scifi.sk

2% 2021
Offline

Nasledujúce streamy:

dnes 17:30 Majstri svetov - Počasie a ostatné témy

dnes 19:30 Krutovláda drakov - scifi.sk hraje Dungeons & Dragons - Opustená veža (Kap. 4.3)

utorok 17:30 Zlomený meč: Tieň templárov (Adventúristi 8. dňa) - Noc arabskááá!

Posledné streamy:

11.06.2021 20:00 Planéta Weeb - čítame One Piece - Skypiea arc

09.06.2021 19:00 Poď sa s nami báť - Sunless Sea

08.06.2021 17:30 Zlomený meč: Tieň templárov (Adventúristi 8. dňa) - Šachové ťahy v Španielsku

Najnovšie spacenews

HB
HB
To, že sa chystá hraná verzia klasického anime Cowboy Bebop, bolo známe už dlhšiu dobu. Aj keď predošlé skúsenosti otaku komunity s hranými anime nie sú najlepšie, s Cowboyom je spojených viacero drobných aspektov, ktoré môžu u fanúšikov vyvolať opatrný optimizmus. Poďme sa na ne spolu pozrieť.
10Geek
10Geek
Bizarné spojenie Batmana so svetom Fortnite sa dostáva do polovice a z projektu sa stáva dvojitý crossover. V príbehu sa totiž objavuje Snake Eyes zo sveta G.I.Joe. Podarí sa pridaním obľúbenej postavy zdvihnúť kvalitu komiksu?
HB
HB
Udalosťou roka na poli hororovej mangy je pre vydavateľstvo Crew nepochybne nové vydanie legendárnej klasiky Špirála od majstra strachu Junjiho Itoa. Nebolo by ale fér, keby kvôli tomu medzi fanúšikmi nezarezonovalo vydanie ďalšej výbornej desivej mangy - Zvrácenej od Ryo Haruta.
Lukáš Polák
Lukáš Polák
Do kín sa dostalo tretie pokračovanie úspešnej hororovej série The Conjuring s podtitulom: The Devil Made Me Do It. Ako to dopadlo?
HB
HB
Seriál Stranger Things si od svojho vzniku získal množstvá verných fanúšikov a teší sa kultovému statusu. Nie je preto prekvapivé, že na motívy tohto príbehu začali vznikať viaceré romány, ktoré dokresľujú udalosti seriálu, prípadne ich ukazujú z doposiaľ nespomínaných uhlov pohľadu. Jedným z nich je aj román Runaway Max, ktorý vyšiel tohto roku v českom preklade.
Goran
Goran
Vari najlepší Lovecraftov pokračovateľ... Ale aj autor, ktorý dokázal byť sám sebou, a ktorý nám priniesol slávny Nekroskop.
Dearon
Dearon
Ľudia, ktorí ma poznajú, vedia, že som niekedy doslova až alergický na subžáner Young Adult. Ako sa však hovorí, výnimka potvrdzuje pravidlo. Jednou z nich je séria Moře střepů od Joea Abercrombieho, vydaná pod záštitou nakladateľstva Laser.
cyberstorm
cyberstorm
Návrat Vladimíra Šlechty do sveta Krvavého Pohraničí.

Krátke správy

V malom náhľade na druhú sériu Zaklínača stretávame našu obľúbenú Ciri! Tešíte sa tiež?

The Witcher - Trailer - THE WITCHER Season 2 Teaser (2021) Disclaimer

Niet väčšieho hrdinu ako He-Man! A vie to aj Kevin Smith, pretože nás s Netflixom čochvíľa cez naše očné buľvy do túžiaceho mozgu nasekajú nový seriál pre túto platformu, ktorý nás položí na zadok. (Aspoň dúfame.)

Masters of the Universe: Revelation - Trailer - Masters of the Universe: Revelation - Oficiálny teaser Disclaimer

Streamovacia služba Netflix dnes oficiálne potvrdila, že soundtrack hraného remakeu legendárneho seriálu Cowboy Bebop zložila, rovnako ako u anime verzie, japonská skladateľka Yoko Kanno. Seriálu sa dočkáme už na túto jeseň! Pripútajte sa, Space Cowboyi!

Cowboy Bebop - Trailer - Netflix - Anuncio de Yoko Kanno en el live action de Cowboy Bebop Disclaimer

Kiná sa opäť otvárájú, a už dnes sa môžete ísť trocha báť. Diabol ťa donúti!

The Conjuring: The Devil Made Me Do It - Trailer - Trailer F1 (slovenské titulky) Disclaimer

Eternals od Marvelu na plátna kín (a zo svojho tisícročného skrývania sa medzi nami) vyjdú začiatkom novembra a toto určite nie je posledný trailer, ktorým nás navnadia, aby sme ich šli pozrieť.

Eternals - Trailer - Eternals - Oficiálny teaser Disclaimer

Love Death + Robots sa vracia v šialene vyzerajúcej druhej sérií. Tešíte sa?

Love, Death & Robots - Trailer - LOVE DEATH + ROBOTS VOLUME 2 | Official Red Band Trailer | Netflix Disclaimer

Pokračovanie filmu Venom z roku 2018 nám odhaľuje v plnej paráde aj strašidelného Carnagea, ktorého stvárni výborný herec Woody Harrelson. Tešíte sa?

Venom: Let There Be Carnage - Trailer - VENOM 2 Official Trailer (2021) Disclaimer

Blížiaca sa štvrtá séria populárneho seriálu Stranger Things sa nám predstavuje tajomným teaserom, ktorý nás necháva nahliadnuť do minulosti hlavnej hrdinky, Eleven. Tešíte sa rovnako ako my?

Stranger Things - Trailer - Stranger Things 4 | Eleven, are you listening? | Netflix Disclaimer

Prvý trailer na tretí diel hororovej série Conjuring je tu. Predlohou tohto filmu je skutočný príbeh Arneho Cheyenne Johnsona, muža obvineného z vraždy, ktorý na súde na svoju obhajobu použil údajné posadnutie diablom. Už teraz sa tešíme na zimomriavky!

The Conjuring: The Devil Made Me Do It - Trailer - CONJURING 3 Official Trailer (2021) Disclaimer

Už tento piatok sa na našich obrazovkách opäť (a znovu nanovo) rozozneje "Mortal Kombaaat!", a vy sa už teraz nalaďte sa na tú správnu bojovú vlnu prvými 7 minútami z filmu.

Mortal Kombat - Ukážka - Príchod Sub-Zera Disclaimer

Kalendár akcií

Najnovšie poviedky

Goran
Goran
Vnútorný zápas je často ťažší ako ten fyzický... ako sa správne rozhodnúť? Hrdinu nerobí hrdinom iba odvaha, ale aj dobrota v srdci a umenie rozlíšiť dobré od zlého.
Zlodejisnov
Zlodejisnov
Svet sa zmenil a Emily teraz musí prežiť v nebezpečnej krajine. Jej jediný kamarát je plyšový zajac IxI.
Goran
Goran
Nepravdepodobné dobrodružstvo nepravdepodobného hrdinu pokračuje... Ale osvedčí sa chlapec? Necúvne, keď sa ocitne tvárou v tvár prvému vážnemu nebezpečenstvu?
Goran
Goran
Čo robí z chlapca muža? A čo robí muža mužom? Skúška odvahy a pevnosti charakteru je tým jediným správnym iniciačným rituálom. Táto sa neodohrá na Zemi, ale vo svete, kde svietia dve slnká a dve rasy medzi sebou súperia o prežite.
Ingrid Zambová
Ingrid Zambová
Čakám a ďalej ho pozorujem. Z držania jeho tela, z pevnosti hlasu, z gestikulácie, ale aj z jeho očí ide pokoj a sebaistota. Je to iba môj dojem, že z neho ide taká zvláštna múdrosť? Môžem mu dôverovať? Kamarátka povedala, aby som sa nebála otvoriť a hovoriť. Ozaj mu môžem povedať všetko? Nie je to terapeut, lekár, ani psychológ, teda nemusí držať lekárske tajomstvo. Na druhej strane, komu by vykladal o mojich problémoch, nie som politik, ani známa osobnosť. Komu by na tom mohlo záležať? A čo všetko povie on mne? Na čari - mari neverím, do kostola nechodím a povedala by som o sebe, že ak niečomu verím, tak jedine vede.
Cestovatel
Cestovatel
Pomaly precital, vnímal chlad aj cez vrstvy oblečenia a hrubú chlpatú deku, ktorou bol prikrytý. Chvíľu mu trvalo kým sa zorientoval kde je a ako sa sem dostal.
Kei
Kei
keďže som pomalšia - dvojhodinová PNP, nesúťažná, pre pobavenie
Smrtislav Pierko
Smrtislav Pierko
Niekedy je lepšie sa nepýtať...
Grimbur
Grimbur
neni čas
siliante
siliante
Čo by bol detektív bez svojho klobúka?
Tomáš Staviteľ
Tomáš Staviteľ
Augustus vložil ruku do klobúka. A vytiahol ďalšieho Augusta. Diváci tlieskali. Trik vyšiel.
Magda Medvecká
Magda Medvecká
PNP

Veda

Presne pred 60-timi rokmi, 12.apríla 1961 o 06:17 ráno Greenwitchského času, čo je 07:15 stredoeurópskeho, dosiahla sovietska družica Vostok 1 s Jurijom Gagarinom orbitu Zeme.

Už dnes večer sa dočkáme pristátia roveru Perseverance na Marse. Jeho misiou je pátrať po formách života. Krátky prehľadný úvod vám ponúkame v tomto článku.

Nová štúdia objasnila ako galaxie reagujú na masívne čierne diery v ich centrách.

Pred 900 miliónmi rokov sa z čiernej diery uvoľnila energia, ktorá doteraz putuje naprieč vesmírom.

Najnovšie hodnotenia

9
Vivy -Fluorite Eye's Song-
HB
HB @HB 08.06.2021 11:40:09
Veľmi zaujímavý príbeh, ktorý šikovne mixuje témy rôznych sci-fi kultových klasík ako napr. Terminátor a Matrix. Vivy, androidka, naprogramovaná aby ľuďom prinášala radosť prostredníctvom svojho spevu, sa za asistencie robota z budúcnosti zaplieta do prichádzajúceho konfliktu medzi umelou inteligenciou a ľuďmi a pokúsi sa zabrániť jeho samotnému vzniku. Krásna animácia, výborná hudba, dobrý námet, skvelé spracovanie. Vivy jasne attackuje pozíciu anime roka.

8
R.I.P.D.
B.T. Niromwell
B.T. Niromwell @Niromwell 06.06.2021 16:28:10
Akčná komediálna naháňačka v štýle Man in Black. Síce sú odbité mnohé klišé a barličky, ale vďaka hlavnej dvojici protagonistov sa nebudete nudiť ani minútu. Určite odporúčam ako jednu z najlepších oddychoviek, čo som v poslednom čase videla.

9
The Boys
Roland Axenberg
Roland Axenberg @martiner 31.05.2021 09:42:05
Dokonalá dekonštrukcia superhdinského mýtu, nie nepodobná Watchmanom, s miernom príchuťou X-Menov, možno ešte viac analyzujúca tématiku superhrdinstva a hranice medzi dobrom a zlom.

4
Armáda mŕtvych
Roland Axenberg
Roland Axenberg @martiner 25.05.2021 06:45:00
Chce to byť veľmi niečo na spôsob Votrelcov (z ktorých pár scén nie veľmi šikovne vykráda) či nový Útek z Las Vegas (na to zase chýba schopný antihrdina), ale vďaka hlúpemu a prostoduchému scenáru a otravným telenovelovým pasážam je z toho Sucker Punch so zombíkmi. Prosím nenechajte už viac Snydera písať scenár.

8
Kyslík
Roland Axenberg
Roland Axenberg @martiner 16.05.2021 22:08:27
Ono je to vlastne scifi variácia na Pochovaného za živa, ALE má to lepší scénar a réžiu (Aja opäť nesklamal) a hlavne slušnú scifi zápletku. Pár logických chybičiek by sa asi našlo, ale pre mňa jeden z top filmov odohrávajúcich sa v jednej miestnosti a postavených z väčšej časti len na dialógoch.

Studio - Force Majeure

Čo ak by sa udalosti roku 1989 uberali iným smerom? Alebo by boj prebiehal inak? Alternatívna história je jedným zo žánrov fantastiky, na ktorom stavia aj nová slovenská zbierka poviedok k 30. výročiu Nežnej revolúcie.

Fanfáry znejú, konfety lietajú a redakcia scifi.sk hrdo prináša nové tričká pre fanúšikov vedeckej fantastiky.

jurinko vydáva svoju prvú e-knihu a scifi.sk pri tom nesmie chýbať! :-)

S malým meškaním ale o to s väčším nadšením sme radi, že vám môžeme predstaviť náš prvý zborník scifi poviedok - Zárodky hviezd. Nájdete v ňom šesť (plus jednu) poviedok od našich najlepších autorov na scifi.sk!

Publicistika

To, že sa chystá hraná verzia klasického anime Cowboy Bebop, bolo známe už dlhšiu dobu. Aj keď predošlé skúsenosti otaku komunity s hranými anime nie sú najlepšie, s Cowboyom je spojených viacero drobných aspektov, ktoré môžu u fanúšikov vyvolať opatrný optimizmus. Poďme sa na ne spolu pozrieť.

Vari najlepší Lovecraftov pokračovateľ... Ale aj autor, ktorý dokázal byť sám sebou, a ktorý nám priniesol slávny Nekroskop.

Mimoriadne originálny vampírsky príbeh Thirst z mysle režiséra Park Chan-Wooka je aj po vyše desiatich rokoch absolútnou špičkou ázijského filmového hororu a patrí k tomu najlepšiemu, čo ponúka téma upírov a vampirizmu v modernom horore. Prečo je tomu tak?

Troška sme sa síce zdržali, to ale nič neznamená. Prinášame vám pár tipov na čítanie a podľa nás tie najlepšie knihy za mesiac apríl ;)

Posledné príspevky v diskusii

Goran
09.06.2021 18:11:31
Goran

IxI

Áno, už to tu bolo... a koľkokrát? Dieťa samotné sa pretĺkajúce postapokalyptickou krajinou....


B.T. Niromwell
04.06.2021 13:37:28
B.T. Niromwell

Vyhodnotenie výzvy Fantastická poviedka - druhé kolo roku 2021

Víťazi dostali email na emailovu adresu uvedenú vo svojom profile.


Matej Klago
30.05.2021 18:24:36
Matej Klago

Hra o tróny - Young adult edition (recenzia trilógie Moře střepů od Joea Abercrombieho)

Vyzerá to zaujímavo, dosť si ma na túto triológiu navnadil, určite prečítam :D Btw ten svet ...


Goran
30.05.2021 14:59:34
Goran

Sedenie

Mám to z ruky, nebude sa mi dať prísť, ale ku knižke veľká gratulácia! Prajem jej pekný roz...


Ingrid Zambová
29.05.2021 09:32:12
Ingrid Zambová

Sedenie

Ďakujem za Vaše podnetné názory. Tie moje je možné spoznať aj live na krste mojej knihy Tajom...


Juraj Kundrík
28.05.2021 18:01:13
Juraj Kundrík

Recenzia: Army Of The Dead (2021)

Bola to nuda s nudou. Nedokazal som to dopozerat, ani kvoli Ana de la Reguera.

Recenzie

Bizarné spojenie Batmana so svetom Fortnite sa dostáva do polovice a z projektu sa stáva dvojitý crossover. V príbehu sa totiž objavuje Snake Eyes zo sveta G.I.Joe. Podarí sa pridaním obľúbenej postavy zdvihnúť kvalitu komiksu?

Udalosťou roka na poli hororovej mangy je pre vydavateľstvo Crew nepochybne nové vydanie legendárnej klasiky Špirála od majstra strachu Junjiho Itoa. Nebolo by ale fér, keby kvôli tomu medzi fanúšikmi nezarezonovalo vydanie ďalšej výbornej desivej mangy - Zvrácenej od Ryo Haruta.

Do kín sa dostalo tretie pokračovanie úspešnej hororovej série The Conjuring s podtitulom: The Devil Made Me Do It. Ako to dopadlo?

Seriál Stranger Things si od svojho vzniku získal množstvá verných fanúšikov a teší sa kultovému statusu. Nie je preto prekvapivé, že na motívy tohto príbehu začali vznikať viaceré romány, ktoré dokresľujú udalosti seriálu, prípadne ich ukazujú z doposiaľ nespomínaných uhlov pohľadu. Jedným z nich je aj román Runaway Max, ktorý vyšiel tohto roku v českom preklade.

Ľudia, ktorí ma poznajú, vedia, že som niekedy doslova až alergický na subžáner Young Adult. Ako sa však hovorí, výnimka potvrdzuje pravidlo. Jednou z nich je séria Moře střepů od Joea Abercrombieho, vydaná pod záštitou nakladateľstva Laser.