jedno z najlepších mestských fantasy sa vracia späť v druhom vydaní, tentoraz v pevnej väzbe! Ukážku z románu Lži Lockeho Lamory si môžete prečítať práve na našom webe :)
B.T. Niromwell
B.T. Niromwell
Ďalšie kola našej výzvy je tu!
Alexander Schneider
Alexander Schneider
Seriálový fenomén s názvom Mia a ja si za 10 rokov od svojho vzniku získal srdcia miliónov detí na celom svete. Teraz sa chystá na priemiéru aj v kinách na Slovensku.
8HitBoy
8HitBoy
Do našich kín sa dostala animovaná rozprávka Úžasný Mauric, ktorá vznikla na motívy príbehu z mysle kráľa humornej fantastiky, Terryho Pratchetta. Ako obstála v našej recenzii?
Alexander Schneider
Alexander Schneider
Tolkien hýbe svetom. A peňaženkami fandomu, takže nie je prekvapením, že po cross-overoch s inými frančízami, ako napr. Warhammer 40K alebo Transformers, sa výrobca hry Magic: The Gathering rozhodol licencovať aj možnosť realizovať sadu kariet tejto svetovo najúspešnejšej kartovej hry s obrazovým a textovým materiálom zasadeným do Stredozeme.
Slav Orim
Slav Orim
Zborník naozaj z roka na rok utešene priberá na objeme a ten z 2022 obsahuje rekordných 26 poviedok.

Krátke správy

Renfield, Draculov sluha, má svojho pána po skoro storočí služby plné... zuby. A tak - ako nájde nový zmysel života - dozreje čas na to, aby sa postavil voči svojmu stvoriteľovi a zabojoval. Aj o srdce naštvanej dopravnej policajtky Rebeccy Quincy. Najnovší trailer na hororovú komédiu, v ktorej sa vybláznili skoro všetci, je tu!

Renfield - Trailer - Finálny Disclaimer

Netflix na nás čoskoro vypustí film Chupa (Čupa), v ktorom sa detskí hrdinovia a hrdinky snažia zachrániť mláďa bájnej čupakabry, ktorú nájdu skrývať sa v stodole ich starého otca.

Chupa - Trailer - Oficiálny Disclaimer

Keď nepomôže ani vonná sviečka s vanilkovým nádychom, aby ste sa vo svojom novom dome cítili príjemne, tak musíte zavolať exorcistov a krotiteľov duchov... napr. ako rodinka vo filme Strašidelný dom od štúdia Disney. Premiéra v júli!

Haunted Mansion - Trailer - Oficiálny Disclaimer

Netflix na náš chystá nové anime, v ktorom páruje sily velikánov ako sú Osamu Tezuka a Naoki Orasawa - prvý stojí za klasikou AstroBoy, druhý zasa mangou Monster a ďalšími. Pluto sa zdá byť cyberpunková noirová detektívka. Prvé ukážky sú už vonku.

Pluto - Trailer - Prvý pohľad Disclaimer

Russell Crowe nahodil nielen hábit exorcistu, ale aj hrubý taliansky prízvuk. Uvidíme, či sa mu pomocou neho podarí odvrátiť zlo, ktoré sa Vatikán stáročia pokúša potlačiť. Premiéra nového hororu nás čaká 14. apríla 2023.

The Pope's Exorcist - Trailer - Oficiálny Disclaimer

Flash prichádza na filmové plátno. A bude mať čo robiť aby zachránil čo sa dá.

The Flash - Trailer - Oficiálny trailer (SK) Disclaimer

Mighty Nein je druhou kampaňou skupiny Critical Role, ktorej na Amazone práve premiéruje druhá séria jej prvej kampane ako animovaný seriál. A veru, Amazon je zdá sa číslami nadšený, pretože sa dočkáme aj druhej kampane ako animáku!

Mighty Nein - Trailer - Teaser Disclaimer

Napriek kontroverzným správam ohľadom vývoja licenčných podmienok pre stolovú RPG hru Dungeons & Dragons a správach o bojkote prichádajúceho filmu sa Paramount a Wizards of the Coast (Hasbro) snažia o čo najlepšiu reklamu - napr. novým trailerom na pripravovaný film Česť zlodejov, ktorý k nám zavíta koncom marca.

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves - Trailer - 2 Disclaimer

Sarah Michelle Gellar sa vracia k fantasy žánru a od upírov presedláva v novom televíznom seriáli pre streamovaciu službu Paramount+ do pozície policajtky vyšetrujúcej čudesné vraždy spojené s kalifornskými lesnými požiarmi... a vlkodlakmi.

Wolf Pack - Trailer - Oficiálny Disclaimer

Jedna kríza skončila, druhá klope na dvere - aj v novom traileri na pokračovanie prvej série televízneho seriálu Nadácia od Apple TV. Koľko z toho je ale vôbec z pôvodného literárneho diela, nikto nevie.

Foundation - Trailer - 2. séria Disclaimer

Kalendár akcií

Najnovšie poviedky

BaconBacon
BaconBacon
„Deti nájdu všetko v ničom. Dospelí nájdu nič vo všetkom.“ - Giacomo Leopardi
Hieronymus
Hieronymus
Človek by neveril, čo všetko sa môže udiať v rámci jedného pochodu...
Veles
Veles
Vojna krutá je, Koniec v nedohľadne. Tu snáď zomrieme.
Lucika
Lucika
Cítim, ako ma tá temná sťahuje dolu. Ešte chvíľu a opustím tento svet, medzník medzi dvoma omnoho realistickejšími svetmi. Niektorí ich volajú nebom a peklom. No ja viem, že v skutočnosti sa nevolajú nijak. Je to len o tom, ako sa v danom svete cítite.
Kasiopejka
Kasiopejka
Kto povedal, že smrť je mocnejšia ako čary?
Arcey
Arcey
Tomio je chlapec, ktorý po smrti matky potrebuje precitnúť a postaviť sa problémom. Jedného dňa narazí na niekoho, kto mu s tým pomôže.
Fefe
Fefe
Obrovský tieň na malú chvíľu zakryl slnko a chlad noža zmizol. Muž za mnou ostal úplne paralyzovaný. O pár sekúnd neskôr mu začali krvácať oči a pery. Z pod nechtov mu prýštili potôčiky krvi. Jeho smrť trvala len pár sekúnd. Všetky jeho telesné tekutiny skončili na prašnej zemi. Hlupák...
jemiplano
jemiplano
James je obyčajný človek, ale trochu viac sexi ako ostatní. Jeho nečakané cesty časopriestorom z neho spravia ozajstného superhrdinu.
Grimbur
Grimbur
Inšpirujúci príbeh o odvahe obyčajného, no chrabrého a čestného muža.
MartinB
MartinB
Vraždu veľvyslanca Zeme prichádza na planétu Kreos vyšetriť detektív Frank Fox. Podarí sa mu to?
siliante
siliante
Keď sa nájde jeden odhodlaný, čo má odvahu.
maly_dadok
maly_dadok
„Najprv musíš prejsť testom. Ak zlyháš dopadneš ako oni.“ riaditeľ ukázal na kamenné sochy. Na celom tele ma zamrazilo. Riaditeľ to nejakým spôsobom vycítil a rozosmial sa.

Veda

Presne pred 60-timi rokmi, 12.apríla 1961 o 06:17 ráno Greenwitchského času, čo je 07:15 stredoeurópskeho, dosiahla sovietska družica Vostok 1 s Jurijom Gagarinom orbitu Zeme.

Už dnes večer sa dočkáme pristátia roveru Perseverance na Marse. Jeho misiou je pátrať po formách života. Krátky prehľadný úvod vám ponúkame v tomto článku.

Nová štúdia objasnila ako galaxie reagujú na masívne čierne diery v ich centrách.

Pred 900 miliónmi rokov sa z čiernej diery uvoľnila energia, ktorá doteraz putuje naprieč vesmírom.

Najnovšie hodnotenia

Roland Axenberg
3
Roland Axenberg @martiner 17.03.2023 22:50:41
Multibizarný megaguláš. Občasné super nápady a kung-fu scény striedajú absurdity na úrovni Hornej Dolnej. Keby som mal tak kvalitné LSD ako tvorcovia, bolo by to za 10/10, inak je to len ťažko pozerateľný sled náhodných scén.
Všetko Všade Naraz

Roland Axenberg
7
Roland Axenberg @martiner 17.02.2023 22:36:12
Výber zatiaľ nesfilmovaných Dickových poviedok pomerne kolísavej kvality, rozhodne však stojí za pozretie.
Elektrické sny Philip K. Dicka

Stano Lacko
10
Stano Lacko @stano 13.02.2023 21:52:29
Úžasné spracovanie. Treba vidieť jednoznačne v kine. Tak realisticky spracovaný scifi film asi dlho nebude vidieť. A ten zvuk, akoby reálne tie motory človek cítil na pokožke. Za mňa 10.
Duna

Roland Axenberg
8
Roland Axenberg @martiner 16.01.2023 20:38:07
Vyšlo to, ale nie tak úplne. Chýbala mi napríklad časť, ktorá by detailnejšie rozoberala pôvod a typy cordycepsových zombies. Namiesto toho sme dostali dve telenovelové časti, ktoré prišli akoby z iného seriálu a vesmíru. Aj keď je pravda, že Last of Us vsádza skôr na vzťahy, psychologizáciu postáv a atmosféru, tretia a siedma časť boli dosť mimo. Našťastie to zbytok seriálu zachránil a celkovo sa jedná o vysoký naspriemer. No a samozrejme vysoký index očakávania ďalších sérií.
Posledný z nás

Roland Axenberg
8
Roland Axenberg @martiner 09.01.2023 23:05:04
Napriek vizuálnemu či dejovému minimalizmu sa tu rozoberá množstvo tém: kritika korporácií a manipulácie mysle, zamyslenie sa nad slobodou jednotlivca a jeho konflikt so spoločnosťou a dalo by sa tu nájsť aj veľa podnetných myšlienok zo sociológie či psychológie. Záberom tém, atmosférou a prácou s tajomnom by sa to dalo s trochou nadsádzky označiť za korporátny Lost. Dúfajme, že si seriál zachová kvalitu aj v ďalších sériách a nedopadne rovnako.
Oddelenie

Studio - Force Majeure

Čo ak by sa udalosti roku 1989 uberali iným smerom? Alebo by boj prebiehal inak? Alternatívna história je jedným zo žánrov fantastiky, na ktorom stavia aj nová slovenská zbierka poviedok k 30. výročiu Nežnej revolúcie.

Fanfáry znejú, konfety lietajú a redakcia scifi.sk hrdo prináša nové tričká pre fanúšikov vedeckej fantastiky.

jurinko vydáva svoju prvú e-knihu a scifi.sk pri tom nesmie chýbať! :-)

S malým meškaním ale o to s väčším nadšením sme radi, že vám môžeme predstaviť náš prvý zborník scifi poviedok - Zárodky hviezd. Nájdete v ňom šesť (plus jednu) poviedok od našich najlepších autorov na scifi.sk!

Publicistika

Rok 2023 sa postupne rozbieha a spolu s ním i vydavateľstvá. Výber z tých najzaujímavejších žánrových kníh a komiksov prinášame v nasledujúcom zozname :)

Ako to vyzeralo uplynulý rok na poli japonskej animácie? Nanajvýš dobre!

Jedno potvrdenie a pár administratívnych krokov z tvojej strany nám pomôže robiť ešte lepšie veci pre fantastiku na Slovensku. Aj ty môžeš prispieť na odmeny autorom a autorkám vo výzve Fantastická poviedka, podporiť online scifi.skony alebo fungovanie samotného scifi.sk!

Január 2023 je úspešne za nami a hoci sa mnohé vydavateľstvá ešte len rozbiehajú, už teraz dorazilo na trh pár noviniek, ktoré sa oplatí čítať. Výber z tých pre nás najzaujímavejších Vám prinášame v nasledujúcom zozname :)

Posledné príspevky v diskusii

Hieronymus
30.03.2023 23:46:08
Hieronymus

Pochod za malé duše

V pohode, veď je to len poviedka a nepáčila sa ti, nie je sa za čo ospravedlňovať. A máš úp...


Olex
29.03.2023 13:39:50
Olex

Fantastická poviedka – prvé (neanonymné) kolo roku 2023

Ahoj,
ďakujem autorom, že sa podelili o tvorbu. Výborne som sa bavila, všetky poviedky sa ...


Arcey
28.03.2023 22:45:25
Arcey

Fantastická poviedka – prvé (neanonymné) kolo roku 2023

Tak akési nevyvážene kolo z môjho pohľadu. Žiadna z poviedok nebola the best si myslím. Tam, ...


Arcey
28.03.2023 22:39:31
Arcey

Medailón

Páčila sa mi atmosféra v poviedke, tá bola skvelá. Aj spracovanie témy šikanovania a pomsta n...


Arcey
28.03.2023 22:23:45
Arcey

Pochod za malé duše

Ja sa priznám, túto poviedku som nedočítal. Keď som čítal asi trinásty odsek, prestalo ma to...


Arcey
28.03.2023 22:03:36
Arcey

Slnko vyšlo na západe

Bohužiaľ, mne táto tvoja poviedka nesadla, ale všimol som si, že si urobil pár zmien, ktoré s...

Recenzie

Do našich kín sa dostala animovaná rozprávka Úžasný Mauric, ktorá vznikla na motívy príbehu z mysle kráľa humornej fantastiky, Terryho Pratchetta. Ako obstála v našej recenzii?

Zborník naozaj z roka na rok utešene priberá na objeme a ten z 2022 obsahuje rekordných 26 poviedok.

Nástupníčka trónu panstva Forthyn jedného dňa zmizne. Na jej nájdenie je najatá skupina vyslúžených dobrodruhov – legendárna Borderlandská Štvorka. Nie všetkým z nich sa ale chce do tejto misie. A veru, temnota severu je zákernejšia, ako si vedeli predstaviť.

V čase predvianočnom prišla Hydra na trh so zbierkou vianočnou. Teda spoločným pojítkom všetkých osemnástich poviedok bola téma Vianoc. Ako sa s tým autorky a autori popasovali?

Debutová fantasy novela slovenskej autorky Kristíny Mišovičovej sa zmieta v detských chorobách, no netrénovanému oku detského čitateľstva, ktorému je určená, to asi až tak veľmi vadiť nebude.