scifi.sk

Podporte scifi.sk
Offline

Nasledujúce streamy:

dnes 17:30 Zlomený meč: Tieň templárov (Adventúristi 8. dňa) - Vyšetrovanie v Paríži!

zajtra 19:00 Poď sa s nami báť - Amnesia: A Machine for Pigs

piatok 20:00 Planéta Weeb - Život v Japonsku

Posledné streamy:

včera 19:00 Nerd Space - LGBTIQ v SFFH

16.05.2021 19:30 Krutovláda drakov - scifi.sk hraje Dungeons & Dragons - Kryptgardenský les (Kap. 4.1)

16.05.2021 17:00 Majstri svetov - Tvorba svetov - Národy a geopolitika

Najnovšie spacenews

B.T. Niromwell
B.T. Niromwell
Tento raz sme vás naťahovali trošku viac ako obvykle a takto to dopadlo.

Fantastická poviedka - druhé kolo roku 2021 - A body sú zrátané...

Nech je to tentokrát o čosi zaujímavejšie!
Peter 'BlackAssasin' Bagoňa
Peter 'BlackAssasin' Bagoňa
Spopod snehu pomaly vykúkajú steblá trávy. Príroda sa prebúdza. Dlhá zima končí a je čas privítať jar. Spolu s jarou prichádza ale aj vyvrcholenie konfliktu dvoch táborov ľudí. Hlavný hrdina Senku je odhodlaný za každú cenu stáť za svojimi ideálmi a vedou.
cyberstorm
cyberstorm
Ukážka z nového slovenského vydania Nočného cirskusu od Erin Morgenstern.
10Geek
10Geek
Batman s Catwoman sa učia hrať Fortnite. Otázne je, či sa bude baviť aj čitateľ.
Dearon
Dearon
Príbeh o chlapcovi a drakovi. To už som kdesi počul... Ak by som bol lenivý, napíšem o tejto knihe, že ide o oveľa lepšie napísanú verziu Eragona. Ale ja lenivý nie som, preto sa s Vami podelím o pár slov k tomuto parádnemu románu.
HB
HB
Pozreli sme sa na zúbok steampunkovej tímovke z mysle Jossa Whedona. Aké dobré sú The Nevers?
HB
HB
S menom českej prekladateľky Anny Křivánkovej sa každý slovenský a český fanúšik mangy stretol už veľakrát. Pre mnohých z nás bola však pani Křivánková len tých zopár písmeniek v kolónke "Preklad" na konci zväzku mangy. Nielen na to, aké to je prekladať mangu, a čo všetko to obnáša sme sa spýtali priamo tej najpovolanejšej.

Krátke správy

Love Death + Robots sa vracia v šialene vyzerajúcej druhej sérií. Tešíte sa?

Love, Death & Robots - Trailer - LOVE DEATH + ROBOTS VOLUME 2 | Official Red Band Trailer | Netflix Disclaimer

Pokračovanie filmu Venom z roku 2018 nám odhaľuje v plnej paráde aj strašidelného Carnagea, ktorého stvárni výborný herec Woody Harrelson. Tešíte sa?

Venom: Let There Be Carnage - Trailer - VENOM 2 Official Trailer (2021) Disclaimer

Blížiaca sa štvrtá séria populárneho seriálu Stranger Things sa nám predstavuje tajomným teaserom, ktorý nás necháva nahliadnuť do minulosti hlavnej hrdinky, Eleven. Tešíte sa rovnako ako my?

Stranger Things - Trailer - Stranger Things 4 | Eleven, are you listening? | Netflix Disclaimer

Prvý trailer na tretí diel hororovej série Conjuring je tu. Predlohou tohto filmu je skutočný príbeh Arneho Cheyenne Johnsona, muža obvineného z vraždy, ktorý na súde na svoju obhajobu použil údajné posadnutie diablom. Už teraz sa tešíme na zimomriavky!

The Conjuring: The Devil Made Me Do It - Trailer - CONJURING 3 Official Trailer (2021) Disclaimer

Už tento piatok sa na našich obrazovkách opäť (a znovu nanovo) rozozneje "Mortal Kombaaat!", a vy sa už teraz nalaďte sa na tú správnu bojovú vlnu prvými 7 minútami z filmu.

Mortal Kombat - Ukážka - Príchod Sub-Zera Disclaimer

Simu Liu si zahraje Šang-Či, legendárneho Majstra Kung-Fu v MCU... a my sme zvedaví, ako sa Marvelu podarí ho zapasovať do ich univerza. Premiéra v septembri 2021.

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings - Trailer - Teaser Disclaimer

Druhá séria sľubuje rovnakú nádielku príbehov - vtipných, hrôzostrašných, dojemných, inšpiratívnych či plných napätia. Samozrejme, o robotoch, láske a smrti. Na Netflixe od 14.5.2021.

Love, Death & Robots - Trailer - LOVE DEATH + ROBOTS VOLUME 2 - Oficiálny trailer Disclaimer

Veľmi srandovne natočený trailer na novú Subnauticu je úplne pecka a nás navnadil na prichádzajúce pokračovanie podmorského dobrodružstva.

Subnautica - Below Zero - Trailer - Trailer Disclaimer

Nový trailer na Resident Evil: Village je vonku... aj s úchvatnými vizuálmi a zvukomalebným upírím cucaním.

Resident Evil Village - Trailer - 4. trailer Disclaimer

Konečne sme sa dočkali traileru na jeden z najočakávanejších seriálov tohto roka.

Loki - Trailer - Marvel Studios' Loki | Official Trailer | Disney+ Disclaimer

Kalendár akcií

22.05.2021 19:00 - 20:15
Mesiac sa s mesiacom stretol a opäť sú tu Poviedky na počkanie. V aprílovom kole sme sa stretli s prievozníkmi všetkých druhov a veľkostí. Aké budú témy tentoraz? Pripojte sa k nám a skúste si napísať poviedku za hodinu.

Najnovšie poviedky

Cestovateľ
Cestovateľ
Taká obyčajná, klasická guľatá, 40 wattová. Svoj prvý deň si pamätá akoby to bolo včera.
Grimbur
Grimbur
V strážnej službe by sa na seba mali chlapi vzájomne spoľahnúť. Bohužiaľ pre Randolfa sa ideál ani zďaleka nepribližoval realite.
HB
HB
O tom, aký ťažký vie byť život v zlatej klietke počas dystopickej a nepohostinnej budúcnosti by mladá Kórejka Kim Sun-Hi vedela hovoriť svoje. Pohodlne sa usaďte a vypočujte si príbeh tejto slávnej speváčky.
Tomáš Staviteľ
Tomáš Staviteľ
A zatiaľ čo sa celá Stoka dívala na blázna, ktorý ňou s úsmevom a rytmom tancoval, akoby bol v muzikáli, Xanmerián si len ďalej užíval Queenov, hrajúcich mu v ušnom implantáte, zatiaľ čo sa blížil k bránam klubu Červia diera.
Zlodejisnov
Zlodejisnov
Gregor, Ivan, Mike a Susan sú štyria vyslúžilí vojaci, ktorí už naďalej nehodlajú živoriť. Rozhodnú sa riskovať všetko v Las Vegas.
Amaterius
Amaterius
Príbeh veľmi voľne nadväzuje na moju decembrovú poviedku "V zime maky nekvitnú".
Smrtislav Pierko
Smrtislav Pierko
Rád bieleho krídla pomaly upadá do zabudnutia. Stádo koní sa stenčuje, pokladnica vyprázdňuje a počty mladých kadetiek sú z generácie na generáciu menšie. Vo chvíli najväčšieho zúfalstva pristúpila veľmajsterka na prijatie dcéry extravagantného šľachtica do rádu. Lenže stať sa jazdkyňou rádu nie je vôbec jednoduché a samotná hlava rádu má o svojom rozhodnutí vážne pochybnosti. Poverí preto výcvikom mladej dámy najmenej schopnú jazdkyňu. Dokáže Jednooká Sue napriek nepriazni svojej hlavnej veliteľky splniť úlohu, ktorá jej bola daná?
Goran
Goran
Láska až za hrob, hovorí sa... Alebo nenávisť? A čo keď je to viac než len porekadlo?
Leona
Leona
Narodeniny nemusia byť vždy veselou udalosťou. Niekedy sa to jednoducho pokazí - navždy.
Ingrid Zambová
Ingrid Zambová
Zajačik, tak toto si schovával. Chlapík mal pravdu. Nalejem si do pohára Janka Kráčajúceho, sadnem do hojdacieho kresla, dedičstva po otcovi, ktoré sa do môjho dievčenského bytu vôbec nehodí a rozmýšľam. Prečo dal dôkaz mne a nešiel na políciu, alebo do hocakej inej dôveryhodnej inštitúcie?
Lukáš Polák
Lukáš Polák
Vlado Atebo dostane zaujímavú zákazku od tajuplného Waltera Mora. Čo sa skrýva za ponukou?
B.T. Niromwell
B.T. Niromwell
Cháron bol na jednej strane veľmi súcitný. na strane druhej prieberčivý. Už sa rozprával s veľa, veľa, veľa, veľa, veľa, veľa, veľa dušami, čo prešli hranicou nemrtvych, no iba málo z nich sa zdalo byť hodných posmrtného života....

Veda

Presne pred 60-timi rokmi, 12.apríla 1961 o 06:17 ráno Greenwitchského času, čo je 07:15 stredoeurópskeho, dosiahla sovietska družica Vostok 1 s Jurijom Gagarinom orbitu Zeme.

Už dnes večer sa dočkáme pristátia roveru Perseverance na Marse. Jeho misiou je pátrať po formách života. Krátky prehľadný úvod vám ponúkame v tomto článku.

Nová štúdia objasnila ako galaxie reagujú na masívne čierne diery v ich centrách.

Pred 900 miliónmi rokov sa z čiernej diery uvoľnila energia, ktorá doteraz putuje naprieč vesmírom.

Najnovšie hodnotenia

8
Kyslík
Roland Axenberg
Roland Axenberg @martiner 16.05.2021 22:08:27
Ono je to vlastne scifi variácia na Pochovaného za živa, ALE má to lepší scénar a réžiu (Aja opäť nesklamal) a hlavne slušnú scifi zápletku. Pár logických chybičiek by sa asi našlo, ale pre mňa jeden z top filmov odohrávajúcich sa v jednej miestnosti a postavených z väčšej časti len na dialógoch.

9
Stranger Things
Roland Axenberg
Roland Axenberg @martiner 02.05.2021 13:47:28
Dokonalá kombinácia nostalgie, atmosféry a príbehu o dospievaní. Prvá a druhá séria super, tretia už tak trochu nasilu, štvrtej sa už úprimne bojím.

5
Čierny pasažier
Roland Axenberg
Roland Axenberg @martiner 02.05.2021 12:57:40
Postavy bez hĺbky, vedecké problémy bez logiky, dej bez napätia a koniec bez konca.

9
Stranger Things
HB
HB @HB 30.04.2021 13:21:35
Parádny seriál, ktorý získal už za kratučký čas svojej existencie kultový status. Premisa je podobná ako u skvelého anime Elfen Lied, čím sa tvorcovia absolútne netaja, avšak v tomto seriáli je premisa dievčaťa, ktoré utieklo z laboratória, v ktorom na ňom robili pokusy využitá a rozvinutá omnoho lepšie. Zaujímavé postavy, medzi ktorými pre mňa osobne vynikajú najmä Steve Harrington, ktorý si prechádza zaujímavým charakterovým vývojom z arogantného fracka na "babysittera" a šerif Jim Hopper, ktorý v sebe nachádza postupne ochrancu a starostlivého "otecka" pre mladú Eleven. Prvá séria excelentná, druhá veľmi dobrá, tretia najlepšia. Už teraz sa neviem dočkať štvrtej.

Výborné naviazanie na azda najlepšie anime všetkých čias. Knocking on Heaven's Door je možno najlepším "dielom" Cowboya Bebop a najlepšie zachytáva všetko, čo robí Bebopa Bebopom - kopa bitiek a prestreliek, do toho výborná bebopovská noir atmosféra. Tento film predstavuje kopu nových postáv, ktoré dokonale prevrátia životy našich hrdinov hore nohami. Tí sú presne takí, akých si ich pamätáme a akých sme si ich zamilovali. Spike nonšalantne flegmatický, Faye lenivá a poriadne drzá, Jet je klasicky rozvážnym adoptívnym oteckom všetkým členom posádky. Ed s Einom zabezpečujú najmä humornú stránku deja, keďže Ed tára hádam viac, než v ktorejkoľvek inej časti Bebopa vôbec. Všetci sú tak odlišní, ale pritom sú si tak blízki! Vynikajúce po všetkých stránkach. Pre fanúšikov seriálu absolútna povinnosť, ale viem si predstaviť, že film môže pre človeka doposiaľ Cowboyom Bebop nepobozkaného fungovať tiež - ako kvalitný scifi anime film. See you space cowboys...

Studio - Force Majeure

Čo ak by sa udalosti roku 1989 uberali iným smerom? Alebo by boj prebiehal inak? Alternatívna história je jedným zo žánrov fantastiky, na ktorom stavia aj nová slovenská zbierka poviedok k 30. výročiu Nežnej revolúcie.

Fanfáry znejú, konfety lietajú a redakcia scifi.sk hrdo prináša nové tričká pre fanúšikov vedeckej fantastiky.

jurinko vydáva svoju prvú e-knihu a scifi.sk pri tom nesmie chýbať! :-)

S malým meškaním ale o to s väčším nadšením sme radi, že vám môžeme predstaviť náš prvý zborník scifi poviedok - Zárodky hviezd. Nájdete v ňom šesť (plus jednu) poviedok od našich najlepších autorov na scifi.sk!

Publicistika

S menom českej prekladateľky Anny Křivánkovej sa každý slovenský a český fanúšik mangy stretol už veľakrát. Pre mnohých z nás bola však pani Křivánková len tých zopár písmeniek v kolónke "Preklad" na konci zväzku mangy. Nielen na to, aké to je prekladať mangu, a čo všetko to obnáša sme sa spýtali priamo tej najpovolanejšej.

Stvoriteľ jednej z najslávnejších kníh. Ten, ktorý dal upírovi do vienka nesmrteľnosť...

V dnešnom NerdSpace sme sa venovali viktoriánskej fantastike, steampunku, dobovej urban fantasy, gothic horroru a gaslamp fantasy. Že vám to nič nevraví? A čo tak Dracula, Frankenstein, Sherlock Holmes a Jack rozparovač?

Sci-fi čierna komédia Made for Love pripomína v mnohom kultový seriál Black Mirror. Ako nám budú v (nie tak vzdialenej) budúcnosti inteligentné technológie zasahovať do každodenných životov a do akých extrémov budeme ochotní nechať to celé zájsť?

Posledné príspevky v diskusii

Zlodejisnov
18.05.2021 06:58:07
Zlodejisnov

Vyhodnotenie výzvy Fantastická poviedka - druhé kolo roku 2021

Gratulujem k zaslúženej výhre. Okrem toho, klobúk dole pred štýlom vyhodnocovania. Počúvať ...


BocianSara
17.05.2021 22:58:17
BocianSara

Goran
17.05.2021 22:52:18
Goran

Krajina vychádzajúceho slnka a hororových bizarností

Skvelý článok! Všetko poznám, nie všetko som videl, z toho, čo som videl sa mi niečo páčil...


Tomáš Staviteľ
17.05.2021 22:48:11
Tomáš Staviteľ

Goran
17.05.2021 07:31:46
Goran

Hmly Duanu

Uhm, dooobže, mrknem aj tú nesúťažnú.


Zlodejisnov
16.05.2021 21:26:35
Zlodejisnov

Žiarovka

Zaujímavý nápad, no chýbalo tomu čosi viac. Pokojne si to viem predstaviť ako rozprávanie vš...

Recenzie

Spopod snehu pomaly vykúkajú steblá trávy. Príroda sa prebúdza. Dlhá zima končí a je čas privítať jar. Spolu s jarou prichádza ale aj vyvrcholenie konfliktu dvoch táborov ľudí. Hlavný hrdina Senku je odhodlaný za každú cenu stáť za svojimi ideálmi a vedou.

Batman s Catwoman sa učia hrať Fortnite. Otázne je, či sa bude baviť aj čitateľ.

Príbeh o chlapcovi a drakovi. To už som kdesi počul... Ak by som bol lenivý, napíšem o tejto knihe, že ide o oveľa lepšie napísanú verziu Eragona. Ale ja lenivý nie som, preto sa s Vami podelím o pár slov k tomuto parádnemu románu.

Pozreli sme sa na zúbok steampunkovej tímovke z mysle Jossa Whedona. Aké dobré sú The Nevers?

Ako obstojí Wonder Woman v nebezpečnom postapokalyptickom svete plnom Kaiju? Stojí novinka vydaná Crew za Vašu pozornosť?