scifi.sk

Filmová história scifi
Offline

Posledné streamy:

včera 18:00 Adventúristi 8. bitu - Gabriel Knight 1 - Ep. 2 - Voodoo

25.02.2024 17:00 Majstri svetov - Slabiny nepriateľov

22.02.2024 18:00 Adventúristi 8. bitu - Gabriel Knight 1 - Ep. 1 - Nočná mora

Najnovšie spacenews

B.T. Niromwell
B.T. Niromwell
S novým rokom prichádza viacej cien!
Marek Páperíčko Brenišin
Marek Páperíčko Brenišin
Po dlhom a strastiplnom čakaní okorenenom navyše štrajkom scenáristov a opakovanými odkladmi, sme sa dočkali pokračovania adaptácie knihy Franka Herberta. Pred režisérom a tvorivým filmom stáli výzvy nielen v podobe naznačených motívov z prvého filmu, ale aj náročné publikum, ktoré čakalo ešte lepší kúsok, než prvý diel. Ako to nakoniec celé dopadlo, si rozoberieme v nasledujúcej recenzii.
B.T. Niromwell
B.T. Niromwell
Čáry-máry fuk! Poďme si vyvolať démona a zavrieť ho do domova dôchodcov! Alebo žeby to tentoraz nebola až taká sranda?
cyberstorm
cyberstorm
Military science fiction séria o UTSS Salamis od Jakuba Maříka sa piatou knihou s názvom V jámě lvové už čoskoro dočká svojho zavŕšenia a tak je na čase dať si z nej ukážku :)
J. Freeman
J. Freeman
Autorské duo Miloš Jesenský a Robert K. Robert K. Leśniakiewicz nás už druhýkrát prevádzajú ponurými horami sveta. Tentoraz si pod drobnohľad vzali aj iné ako slovenské veľhory.
Arcey
Arcey
Chcete revolúciu? Áno. Chcete zvrhnúť systém? Áno! A máte speváka? Nie... No tak v tom prípade máte smolu. A chceli by ste si jedného legendárneho rockera naklonovať? Áno!!!
B.T. Niromwell
B.T. Niromwell
Dnes ste napísali tieto poviedky

Poviedky na počkanie 87 - Témy

Tak poďme písať!

Krátke správy

X-meni sa dožili mnohých podôb, ale máloktorá bola tak obľúbená ako animovaný seriál z 90. rokov. Zdá sa, že Marvel má podobný názor, lebo toto štúdio sa rozhodlo reinkarnovať tento seriál, inkl. jeho formu animácie v novom pokračovaní. Privítajte X-Men '97 a ich prvý trailer.

X-Men '97 - Trailer - Oficiálny Disclaimer

V apríli 2024 sa na nás opäť vrhnú titáni kina - Kong a Godzilla. Tentokrát ale vo filme, kde (opäť raz) budú musieť bojovať proti niečomu, čo ohrozuje nielen životy ľudstva ale aj ich vlastné. O čo sa presne bude jednať, zatiaľ nevieme... ale ukážky stoja za to.

Godzilla x Kong: The New Empire - Trailer - Oficiálny Disclaimer

Panda Po sa snaží postupne stať duchovným vodcom Údolia mieru, ale to znamená, že niekto po ňom musí prevziať miesto Dračieho bojovíka. Zatiaľ čo sa pokúša nájsť svojho následovníka, bude musieť čeliť čarodejke Chameleón, ktorá sa snaží získať sily duší jeho starých nepriateľov. Štvrtý diel Kung Fu Panda sa do kín dostane začiatkom marca 2024.

Kung Fu Panda 4 - Trailer - Oficiálny Disclaimer

Prichádza planetárna apokalypsa. Na Zem sa rúti planéta X-krát väčšia ako naša rodná hruda. Carol má ale problém. Nevie si pripustiť a prijať, čo prináša chaos, ktorý vznikol za posledných niekoľko mesiacov v našej spoločnosti. Čo vlastne chce od (zbytku) života? Na Netflixe od 15.12.2023.

Carol & the End of the World - Trailer - Oficiálny Disclaimer

Píše sa rok 1989 a nepochopená tínedžerka je zamilovaná - do krásnej mŕtvoly. A keď sa jej ju podarí priviesť opäť k životu, rozhodnú sa spoločne vydať sa na cestu za láskou a šťastím... ktorá si vyžiada niekoľko nových častí tela.

Lisa Frankenstein - Trailer - Oficiálny Disclaimer

V novom psychologickom trileri s mysterióznym nádychom svetového elektronického kolapsu sa smotánka Hollywoodu postaví svojim vlastným démonom a zároveň ľudskej (alebo zvieracej?) inštiktívnej reakcii na nepredvídané situácie. Trailer na Leave the World Behind podľa knihy od Rumaana Alama:

Leave the World Behind - Trailer - Oficiálny Disclaimer

2D animovaný seriál od Joea Bennetta a Charlesa Huettnera, postavený na nápade ich pôvodného krátkeho filmu Scavengers z roku 2016 čoskoro prichádza na HBO Max. A veru - je na čo tešiť sa - inovatívny príbeh zasadený do psychedelickej krásy cudzej planéty, ktorá ohrozuje a zároveň víta stroskotanú posádku vesmírnej lode...

Scavengers Reign - Trailer - Oficiálny Disclaimer

Po prvej ukážke z plánovaného pokračovania animovaného seriálu Star Trek: Prodigy z augusta, sme sa konečne dočkali spásonosnú informáciu - Netflix sa dohodol s Paramountom a uvedie nielen prvú sériu v novembri, ale aj druhú počas roku 2024!

Posádka Protostar v nových uniformách
Posádka Protostar v nových uniformách / Zdroj Disclaimer
Prvú videoukážku z druhej série Star Trek Prodigy nájdeš na oficiálnych stránkach Star Treku: https://www.startrek.com/en-un/videos/star-trek-prodigy-season-2-first-look.

Prvá séria Nokturna skončila... a koniec si pýta pokračovanie, pretože toto nemohlo uspokojiť žiadnych fans Castlevania. Upíroch na zabíjanie má Richter Belmont dostatok a Alžbeta Báthory je ešte stále nažive. Netflix preto upokojil všetkých video-oznámením, že 2. séria je v produkcii! Vydýchli sme si.

Castlevania: Nocturne - Trailer - Oficiálne oznámenie 2. série Disclaimer

Čoskoro to Netflix rozbalí v ďalšom animovanom seriáli - tentokrát v spolupráci s Ubisoftom na základe ich rôznych videoherných frančíz. Nasiaknime teda synthwaveom a ponorme sa do dystopickej alternatívnej minulosti, už od 19. októbra 2023.

Captain Laserhawk: A Blood Dragon Remix - Trailer - Oficiálny Drop 01 Disclaimer

Kalendár akcií

Najnovšie poviedky

MartinB
MartinB
Krátky príbeh z ďalekého vesmíru.
Olex
Olex
PNP
Ingrid Rudavská
Ingrid Rudavská
PNP
Lucika
Lucika
PnP
Scarecrow
Scarecrow
PNP
Ray Janonoff
Ray Janonoff
PNP
Veles
Veles
PnP
jemiplano
jemiplano
Bengon hľadá cestu z presklenej piramídy. A rastliny cestu k nemu
BlackTom
BlackTom
Tak a je to tu, pristávam. Zem...
Norbert Novosád
Norbert Novosád
Šejk Nasrulláh ibn Nasrulláh ibn Nasrulláh bol zlým dieťaťom Rady. Bez výnimky hlasoval proti každému návrhu, či už bol dobrý, alebo zlý. Raz niekto z recesie navrhol, aby Rade predsedal, no šejk nič nedaroval svojej povesti a samozrejme hlasoval proti vlastnému zvoleniu.
jemiplano
jemiplano
Láska, vojna a strach
Veles
Veles
PnP

Veda

Presne pred 60-timi rokmi, 12.apríla 1961 o 06:17 ráno Greenwitchského času, čo je 07:15 stredoeurópskeho, dosiahla sovietska družica Vostok 1 s Jurijom Gagarinom orbitu Zeme.

Už dnes večer sa dočkáme pristátia roveru Perseverance na Marse. Jeho misiou je pátrať po formách života. Krátky prehľadný úvod vám ponúkame v tomto článku.

Nová štúdia objasnila ako galaxie reagujú na masívne čierne diery v ich centrách.

Pred 900 miliónmi rokov sa z čiernej diery uvoľnila energia, ktorá doteraz putuje naprieč vesmírom.

Najnovšie hodnotenia

Roland Axenberg
4
Roland Axenberg @martiner 05.02.2024 16:08:58
Najviac mi bolo ľúto Patricka Wilsona, ktorý sa musel celý čas tváriť, že to všetko berie smrteľne vážne. Momoa to má celé na saláme rovnako ako jeho postava a na Nicole Kidman vidno, že niekde vo vnútri sa váľa od smiechu z tých blbostí, ktoré musí hovoriť. Vlastne celé je to len mix neprehľadných a zle zostrihaných akčných scén pozliepaných dokopy absurdným príbehom a sem tam nejakou hláškou.
Aquaman a stratené kráľovstvo

Roland Axenberg
8
Roland Axenberg @martiner 27.01.2024 16:38:01
Audiovizuálne stránka je ohromujúca a nemá ďaleko k Hollywoodu (nikdy som si nepomyslel, že môže v Čechách vzniknúť film na úrovni nového Blade Runnera). Škoda len že dej trochu zaostáva. Zápletka je v globále v podstate jednoduchá detektívka, v detailoch naopak príliš prekombinovaná. Na druhej strane divákovu pozornosť spoľahlivo udrží celé takmer dve hodiny, takže v sumáre sa jedná o veľmi kvalitné sci-fi a pri chabej filmovej nádielke, možno dokonca sci-fi roku 2013.
Bod obnovy

Drea
10
Drea @samael 23.01.2024 14:13:39
Bolo to nečakané, ale musím priznať, že som nevedela odtrhnúť zrak.
Castlevania

Drea
9
Drea @samael 23.01.2024 14:11:30
Posledné série trochu pokazili, ale prvých päť si vždy s radosťou pozriem znova.
Upírie denníky

Drea
10
Drea @samael 20.01.2024 18:11:26
Touto knihou sa začala moja knižná obsesia. Vraví sa, že čím ste starší a čím viac čítate, tak vaše detské knihy už nie sú tak zaujímavé. Pri tejto knihe to neplatí. Zamilujete si každú postavu. Udrží vás v napätí od začiatku do konca, od prvej knihy po poslednú. Atmosféra celého príbehu vás úplne pohltí. Navždy moja srdcovka.
Padlí

Studio - Force Majeure

Čo ak by sa udalosti roku 1989 uberali iným smerom? Alebo by boj prebiehal inak? Alternatívna história je jedným zo žánrov fantastiky, na ktorom stavia aj nová slovenská zbierka poviedok k 30. výročiu Nežnej revolúcie.

Fanfáry znejú, konfety lietajú a redakcia scifi.sk hrdo prináša nové tričká pre fanúšikov vedeckej fantastiky.

jurinko vydáva svoju prvú e-knihu a scifi.sk pri tom nesmie chýbať! :-)

S malým meškaním ale o to s väčším nadšením sme radi, že vám môžeme predstaviť náš prvý zborník scifi poviedok - Zárodky hviezd. Nájdete v ňom šesť (plus jednu) poviedok od našich najlepších autorov na scifi.sk!

Publicistika

Jedno potvrdenie a pár administratívnych krokov z tvojej strany nám pomôže robiť ešte lepšie veci pre fantastiku na Slovensku. Aj ty môžeš prispieť na odmeny autorom a autorkám vo výzve Fantastická poviedka, podporiť online scifi.skony a naše streamy alebo fungovanie samotného webu scifi.sk!

Začiatok roku je na novinky takmer vždy skúpi. Podobne je tomu aj teraz. Vydavateľstvá sa sústredia skôr na prípravu edičných plánoch a ich postupné zverejňovanie, než na nápor na naše peňaženky. Poďme si spolu teda prejsť tých pár najzaujímavejších titulov, ktoré už stihli vyjsť.

Aké boli najlepšie fantastické filmy roku 2023 podľa redakcie scifi.sk? Čo sa nám páčilo zo žánrov science fiction, fantasy a horor?

Aké boli najlepšie seriály minulého roku?

Posledné príspevky v diskusii

cyberstorm
27.02.2024 12:51:14
cyberstorm

Kei
26.02.2024 20:51:25
Kei

Elektrickej strom. Pestrofarebná a netradičná space opera (nielen) pre fanúšikov rocku.

@Tessuna: vďaka za odpoveď, bola som prekvapená, lebo na dospeláckych knihách sú obvykle menej...


Lucika
25.02.2024 22:23:23
Lucika

Nočná veselica

Ja som bola tiež prekvapená na konci :D myslela som si, že Benedikt bude upír :) super


Tessuna
25.02.2024 21:16:59
Tessuna

Elektrickej strom. Pestrofarebná a netradičná space opera (nielen) pre fanúšikov rocku.

Pro dospělé, i když tam asi není nic, kvůli čemu by to nemohli číst teenageři. Obálka vzni...


Kei
25.02.2024 18:31:23
Kei

Elektrickej strom. Pestrofarebná a netradičná space opera (nielen) pre fanúšikov rocku.

To je pre dospelých čitateľov? alebo pre deti? Lebo podľa obálky by som to asi dala čítať de...


BlackTom
25.02.2024 12:33:57
BlackTom

Vraj to vie len delfín

@Olex On si to vlastne aj uvedomil, len zároveň vie, že neodoslaním reportu len oddiaľuje nevyh...

Recenzie

Po dlhom a strastiplnom čakaní okorenenom navyše štrajkom scenáristov a opakovanými odkladmi, sme sa dočkali pokračovania adaptácie knihy Franka Herberta. Pred režisérom a tvorivým filmom stáli výzvy nielen v podobe naznačených motívov z prvého filmu, ale aj náročné publikum, ktoré čakalo ešte lepší kúsok, než prvý diel. Ako to nakoniec celé dopadlo, si rozoberieme v nasledujúcej recenzii.

Čáry-máry fuk! Poďme si vyvolať démona a zavrieť ho do domova dôchodcov! Alebo žeby to tentoraz nebola až taká sranda?

Chcete revolúciu? Áno. Chcete zvrhnúť systém? Áno! A máte speváka? Nie... No tak v tom prípade máte smolu. A chceli by ste si jedného legendárneho rockera naklonovať? Áno!!!

Napriek predchádzajúcej neveľmi pozitívnej skúsenosti s českou space operou som dala šancu prvému dielu rozsiahlej knižnej série Mycelium. Keď som totiž skusmo otvorila tretí diel, pochopila som z neho, že sériu treba čítať od začiatku. A ešte to, že autorkin štýl je dosť dobrý, aby sa to oplatilo skúsiť. Oplatilo sa?

Tento článok začal ako odstavec do Best of seriály... a skončil ako trojstranová recenzia na seriál, o ktorom ste pravdepodobne nepočuli a ktorý si, dúfam, teraz zoženiete a pozriete. A prečo? Lebo je jednoducho geniálny!