scifi.sk

Filmová história scifi
Offline

Posledné streamy:

23.05.2022 19:00 Nerd Space - Stephen King vo filmoch a seriáloch

22.05.2022 19:30 Krutovláda drakov (kampaň Dungeons & Dragons) - Vietor neskrotíš (Kap. 10.3)

22.05.2022 17:00 Majstri svetov - Rule Zero: GM nad pravidlami

Najnovšie spacenews

8HitBoy
8HitBoy
Kam sa posunul v druhom zväzku dej výbornej mangy od Haruko Ičikawy?
B.T. Niromwell
B.T. Niromwell
Včera sme vyhlásili víťazov – a aj spoznali účinkujúcich. Ako to dopadlo?
8HitBoy
8HitBoy
Akira Torijama je génius, o tom nemusíme debatovať. Ako sa však vyvíjal kreatívny génius tejto legendy mangy a aké rôzne príbehy nám Torijama priniesol v priebehu rokov? Zozbierané ich nájdete v poriadne hrubej zbierke s názvom Akira Toriyama's Manga Theater.
cyberstorm
cyberstorm
Tad Williams patrí ku klasikom epickej fantasy. Na jeho slávnu ságu Vzpomínka, Žal a Trn nadväzujúca séria Poslední král Východního Ardu už čoskoro dostane ďalší diel s názvom Říše trav, z ktorého ukážku si môžete prečítať :)
Alexander Schneider
Alexander Schneider
V nedeľu, 1. mája 2022 sa začalo prijímanie poviedok do najprestížnejšej slovenskej literárnej súťaže zameranej na fantastické žánre Martinus Cena Fantázie. Súťaž tak započala už svoj dvadsiaty ročník.
cyberstorm
cyberstorm
Koncom minulého roku vyšlo v českom preklade farebné vydanie legendy menom Z pekla. Nám v redakcii to nedalo a skúsili sme sa naň pozrieť trochu detailnejšie. Ako sa teda tumuto takmer tridsaťročnému komiksu pod naším drobnohľadom darilo?
B.T. Niromwell
B.T. Niromwell
Tieto poviedky budete hodnotiť v nasledujúcich dvoch týždňoch
Dearon
Dearon
Na slovenskú fantasy scénu pribudla nová tvár, mladá autorka Adriana Bolyová s prvotinou Hierarchia tmy. Ako kniha obstála v našom hodnotení?

Krátke správy

Najnovší trailer spolu s plagátom sa objavili na najnovšieho Thora, ktorý bude mať premiéru v lete tohto roku.

Thor sa vyberá na cestu, ktorou nikdy nešiel - s cieľom nájsť vnútorný mier. Ale jeho dôchodok je prerušený vstupom na scénu galaktického zabijáka Gorra, Mäsiara bohov. Na boj s ním sa spojí s kráľom Valkyrie, Korgom a svojou bývalou láskou Jane Foster, ktorá - na jeho prekvapenie - nevysvetliteľne teraz ovláda jeho kladivo Mjolnir v podobe Mocného Thora.
Thor: Love and Thunder - Trailer - Oficiálny 3. trailer Disclaimer
Plagát k filmu silno pripomína kompozíciou ale aj použitými elementami klasiku He-Man and Masters of the Universe - Gorr sťa Skeletor, Valkyrie na pegase sťa She-Ra, jemný odraz svetla za hlavnými postavami ako Light Hope...
Thor: Hrom a Láska - Plagát
Thor: Hrom a Láska - Plagát / Zdroj Disclaimer

Woooo. Tretia séria určite nesklame!

The Boys - Trailer - Official Season 3 REDBAND Teaser Trailer Disclaimer

Konečne poriadny Star Trek už 5.5.2022

Strange New World - Trailer - Teaser Season 1 Disclaimer

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore - Trailer - Trailer F2 (Slovenská verzia) Disclaimer

Doktor Stephen Strange sa vracia v novom vizuálne premakanom dobrodružstve. Tešíte sa?

Doctor Strange in the Multiverse of Madness - Trailer - Doctor Strange in the Multiverse of Madness Trailer #1 (2022) | Movieclips Trailers Disclaimer

Už v marci sa dočkáme seriálového spracovania hernej série Halo.

Halo - Trailer - Halo: The Series (2022) Official Trailer Disclaimer

24. marca 2022 sa môžeme tešiť na francúzku komédiu Badman, kde Cédric, herec vo filme o superhrdinovi, stratí pamäť a myslí si, že je skutočným superhrdinom.

Super-héros malgré lui - Trailer - BADMAN_iba v kinách od 24. 3. 2022_oficiálny slovenský trailer Disclaimer

Kórejský hororový seriál s tematikou zombies All of Us Are Dead sa dočkal prvého traileru. Tešíte sa na novú hororovú chuťovku z produkcie streamovacej služby Netflix?

지금 우리 학교는 - Trailer - All of Us Are Dead | Official Trailer | Netflix Disclaimer

Mňo. Keďže už skoro o nejaké dva týždne sa dočkáme seriálu podľa svetového RPG dobrodružstva od M. Mercera, tak marketingové tympany burcujú critters a všetkých ostatných, aby si ten dátum zapísali do debilníčkov: 28.01.2022. Aj týmto spôsobom.

The Legend of Vox Machina - Trailer - The Legend of Vox Machina - Trailer (Red Band Trailer) | Prime Video Disclaimer

Južná Kórea chrlí jeden seriál za druhým! Tentokrát sa pozrieme na strednú školu, ktorá zúfalo odoláva útokom krvilačných zombies.

지금 우리 학교는 - Trailer - All of Us Are Dead | Date Announcement | Netflix Disclaimer

Kalendár akcií

28.05.2022 19:00 - 20:15
Otestujte si svoju spisovateľskú kondičku v májových Poviedkach na počkanie. Dve témy, jedna hodina, nekonečno nápadov!

Najnovšie poviedky

Veles
Veles
Moja poviedka zo súťaže Slavcon 2022
Juraj Orolín
Juraj Orolín
Akú cenu má pre vladára život prieskumníka, ktorý vždy verne a do bodky vyplní rozkazy? Zhruba dve mery.
nenasytnik
nenasytnik
.
Anonymný jednorožec
Anonymný jednorožec
Fantastická poviedka, anonymné kolo
Anonymný jednorožec
Anonymný jednorožec
poviedka o písaní krešťanského filmu
Anonymný jednorožec
Anonymný jednorožec
Rozhanovské pole, švárny šuhaj orie, Jeho pluh podchvíľou kosti odhaľuje. Zavše tiež vyorá dáky kúsok zbroje, Tam pri Rozhanovciach padli celé voje.
Anonymný jednorožec
Anonymný jednorožec
V ďalekej budúcnosti si zvyšky zničeného sveta podmanil Sergej Orlov. V režime, ktorý vytvoril, bolo každé semienko odporu zničené obzvlášť krutým spôsobom. Aj napriek tomu sa objavili ľudia, ktorí boj o slobodu nevzdávali. Príbeh popisuje osudy dvoch sestier bojujúcich na strane odboja.
Anonymný jednorožec
Anonymný jednorožec
Na zamrznutej kamennej dlažbe zazvonili podkovy, keď sa na malé nádvorie vrútil ušľachtilý čierny vraník nesúci vysokého jazdca zahaleného v tmavom plášti. Erdžanie vyčerpaného koňa prerušilo volanie z druhej strany dvora: „Podarilo sa? Našli ste to?“ volal zadýchaný postarší gróf utekajúci priamo cez zasnežený trávnik. „Áno, pane!“ hrdo hlásil mladý jazdec, ktorý medzitým elegantne zosadol z koňa, „mám celý zvitok, je neporušený.“ Grófovi sa na tvári objavila zmes radosti a obrovskej úľavy. „To je úžasné! Konečne sa dozvieme, ako to v skutočnosti bolo.“
Anonymný jednorožec
Anonymný jednorožec
Cez tŕne vedie cesta ku hviezdam...
Anonymný jednorožec
Anonymný jednorožec
Príroda je plná významných či zdatných hudobníkov. Niekedy postačí sa započúvať do ticha a väčšinou postrehnete dákeho muzikanta vyhrávať. Že ho nenájdete?… Asi si dajú záležať na súkromí a anonymite.
Anonymný jednorožec
Anonymný jednorožec
Môj experiment v češtine. Vopred sa ospravedlňujem za gramatiku.
Gullath
Gullath
Je iba jeden predmet, ktorý musí mať každý stopár.

Veda

Presne pred 60-timi rokmi, 12.apríla 1961 o 06:17 ráno Greenwitchského času, čo je 07:15 stredoeurópskeho, dosiahla sovietska družica Vostok 1 s Jurijom Gagarinom orbitu Zeme.

Už dnes večer sa dočkáme pristátia roveru Perseverance na Marse. Jeho misiou je pátrať po formách života. Krátky prehľadný úvod vám ponúkame v tomto článku.

Nová štúdia objasnila ako galaxie reagujú na masívne čierne diery v ich centrách.

Pred 900 miliónmi rokov sa z čiernej diery uvoľnila energia, ktorá doteraz putuje naprieč vesmírom.

Najnovšie hodnotenia

7
Matka versus android
Roland Axenberg
Roland Axenberg @martiner 13.05.2022 08:10:30
Obstojný sci-fi triler s miestami až hororovým nádychom. Deravý scenár a absenciu logiky nahrádza kvalitný herecký výkon ústrednej dvojice a slušné tempo.

9
Star Trek: Strange New Worlds
Roland Axenberg
Roland Axenberg @martiner 07.05.2022 18:31:32
Je to tam! Presne to, na čo sme čakali od fiaska menom Discovery. Pilot ponúka všetko po čom sme túžili a konštatujem, že tu máme konečne dôstojného nástupcu TOS a TNG v novom modernom 4K šate. Ten duch tam proste je a nepokazí ju ani genderovo korektný woke team up na staronovej Enterprise. Viac po prvej sezóne...

8
Scream
Roland Axenberg
Roland Axenberg @martiner 03.05.2022 07:17:14
Meta na druhú. Samozrejme originál je originál, ale keď sa nad tým človek zamyslí, lepšie sa to natočiť asi nedalo a nebiť tých pár logických kiksov to k originálu nemalo až tak ďaleko. Nový Vreskot už nesumarizuje a nedekonštruuje pravidlá iných hororov, ale aj svoje vlastné, navyše sa asi ešte viac pohráva so žánrovými klišé a sebakriticky rozoberá slabú kvalitu pokračovaní hororových sérií.

8
The Batman
Roland Axenberg
Roland Axenberg @martiner 24.04.2022 06:44:07
Batman meets Sedem, alebo po štvrtý krát a zase inak, tentokrát ako temná noirová detektívka so sociálnym presahom.

7
Projekt Adam
Roland Axenberg
Roland Axenberg @martiner 11.03.2022 21:59:16
Samozrejme, že to cestovanie časom vlastne vôbec nedáva zmysel, teda dáva asi tak ako v Návrate do budúcnosti, ale úplne postačuje ako zámienka na zábavné rodinné sci-fi kde by sa mohol Reynolds vyblázniť so svojimi typickým hláškami. Presne kvôli tomuto a priemernej PG13 akcii to funguje oveľa lepšie ako rodinná komédia než ako akčné sci-fi.

Studio - Force Majeure

Čo ak by sa udalosti roku 1989 uberali iným smerom? Alebo by boj prebiehal inak? Alternatívna história je jedným zo žánrov fantastiky, na ktorom stavia aj nová slovenská zbierka poviedok k 30. výročiu Nežnej revolúcie.

Fanfáry znejú, konfety lietajú a redakcia scifi.sk hrdo prináša nové tričká pre fanúšikov vedeckej fantastiky.

jurinko vydáva svoju prvú e-knihu a scifi.sk pri tom nesmie chýbať! :-)

S malým meškaním ale o to s väčším nadšením sme radi, že vám môžeme predstaviť náš prvý zborník scifi poviedok - Zárodky hviezd. Nájdete v ňom šesť (plus jednu) poviedok od našich najlepších autorov na scifi.sk!

Publicistika

Tad Williams patrí ku klasikom epickej fantasy. Na jeho slávnu ságu Vzpomínka, Žal a Trn nadväzujúca séria Poslední král Východního Ardu už čoskoro dostane ďalší diel s názvom Říše trav, z ktorého ukážku si môžete prečítať :)

Antológiu ukrajinskej fantastiky môžete podporiť už len do budúceho piatka.

Novinky o tretej sérii Love, Death + Robots

Včera bolo 1. apríla spomedzi všetkých rôznych chytákov, na ktoré sme na internete naďabili vám prinášame pár, ktoré nám padli do oka

Posledné príspevky v diskusii

YaYa
26.05.2022 10:25:43
YaYa

Zelená skrinka

Poviedku som tu aj v súťaži hodnotila ako priemernú. Nečítala sa pritom zle. Prišla mi ale ne...


YaYa
23.05.2022 09:15:31
YaYa

Druhý vek cisárstiev

Herné veci nie sú práve moja šálka kávy. Na jednej strane sa mi páčilo, že sa tie obrovské...


Veles
22.05.2022 14:57:11
Veles

Druhý vek cisárstiev

Takto má podľa mňa vyzerať poviedka založená na hre!😀 Páčilo sa mi to. Rozmýšľal som n...


Ray Janonoff
22.05.2022 14:39:56
Ray Janonoff

Druhý vek cisárstiev

Z nostalgie asi hodnotím lepšie, než by som chcel, ale čo už.
Chápem zmysel všeobecnýc...


Smrtislav Pierko
21.05.2022 11:31:15
Smrtislav Pierko

Drevo

Podľa mňa to má dĺžku tak akurát. Problém by som videl skôr v tom, že sa to skladá z dvoch...


Veles
20.05.2022 14:46:41
Veles

Drevo

Súhlasím s YaYou, ten koniec je trochu prikrátky, ale je atmosférický, to sa mi páči. Jediný...

Recenzie

Kam sa posunul v druhom zväzku dej výbornej mangy od Haruko Ičikawy?

Akira Torijama je génius, o tom nemusíme debatovať. Ako sa však vyvíjal kreatívny génius tejto legendy mangy a aké rôzne príbehy nám Torijama priniesol v priebehu rokov? Zozbierané ich nájdete v poriadne hrubej zbierke s názvom Akira Toriyama's Manga Theater.

Koncom minulého roku vyšlo v českom preklade farebné vydanie legendy menom Z pekla. Nám v redakcii to nedalo a skúsili sme sa naň pozrieť trochu detailnejšie. Ako sa teda tumuto takmer tridsaťročnému komiksu pod naším drobnohľadom darilo?

Na slovenskú fantasy scénu pribudla nová tvár, mladá autorka Adriana Bolyová s prvotinou Hierarchia tmy. Ako kniha obstála v našom hodnotení?

Aneb jak si jeden chlap myslel, že si kupuje fantasy romanťárnu, ale dostal místo toho nefalšovaný román pro ženy.