scifi.sk

Filmová história scifi
Offline

Nasledujúce streamy:

zajtra 19:00 Poviedky na počkanie 83 - Desiate výročie PNP

sobota 10:00 scifi.sk hrá - Legacy of Dragonholt - Ep. 9 - Teror na prérii

nedeľa 17:00 Majstri svetov - Interný konflikt postavy

Najnovšie spacenews

Lukáš Polák
Lukáš Polák
Prichádza dvojica domácich hororov - román Pahltné a zbierka poviedok Trinásť balád pre Lucifera. Máš šancu ich podporiť!
cyberstorm
cyberstorm
Ukážka zo Slovenského nářezu, chystanej českej antológie slovenskej fantastiky z vydavateľstva Epocha
Arcey
Arcey
V mnohých detských knihách vystupujú psy, mačky alebo dokonca myši. Poznáme film s potkaním kuchárom v hlavnej úlohe. Ale morské prasa tu máme (hádam) po prvýkrát. Na knižný trh prichádza kniha Kráľovstvo plchov: Princ.
cyberstorm
cyberstorm
Ako už pravidelne, najlepšie písmenkové a bublinkové tituly za minulý mesiac...
cyberstorm
cyberstorm
Martin Králik a Leoš Kyša vytvorili pre vydavateľstvo Epocha antológiu slovenskej fantastiky Slovenský nařež. Prvý z editorov do nej prispel textom, ktorého originálnu slovenskú verziu vám ponúkame.
Arcey
Arcey
One Piece patrí k najznámejším – a smelo môžeme povedať, že aj k najobľúbenejším – japonským dielam všetkých čias. Príbeh o pirátoch, sile priateľstva, pokladoch a dobrodružstvách dobyl srdcia fanúšikov najprv v komiksovej a potom aj v animovanej podobe. Na sklonku tohto leta sa nás snaží dokonca ohromiť aj v hranej adaptácii.
YaYa
YaYa
Slav Orim
Slav Orim
Ak sa čitateľ pozrie na menoslov autoriek a autorov, je to výber veru parádny. Tak sa so mnou poďte mrknúť mojim subjektívnym okom na každé dielko (aspoň zopár vetami).

Krátke správy

Hajao Mijazaki sa vracia! A prináša nový film z jeho produkcie - Chlapec a volavka, ktorý mal pred pár dňami premiéru na Medzinárodnom festivale v Toronte, kde sa okamžite vypredal. My sme tam žiaľ neboli a tak sa uspokojíme aspoň s jeho prvým oficiálnym trailerom.

Počas Druhej svetovej vojny je násťročný Mahito, ktorého prenasleduje smrť matky, presťahovaný z Tokia do pokojného domu jeho novej nevlastnej matky Natsuko, ktorá sa ale navlas ponáša na jeho mamu. Ako sa snaží zvyknúť si na nové prostredia, je prenasledovaný šedou volavkou, ktorá mu nedáva spať.
君たちはどう生きるか - Trailer - Oficiálny Disclaimer
Chlapec a volavka - Scéna - Mahito a starý pán
Chlapec a volavka - Scéna - Mahito a starý pán Disclaimer
Chlapec a volavka - Scéna - Kráľ vtákov
Chlapec a volavka - Scéna - Kráľ vtákov / Zdroj Disclaimer

Richter Belmont, následovník rodinnej tradície boja proti upírom, sa počas Francúzskej revolúcie stáva svedkom niečoho oveľa temnejšieho... Zdá sa, že Nokturno objaví aj hudobné motívy z Vyšného Uhorska - jeho protivníkom bude totiž stará dobrá Bátorička!

Castlevania: Nocturne - Trailer - Hlavný Disclaimer

Hraná adaptácia populárnej mangy One Piece sa už zajtra dočká premiéry na Netflixe a štúdio až dnes vypustilo posledný finálny trailer na túto šialenú seriálovú jazdu brázdiacu rozbúrené moria. Ak ste fanúšikmi mangy a anime - alebo vôbec nie - nenechajte si tento počin ujsť!

One Piece - Trailer - Finálny Disclaimer

Šesť epizód druhej série seriálu Loki, ktorý nám predstaví hlbšie súvislosti multiverza Marvelu, sa na nás vyvalí 6. októbra 2023. A nám neostáva nič iné, iba odpočítavať dni do tohto termínu. A pritom si púšťať najnovší trailer tohto príbehu. Nech sa páči:

Loki - Trailer - 2. série - Oficiálny Disclaimer

Kostja Ullmann sa konečne dočká svojho svetového debutu v novom sci-fi filme pre službu Netflix, v ktorom sa biotechnologickej firme podarilo predĺžiť ľuďom život. Cena je však život iného človeka. Fajnové scifi má vonku už trailer a dátum premiéry - 27.07.2023.

Paradise - Trailer - Oficiálny Disclaimer

Animačné štúdio Bobbypills načrelo do hlbín videohier od Ubisoftu z 90. rokov a zmixovalo (alebo remixovalo?) ich do šialenej podoby rýchlej a za vlasy pritiahnutej akcie, ktorú dirigoval z kresla producenta a showrunnera Adi Shankar (Castlevania). Prvý tízer hovorí za všetko.

Captain Laserhawk: A Blood Dragon Remix - Trailer - Teaser Disclaimer

Sam Raimi ho plánoval uviesť vo štvrtom filme so Spider-Manom, ale nedočkal sa. Marc Webb ho plánoval zakomponovať do druhého filmu so Spider-Manom, ale ani jemu sa to nepodarilo. A tak sa dočkáme samostatného filmu s touto postavou. Privítajte Lovca Kravena v brutálnom traileri.

Kraven the Hunter - Trailer - Oficiálny - Red Band Disclaimer

Prešlo viac ako storočie po skončení prvej série. Galaxia je v napätí. Pomstychtivá kráľovna sa pokúša zničiť Impérium zvnútra. Hari, Gaal a Salvor zistia, že kolónia Mentaliksov so špeciálnymi schopnosťami hrozí zmeniť samotnú psychohistóriu. Zatiaľ čo Nadácia a Impérium smerujú proti sebe - bude ich osudom vzájomná vojna?

Foundation - Trailer - Oficiálny pre 2. sériu Disclaimer

Nový animovaný film z univerza Babylonu 5 zachytáva neľahkú cestu domov Johna Sheridana po tom, čo sa tento neplánovane dostane do časového víru. Tento ho zanesie na rôzne miesta v pre nás známej časovej línii ale aj mimo ňu. A hrozba Tieňov ešte nikdy nebola taká (doslovne) blízka. Trailer bol práve vypustený na web - užite si ho!

Babylon 5: The Road Home - Trailer - Oficiálny Disclaimer

Elio, podceňovaný chlapec s veľmi bujnou fantáziou sa náhodou ocitne v Komuniverze, medziplanetárnej organizácii reprezentujúcej bytosti z rôznych kútov galaxií. Zatiaľ, čo ho považujú za vodcu Zeme, sa tento musí podrobiť nielen rôznym skúškam, ale tiež vybudovať vzťahy s rôznymi inými eklektickými formami mimozemského života. A možno tak dospieť k poznaniu o sebe samom.

Elio - Trailer - Teaser Disclaimer

Kalendár akcií

22.09.2023 19:00 - 20:15
83. kolo Poviedok na počkanie sa bude konať v piatok 22.9., na deň presne desať rokov po úplne prvom kole. Dúfame, že tento míľnik oslávite spolu s nami.

Najnovšie poviedky

Anonymný jednorožec
Anonymný jednorožec
Musí sa postaviť nepriateľovi, na ktorého nie je pripravený.
Anonymný jednorožec
Anonymný jednorožec
Nad čistinou, zahalenou haldami snehu, sa mesiac trblietal...
Anonymný jednorožec
Anonymný jednorožec
Lesné bytosti si musia pomáhať.
Anonymný jednorožec
Anonymný jednorožec
O2 náš každodenný
Anonymný jednorožec
Anonymný jednorožec
Áno, už dávno sú tu.
Anonymný jednorožec
Anonymný jednorožec
Strach, zápach krvi a zatuchliny... Neviem ako dlho sme tam sedeli. Jediné, čo ma držalo pri vedomí bolo, že tam bol Roman so mnou. Pozrela som sa naňho so zaslzenými očami a on mi pevne stisol ruku na znak toho, že ma neopustí.
Anonymný jednorožec
Anonymný jednorožec
Ako mrzutý kníhkupec čarovného deduška stretol.
Anonymný jednorožec
Anonymný jednorožec
Aj geokešing môže zmeniť život.
Anonymný jednorožec
Anonymný jednorožec
Dá sa dôverovať reklame? Väčšinou nie. Ale čo ak vám v nej sľúbia kilogram zlata za jeden sexuálny styk? To už stojí za zamyslenie. A to aj v takom prípade, keď sa jedná o sex s mimozemšťankou.
Anonymný jednorožec
Anonymný jednorožec
Je mu skoro šest let, má šest bratrů, nepřístupného otce, žije ve starém anglickém sídle a před celou svou rodinou skrývá jedno tajemství. Nepotřebuje spánek.
xius
xius
PNP
YaYa
YaYa
Túto sobotu sa na chate varí guláš! Koľko mäsa, toľko cibule! Dáte si?

Veda

Presne pred 60-timi rokmi, 12.apríla 1961 o 06:17 ráno Greenwitchského času, čo je 07:15 stredoeurópskeho, dosiahla sovietska družica Vostok 1 s Jurijom Gagarinom orbitu Zeme.

Už dnes večer sa dočkáme pristátia roveru Perseverance na Marse. Jeho misiou je pátrať po formách života. Krátky prehľadný úvod vám ponúkame v tomto článku.

Nová štúdia objasnila ako galaxie reagujú na masívne čierne diery v ich centrách.

Pred 900 miliónmi rokov sa z čiernej diery uvoľnila energia, ktorá doteraz putuje naprieč vesmírom.

Najnovšie hodnotenia

Monika Kandriková
10
Monika Kandriková @secentity 28.07.2023 21:46:19
Super ste to dali. _ Ten seroš s Carterovou sa volá Sanctuary. :D :D
Lesk a bieda žánru urban fantasy

blemak
9
blemak @Blemak 10.04.2023 08:15:20
Skvelý román, ktorý si zaslúži pozornosť slovenských čitaťeľov. V románe sa naplno prejavila autorova znalosť historie, ale aj jeho hravosť a fantázia. Napriek tomu, že dej sa akoby odohrával v ranom stredoveku, autor tam naznačuje aj mnoho problémov súčastnosti. Je vhodný pre tínedžerov, ale aj dospelý človek s fantazijou zažije krásny príbeh s čarodejmi, vílami a trpaslíkmi.
Obrancovia Liptova

Roland Axenberg
4
Roland Axenberg @martiner 07.04.2023 21:25:48
Cameron po druhý krát ako ľavicový hippie a tento krát už asi aj senilný, lebo logika tu absentuje omnoho viac ako v jednotke. Ďalšie milióny a šanca na epický scifi blockbuster doslova utopené v mori spolu s modrými mačkami čo na seba ceria zuby a hulákajú indiánske pokriky.
Avatar: Cesta vody

Roland Axenberg
3
Roland Axenberg @martiner 17.03.2023 22:50:41
Multibizarný megaguláš. Občasné super nápady a kung-fu scény striedajú absurdity na úrovni Hornej Dolnej. Keby som mal tak kvalitné LSD ako tvorcovia, bolo by to za 10/10, inak je to len ťažko pozerateľný sled náhodných scén.
Všetko Všade Naraz

Roland Axenberg
7
Roland Axenberg @martiner 17.02.2023 22:36:12
Výber zatiaľ nesfilmovaných Dickových poviedok pomerne kolísavej kvality, rozhodne však stojí za pozretie.
Elektrické sny Philip K. Dicka

Studio - Force Majeure

Čo ak by sa udalosti roku 1989 uberali iným smerom? Alebo by boj prebiehal inak? Alternatívna história je jedným zo žánrov fantastiky, na ktorom stavia aj nová slovenská zbierka poviedok k 30. výročiu Nežnej revolúcie.

Fanfáry znejú, konfety lietajú a redakcia scifi.sk hrdo prináša nové tričká pre fanúšikov vedeckej fantastiky.

jurinko vydáva svoju prvú e-knihu a scifi.sk pri tom nesmie chýbať! :-)

S malým meškaním ale o to s väčším nadšením sme radi, že vám môžeme predstaviť náš prvý zborník scifi poviedok - Zárodky hviezd. Nájdete v ňom šesť (plus jednu) poviedok od našich najlepších autorov na scifi.sk!

Publicistika

Ako už pravidelne, najlepšie písmenkové a bublinkové tituly za minulý mesiac...

Martin Králik a Leoš Kyša vytvorili pre vydavateľstvo Epocha antológiu slovenskej fantastiky Slovenský nařež. Prvý z editorov do nej prispel textom, ktorého originálnu slovenskú verziu vám ponúkame.

Uhorková sezóna v plnom prúde a tak mierne meškanie :O Napriek tomu sme na vás nezabudli.

Najzaujímavejšie tituly mesiaca máj :)

Posledné príspevky v diskusii

Martin Hlavňa
20.09.2023 22:03:20
Martin Hlavňa

Jedenásť dní do hrobu

No, čítalo sa mi to veľmi ťažko. Určite za to môže aj členenie textu a celkové štruktúro...


Martin Hlavňa
17.09.2023 20:01:43
Martin Hlavňa

Konečne začalo svitať

Napísané to je veľmi dobre. Krásne ma to vtiahlo a veľmi dobre sa mi to čítalo. Dej ubiehal p...


Martin Hlavňa
17.09.2023 10:55:38
Martin Hlavňa

Severín a čarovný notes

Poviedka ma bavila. Vtipy u mňa asi fungovali všetky, chápem však, že niektorých komentujúcic...


ama_rilla
17.09.2023 08:52:32
ama_rilla

Fantastická poviedka – štvrté (anonymné) kolo roku 2023

Ja si na prvé miesto tipnem Keď sa opäť stretneme. Aj keď mala svoje chyby, podľa mňa najlep...


Martin Hlavňa
16.09.2023 20:11:56
Martin Hlavňa

Dara

Mimochodom teraz mi napadlo. Prečo sa poviedka volá Dara?


Martin Hlavňa
16.09.2023 20:11:41
Martin Hlavňa

Dara

Mimochom teraz mi napadlo. Prečo sa poviedka volá Dara?

Recenzie

V mnohých detských knihách vystupujú psy, mačky alebo dokonca myši. Poznáme film s potkaním kuchárom v hlavnej úlohe. Ale morské prasa tu máme (hádam) po prvýkrát. Na knižný trh prichádza kniha Kráľovstvo plchov: Princ.

One Piece patrí k najznámejším – a smelo môžeme povedať, že aj k najobľúbenejším – japonským dielam všetkých čias. Príbeh o pirátoch, sile priateľstva, pokladoch a dobrodružstvách dobyl srdcia fanúšikov najprv v komiksovej a potom aj v animovanej podobe. Na sklonku tohto leta sa nás snaží dokonca ohromiť aj v hranej adaptácii.

Ak sa čitateľ pozrie na menoslov autoriek a autorov, je to výber veru parádny. Tak sa so mnou poďte mrknúť mojim subjektívnym okom na každé dielko (aspoň zopár vetami).

Sci-fi od autorov vzdelaných v odbore vedia byť úžasne realistické. No je vedecké vzdelanie to jediné, čo robí príbeh hodnoverným? A vťahujúcim a uveriteľným?

Jak už jste z názvu poznali, dnes se podíváme na manga adaptaci knihy V horách šílenství od velice známého amerického spisovatele Howarda Phillipse Lovecrafta, známý pro své sciene fiction hororové povídky, romány a novely jako třeba Ultharské kočky, Iranonovo hledání nebo Případ Charlese Dextera Warda. Tuto knihu adaptoval japonský scénárista a kreslíř Gó Tanabe, který je známý pávě díky jeho dalším adaptacím Lovecraftových povídek, například adaptoval Barvu z kosmu nebo Přízrak temnoty. Nuže, pojďme se tedy podívat, jak moc šílená tato povídka o výpravě do hor vlastně je.