scifi.sk

Podporte scifi.sk
Offline

Posledné streamy:

včera 19:30 Babylon 5 RPG - Poslovia zlých správ

včera 17:00 Majstri svetov - Čerpanie z iných kultúr

23.11.2021 18:00 Adventúristi 8. bitu - Shivers - Beth, kde si?!

Najnovšie spacenews

HB
HB
Meno americkej autorky Anye Martin nie je fanúšikom weird fiction úplne neznáme. Po viacerých poviedkach z rôznych zbierok prichádza konečne na náš trh aj jej debutový román s názvom Tráva. Čo od neho možno očakávať?
B.T. Niromwell
B.T. Niromwell
Prvé tri miesta sme vyhlásili v pondelok na twitchi, tu sú kompletné výsledky.
B.T. Niromwell
B.T. Niromwell
Šiesty zborník, šesť porotcov, šesť kategórií
Roland Axenberg
Roland Axenberg
Po Dune prichádza sfilmovanie ďalšej ikony žánru sci-fi. Ako sa podarilo tvorcom preniesť na televízne obrazovky fenomenálne dielo Isaaca Asimova?
YaYa
YaYa
Výsledky novembrového kola Poviedok na počkanie nájdete v tomto článku.

Poviedky na počkanie 61 - Témy

Poznáte lepší program na studené a tmavé novembrové večery, ako si sadnúť so šálkou teplého čaju k počítaču a napísať nám peknú PNP? Tu sú témy.
Alexander Schneider
Alexander Schneider
Ak ste už nad Star Trekom začali lámať palicu, tak postojte a počkajte s tým! Nový kreslený seriál Prodigy prichádza nielen s prvým 3D spracovaním tohto univerza, ale zároveň so zaujímavými postavami a príbehom pre celú rodinu.
B.T. Niromwell
B.T. Niromwell

Krátke správy

O dva dni tu máme animovaný seriál pre všetkých fanúšikov techno-fantasy a/alebo videohry League of Legends. Netflix uvedie stále tri časti 40-minútového seriálu o dvoch ikonických postavách Jinx a Vi od 6.11.2021 v týždennej frekvencii. Animácia vyzerá naozaj zaujímavo - viď videoukážku:

Arcane - Trailer - Finálny trailer Disclaimer

Tvorcovia populárnej interaktívnej hry Harry Potter: Wizards Unite, vďaka ktorej sme mohli spoznávať naše okolie zábavným spôsobom a pritom zachraňovať čarodejnícky svet, ohlásili, že hra bude odstránená z appstores 6.12.2021 a servery budú vypnuté 31.01.2022. Po tomto dátume si teda už viac hru nezahráme. Ako kompenzáciu tvorcovia pridali množstvo bonusov a skrátili čas dobíjania energie aj varenia elixírov. Ak ste teda patrili medzi jej fanúšikov, odporúčame si užiť posledné chvíle.

Harry Potter: Wizards Unite - Plagát - Teaser Banner

Po rozporuplnom prijatí prvej polovice nového seriálu o He-Manovi (ehm, vlastne Teele) sme sa po tichučkom čakaní dočkali traileru na 2. polovicu - v ktorej dôjde k zmeraniu kozmických síl. Ale podarí sa tvorcom vykúpiť sa týmto z nepriazne fandomu?

Masters of the Universe: Revelation - Trailer - Časť 2. Disclaimer

Jedna z najpopulárnejších máng súčasnosti, Spy x Family, sa v roku 2022 dočká anime spracovania! Tešíte sa spolu s nami?

SPY×FAMILY - Trailer - TVアニメ『SPY×FAMILY』第1弾PV/2022 ON AIR Disclaimer

Tak sme sa dočkali napokon aj plnohodnotného traileru. Ako bude vyzerať live action verzia legendárneho anime? Nech sa páči!

Cowboy Bebop - Trailer - Cowboy Bebop | Official Trailer | Netflix Disclaimer

Presne o mesiac, 19. novembra, sa konečne dočkáme hraného Cowboya Bebop z dielne streamovacej služby Netflix. Očakávania fanúšikov zvyšuje aj štýlovo ladený nový trailer. Tešíte sa?

Cowboy Bebop - Trailer - COWBOY BEBOP Trailer (2021) Disclaimer

Nový Batman už začína pomaly klopať na dvere! Tešíte sa?

The Batman - Trailer - THE BATMAN – Main Trailer Disclaimer

Ghostface je späť a spolu s ním aj poriadna kopa hrôzy a krvavej zábavy. Tešíte sa?

Scream - Trailer - Scream | Official Trailer (2022 Movie) Disclaimer

Nový seriál podľa (skoro nekonečnej) rovnomennej ságy od Roberta Jordana už o desať dní príde na stream Amazonu! Zatiaľ sa aspoň pokochajte prvou ukážkou z neho, ktorá vykresľuje príchod sedai Moiraine...

The Wheel of Time - Ukážka – Stretnutie vo Winespring Inn Disclaimer

Critical Role na ComicCone v New Yorku predstavili nielen scenár prvej epizódy, ale aj úvodnú zvučku ich plánovaného animovaného seriálu, ktorý čerpá z dobrodružstiev v ich hernej RPG kampani.

The Legend of Vox Machina - Celý záznam - Intro seriálu Disclaimer
A keďže také intro nie je dosť, tak osadenstvo Critical Role naživo dubovalo aj jednu zo scénok v pripravovanom seriáli:
The Legend of Vox Machina - Ukážka - Scéna v krčme - Dabing naživo s animáciou Disclaimer

Kalendár akcií

Najnovšie poviedky

Chabo
Chabo
Čo je pre civilizáciu, ktorú postihne katastrofa, naozaj dôležité.
BocianSara
BocianSara
PnP
HB
HB
Toto aj tak nik nečíta
Magda Medvecká
Magda Medvecká
PNP
Aleš Horváth
Aleš Horváth
Milan išiel robiť psychotest na vodičák. Peťo ho však našiel veľmi roztraseného. čo sa mu stalo?
Anitram
Anitram
Z hračkárskeho vláčika vykúkala von hlava rušňovodiča. Rušňovodič bol skutočný človek, aj keď oveľa menšieho vzrastu ako bežný smrteľník. O tomto svojom hendikepe nevedel a keby aj vedel, asi by mu to bolo jedno...
Nebuzardar
Nebuzardar
muhahaha :D
Veles
Veles
PnP
J. Rojko
J. Rojko
Ako skoro každý letný deň, aj tento, sa malý Erw hral na ulici pred domom. K hraniu okrem pár drevených hračiek používal čokoľvek čo mu prišlo pod ruku. Práve postavil neprekonateľnú hradnú stenu s pár kamienkov, ktoré pozbieral po ulici a sledoval ako desiatky vojakov - mravcov sa snažia stenu prekonať, aby dobyli hrad. Keď to prestalo mravce baviť a začali neposlušne chodiť kam Erw nechcel, tak to aj Erwa prestalo baviť. Hneď sa začal obzerať s čím sa zabaví ďalej.
Lukáš Polák
Lukáš Polák
Môže mačka vo vreci skutočne priniesť prekvapenie?
nenasytnik
nenasytnik
.
WriterInTheDark
WriterInTheDark
PNP

Veda

Presne pred 60-timi rokmi, 12.apríla 1961 o 06:17 ráno Greenwitchského času, čo je 07:15 stredoeurópskeho, dosiahla sovietska družica Vostok 1 s Jurijom Gagarinom orbitu Zeme.

Už dnes večer sa dočkáme pristátia roveru Perseverance na Marse. Jeho misiou je pátrať po formách života. Krátky prehľadný úvod vám ponúkame v tomto článku.

Nová štúdia objasnila ako galaxie reagujú na masívne čierne diery v ich centrách.

Pred 900 miliónmi rokov sa z čiernej diery uvoľnila energia, ktorá doteraz putuje naprieč vesmírom.

Najnovšie hodnotenia

7
7 sestier
Roland Axenberg
Roland Axenberg @martiner 25.11.2021 09:38:24
Je to nekompromisné, ide to proti diváckym očakávaniam a má to tiež obstojnú akciu, avšak Noomi Rapace sa do tej úlohy zúfalo nehodí a motivácia hlavnej postavy - Monday, mi prišla úple mimo mísu. Celko však lepší nadpriemer o dystopickej spoločnosti v štýle V for Vendetta alebo Equlibrium.

4
Nadácia
Roland Axenberg
Roland Axenberg @martiner 24.11.2021 16:03:20
Po prvej sérii hodnotím ako epic fail, premárné milióny a hlavne premárnenú šancu byť sci-fi verziou Hry o tróny. Namiesto toho sme sa dočkali tuctového young adult výplachu, kde namiesto politických intríg a globálnych výziev riešime osobné problémy jednotlivých nesympatických postáv. Seriál si namiesto detailného opisu psychohistórie a riešenia politických nuansí vymýšľa vlastné dejové línie, ktoré nemajú s predlohou nič, alebo takmer nič spoločné a tých pár scén s Hari Seldonom to z biedy nevytrhne.

7
Šang-Či a legenda o 10 prstencoch
Roland Axenberg
Roland Axenberg @martiner 20.11.2021 21:01:22
Perfektná kung-fu choreografia, niekedy až na úrovni tých najlepších honkongských majstrov zkazená typickou komiksovou ultradementnou zápletkou a videoherným chaotickým koncom.

8
Finch
Roland Axenberg
Roland Axenberg @martiner 11.11.2021 16:02:13
Na jednej strane banálna postapokalyptická road movie o človekovi, psovi a robotovi na ceste do neznáma bezútešnou krajinou, ktorú tiahne hlavne vzájomný vzťah troch protagonistov a tiež herecký výkon Toma Hanksa (a psa). Na strane druhej sú tu však aj emócie a zamyslenia o humanite, ktoré posúvajú film na inú, vyššiu úroveň, až sa mi niekde v podvedomí vynárajú asociácie so simakovým Mestom.

8
Mitchellovci vs. Stroje
Roland Axenberg
Roland Axenberg @martiner 07.11.2021 19:56:09
Od Wall-E najdospelejší a vlastne aj najzásadnejší sci-fi animák. Nádherný vizuál a animácia. Vadilo mi len to prílišné tlačenie na rodinné hodnoty a feminizmus.

Studio - Force Majeure

Čo ak by sa udalosti roku 1989 uberali iným smerom? Alebo by boj prebiehal inak? Alternatívna história je jedným zo žánrov fantastiky, na ktorom stavia aj nová slovenská zbierka poviedok k 30. výročiu Nežnej revolúcie.

Fanfáry znejú, konfety lietajú a redakcia scifi.sk hrdo prináša nové tričká pre fanúšikov vedeckej fantastiky.

jurinko vydáva svoju prvú e-knihu a scifi.sk pri tom nesmie chýbať! :-)

S malým meškaním ale o to s väčším nadšením sme radi, že vám môžeme predstaviť náš prvý zborník scifi poviedok - Zárodky hviezd. Nájdete v ňom šesť (plus jednu) poviedok od našich najlepších autorov na scifi.sk!

Publicistika

Prostredníctvom kresieb zvieratiek v cyberpunkovom prostredí trefne kritizuje spoločnosť a komentuje neduhy modernej doby. Kto je Tompswell, človek stojaci za zaujímavým projektom CyberpunkPets?

Aktuálnu Dunu som videl v kine trikrát. Od rozčarovaného hejtera som sa postupne transformoval na fanúšika. Vlastne som to neurobil ja, ale Denis Villeneuve, ktorý vo mne prebudil Spáča. Ako sa mu to podarilo? O tom som spísal nasledujúce svedectvo.

Kultový režisér kultových sci-fi filmov uvádza svoju dokumentárnu mini sériu zameranú na najdôležitejšie témy sci-fi, počas ktorej nám predstavý takmer všetky najzásadnejšie sci-fi filmy a seriály.

Pripomeňme si pár skvelých kníh, ktoré vyšli v omnoho chladnejšom máji. Prinášame zopár tipov na dovolenkové čítanie :)

Posledné príspevky v diskusii

Goran
28.11.2021 20:21:18
Goran

Vyhodnotenie výzvy Fantastická poviedka - piate kolo roku 2021

U kovárov podľa mňa naozaj nebola dobre napísaná poviedka, tiež by som ju dal ako druhú od ko...


WriterInTheDark
28.11.2021 18:12:23
WriterInTheDark

Dedičstvo

Pekne napísané :) Téma Dedičstva sa mi páčila, len mi tam trochu niečo chýbalo. Možno nejak...


ama_rilla
28.11.2021 17:48:55
ama_rilla

Vyhodnotenie výzvy Fantastická poviedka - piate kolo roku 2021

Mňa skôr prekvapilo, že Tajomstvá lesa a Rodinné tajomstvo sú tak nízko...


WriterInTheDark
28.11.2021 16:44:53
WriterInTheDark

Veles
28.11.2021 16:21:37
Veles

Vyhodnotenie výzvy Fantastická poviedka - piate kolo roku 2021

Mňa osobne by zaujímalo ktorý blázon mi dal za Stolček 7 bodov, ak teda dobre vidím :D


WriterInTheDark
28.11.2021 16:13:40
WriterInTheDark

Vyhodnotenie výzvy Fantastická poviedka - piate kolo roku 2021

Na Twitchi sme mali možnosť dozvedieť sa rebríček pani B.T., mňa by, ak to teda nie je tajomst...

Recenzie

Meno americkej autorky Anye Martin nie je fanúšikom weird fiction úplne neznáme. Po viacerých poviedkach z rôznych zbierok prichádza konečne na náš trh aj jej debutový román s názvom Tráva. Čo od neho možno očakávať?

Po Dune prichádza sfilmovanie ďalšej ikony žánru sci-fi. Ako sa podarilo tvorcom preniesť na televízne obrazovky fenomenálne dielo Isaaca Asimova?

Ak ste už nad Star Trekom začali lámať palicu, tak postojte a počkajte s tým! Nový kreslený seriál Prodigy prichádza nielen s prvým 3D spracovaním tohto univerza, ale zároveň so zaujímavými postavami a príbehom pre celú rodinu.

Do kín prišiel dlhoočakávaný nový film režiséra Edgara Wrighta, autora kultových klasík ako Scott Pilgrim vs. the World alebo Shaun of the Dead. Ako sa mu vydarilo toto načretie do vôd psychologického hororu?

Debut slovenského autora Tomáša Slaničku v žánri vojenskej sci-fi je príjemným rozšírením domácej scény. Politické trenice osídleného Marsu s domovskou planétou sú len pozadím pre osobný príbeh veterána, ktorý nás zavedie ďaleko za hranice nášho slnečného systému.