scifi.sk

Podporte scifi.sk
Offline

Posledné streamy:

17.01.2022 19:00 Nerd Space - Koleso času

16.01.2022 19:30 Babylon 5 RPG - Nechcené odhalenia

16.01.2022 17:00 Majstri svetov - Moc a vplyv prostredia

Najnovšie spacenews

Peter 'BlackAssasin' Bagoňa
Peter 'BlackAssasin' Bagoňa
Máme za sebou znova rok plný anime. Dobré anime, nepozerateľné anime, epické príbehy, ktoré v nás rozprúdili sny dosiahnuť niečo veľké, ako aj série, ktoré chytili za srdce a do očí priniesli slané vodopády.
8HitBoy
8HitBoy
Tuzemský trh s mangou má už dlhodobo pod palcom české vydavateľstvo CREW. Snáď nijakého nadšenca ázijskej popkultúry neprekvapuje fakt, že aj uplynulý rok si CREW pre nás pripravila množstvo skvelých kúskov. Ohliadnime sa spolu za rokom 2021 a pripomeňme si mangy, na ktoré budeme v dobrom spomínať.
cyberstorm
cyberstorm
Top 20 najlepších komiksov a grafických románov za rok 2021! Nech sa páči!
Ella
Ella
Ďalší zo série článkov mapujúcich to najlepšie z fantastiky za rok 2021, tentoraz z kategórie Young Adult SFFH literatúry.
cyberstorm
cyberstorm
Radi sa bojíte? Pripravili sme si pre vás výber tých najlepších zahraničných prekladových hororov, ktoré na slovenskom a českom trhu môžete nájsť. Bu!
cyberstorm
cyberstorm
Pokračujeme v best of 2021. Nech sa páči, to naj zo zahraničnej fantasy!
cyberstorm
cyberstorm
Pokračujeme v sérii článkov snažiacich sa zhrnúť to najlepšie vo fantastike za rok 2021. Nech sa páči - to najlepšie z knižnej science fiction.
10Geek
10Geek
Napravte si retiazku, nafúkajte gumy, utiahnite sedlo a skontrolujte zvonček. Brian K. Vaughan nás totiž berie na nové dobroružstvo, v ktorom riešime dospievanie a cestovanie časom. Dupnime teda na pedál!

Krátke správy

Kórejský hororový seriál s tematikou zombies All of Us Are Dead sa dočkal prvého traileru. Tešíte sa na novú hororovú chuťovku z produkcie streamovacej služby Netflix?

지금 우리 학교는 - Trailer - All of Us Are Dead | Official Trailer | Netflix Disclaimer

Mňo. Keďže už skoro o nejaké dva týždne sa dočkáme seriálu podľa svetového RPG dobrodružstva od M. Mercera, tak marketingové tympany burcujú critters a všetkých ostatných, aby si ten dátum zapísali do debilníčkov: 28.01.2022. Aj týmto spôsobom.

The Legend of Vox Machina - Trailer - The Legend of Vox Machina - Trailer (Red Band Trailer) | Prime Video Disclaimer

Južná Kórea chrlí jeden seriál za druhým! Tentokrát sa pozrieme na strednú školu, ktorá zúfalo odoláva útokom krvilačných zombies.

지금 우리 학교는 - Trailer - All of Us Are Dead | Date Announcement | Netflix Disclaimer

Teaser na nového Doctora Strangea vyzerá výborne! Tešíte sa na prvý horor v rámci MCU?

Doctor Strange in the Multiverse of Madness - Trailer - Marvel Studios' Doctor Strange in the Multiverse of Madness | Official Teaser Disclaimer

Robert Eggers, režisér filmov The VVitch a The Lighthouse nám predstavuje vo vynikajúcom traileri svoj najnovší film The Northman. Tešíte sa naň?

The Northman - Trailer - THE NORTHMAN - Official Trailer - In Theaters April 22 Disclaimer

Zábavná špiónska rodinka sa predstavuje v ďalšom traileri! Tešíte sa na jednu z najväčších anime udalostí budúceho roka?

SPY×FAMILY - Trailer - SPY x FAMILY | OFFICIAL TRAILER 2 Disclaimer

Obľúbená anime séria Fruits Basket síce možno skončila, avšak fanúšikovia nemusia smútiť. Už teraz sa môžu tešiť na celovečerný film, odhaľujúci čo to zo života rodičov hrdinky Tohru Hondy. Odhalí film aj pôvod prekliatia rodiny Sohmovcov? Dozvieme sa už 18. februára 2022, kedy má tento film plánovnú premiéru!

フルーツバスケット-prelude- - Trailer - 「フルーツバスケット -prelude-」特報<2022年2月18日
開> Disclaimer

Dane. Za všetko môže daňové priznanie! Keď sa z neho nevie Evelyn Wang (Michelle Yeoh) vyhrabať, prepadne - do iného paralelného sveta. A potom ďalšieho a ďalšieho... Šialená jazda od Danielov, ktorí nám priniesli film Swiss Army Man.

Everything Everywhere All at Once - Trailer - Everything Everywhere All At Once | Official Trailer HD | A24 Disclaimer

Keď sa Roland Emmerich rozhodne, že Zem by potrebovala objať, tak k nej pošle najbližšie teleso - jej vlastný mesiac! Prvých päť minút filmu, ktoré vás pripečú k obrazovkám.

Moonfall - Ukážka - Prvých 5 minút filmu Disclaimer

Povstaň, Poškvrnený. Nech ťa spanilosť sprevádza, aby si dosiahol Elden Ringu a stal sa Elden Lordom v Medzizemí. Nový cinematický trailer na akčnú RPG v otvorenom svete, na ktorej spolupracuje aj G.R.R. Martin je tu!

Elden Ring - Trailer - Oficiálny cinematický trailer z Game Awards 2021 Disclaimer

Kalendár akcií

Najnovšie poviedky

Anonymný jednorožec
Anonymný jednorožec
Uprostred noci sa prebudí a lapá po dychu. Myslí si, že je na základni a klesol mu prívod kyslíka, ako keď bol malý chlapec. Nikdy na to nezabudne. No teraz je na skutočnej planéte, so skutočnými stromami, ktoré dávajú každému toľko kyslíka, že ho nemusia mať na prídel. Čo by za to dali osadníci P344? Muž vie, čo je jeho misiou. Rozhodol sa ju splniť za každých okolností.
Anonymný jednorožec
Anonymný jednorožec
Dvaja cestovatelia sa na svojej púti pristavia na kus reči k usadlíkovi, aby sa popýtali na cestu.
Anonymný jednorožec
Anonymný jednorožec
Jaké pohnutky nás vedou k tomu, abychom překonali svůj strach?
Anonymný jednorožec
Anonymný jednorožec
Cora a Nora boli sestry, ktoré žili už dlhé stáročia. Narodili sa v Grécku, keď ešte bohovia chodili medzi ľuďmi. Ich matka bola veľmi nadaná tkáčka Arachné. Jedného dňa si povedala, že keď už nemá medzi ľuďmi nikoho, kto by sa jej v tkaní rovnal, vyzve na súboj nejakého boha, v tomto prípade Aténu.
Anonymný jednorožec
Anonymný jednorožec
.
Anonymný jednorožec
Anonymný jednorožec
Malá služba, pre veľkého pána.
Anonymný jednorožec
Anonymný jednorožec
Aké to asi je, keď sny sú príjemnejšie ako realita? Emil takúto realitu zažíva. Deň, čo deň v tej istej nudnej práci a jediné potešenie, ktoré mu ponúka jeho kolega, je sex s radodajkou. To je pod jeho úroveň alebo nie?
Anonymný jednorožec
Anonymný jednorožec
Dnes je veľký deň pre Tomáša Polianskeho a nič mu nezabráni v tom, aby si ho vychutnal až do poslednej chvíle.
Anonymný jednorožec
Anonymný jednorožec
Vitajte vo svete, kde ľuďom určuje čas systém, ktorý rozhoduje o počte tabliet potrebných na prežitie. Vo svete, kde sa dá doslova hazardovať so životom a kde majú hackeri nielen svoje hrdinské poslanie, ale aj rodinné problémy.
Anonymný jednorožec
Anonymný jednorožec
Redaktor Herold Brodný odchádza na východ Slovenska spraviť článok o jedinečnom mieste. Nesie meno Obora a všetko je tam krásne - obrovské stromy, nezvyčajne rozkvitnuté kvety či jazierka plné rýb. Aké je však tajomstvo tohto miesta? A kto je tajomný modrý muž, ktorého začne spomínať pán správca?
Anonymný jednorožec
Anonymný jednorožec
Zobudíme sa zakaždým do nového "ja" a spánkom umierame?
Anonymný jednorožec
Anonymný jednorožec
For she´s a jolly good fellow...

Veda

Presne pred 60-timi rokmi, 12.apríla 1961 o 06:17 ráno Greenwitchského času, čo je 07:15 stredoeurópskeho, dosiahla sovietska družica Vostok 1 s Jurijom Gagarinom orbitu Zeme.

Už dnes večer sa dočkáme pristátia roveru Perseverance na Marse. Jeho misiou je pátrať po formách života. Krátky prehľadný úvod vám ponúkame v tomto článku.

Nová štúdia objasnila ako galaxie reagujú na masívne čierne diery v ich centrách.

Pred 900 miliónmi rokov sa z čiernej diery uvoľnila energia, ktorá doteraz putuje naprieč vesmírom.

Najnovšie hodnotenia

7
Krajina zajtrajška
Roland Axenberg
Roland Axenberg @martiner 12.01.2022 09:49:03
Ten film má kvalitnú réžiu, slušný scenár, parádne efekty, napínavý dej, dobrých hercov, avšak jediné v čom totálne zlyháva je cieľová skupina. Ponúknuť detskému divákovi takúto krkolomnú zápletku sa rovná ekonomickej samovražde a takto to vlastne aj skončilo. Viem si to celé predstaviť ako temný future noir thriller a možno sme mohli mať nového Blade Runnera.

5
Reminiscence
Roland Axenberg
Roland Axenberg @martiner 28.12.2021 21:59:45
Veľmi to chce byť noirová detektívka v kulisách Vodného sveta s hlbším spoločenským presahom, bohužiaľ je to scenáristicky aj režijne ťažko nezvládnuté, s otravnými voiceovermi a s mizernou pointou.

9
Squid Game
Roland Axenberg
Roland Axenberg @martiner 27.12.2021 16:59:49
Kórejský seriálový klenot a zároveň dokonalá psychologická štúdia na tému čo všetko je schopný urobiť človek pre vlastné prežitie. Geniálne postavy, napätie, ktoré by sa dalo krájať nožom, prekvapivé odhalenia a minimum hluchých miest.

9
K zemi hľaď!
Roland Axenberg
Roland Axenberg @martiner 26.12.2021 07:33:09
Ultimátna viacvrstvová satira, v ktorej u mňa perfektne fungovala aj tá katastrofická rovina. Paradoxne mnohokrát spomínaná kritika reakcií na klimatické zmeny a situáciu okolo covidu ma akosi totálne minula (predsalen porovnávať vzostup teploty o pár stupňov a silnejšiu chrípku s absolútnym koncom sveta je trochu mimo). Skvele však fungovala kritika všetkých neduhov modernej spoločnosti - konšpiračné teórie, médiá, sociálne siete, celebrity, korupcia, klientelizmus, nepotizmus, no a hlavne dôvera v politických a biznisových spasiteľov, ktorý sú častokrát blázni a sociopati.

3
The Matrix Resurrections
Roland Axenberg
Roland Axenberg @martiner 24.12.2021 16:30:09
Po Terminátor Genisys, druhý najzbytočnješí film v dejinách kinematorgrafie. Tentokrát v réžii spolutvorcu pôvodnej trilógie. Akcia ako zo slovenského filmu, herecké výkony ako z ochotníckeho divadla a dialógy ako z náhodného generátora slov. Zatiaľ čo Reloaded a Revolutions nás dokázali ohúriť technickým spracovaním a akciou a ich pseudo-filozofovanie sme im akosi prepáčili, tu nefunguje nič. Pseudo-filozofovanie sa zmenilo na meta-filozofovanie, robiace si posmech zo samého seba a na druhej strane berúce smrteľne vážne svoj otrepaný a nezaujímavý príbeh. Bohužiaľ, Neo mal ostať spasiteľom a Trinity mŕtva.

Studio - Force Majeure

Čo ak by sa udalosti roku 1989 uberali iným smerom? Alebo by boj prebiehal inak? Alternatívna história je jedným zo žánrov fantastiky, na ktorom stavia aj nová slovenská zbierka poviedok k 30. výročiu Nežnej revolúcie.

Fanfáry znejú, konfety lietajú a redakcia scifi.sk hrdo prináša nové tričká pre fanúšikov vedeckej fantastiky.

jurinko vydáva svoju prvú e-knihu a scifi.sk pri tom nesmie chýbať! :-)

S malým meškaním ale o to s väčším nadšením sme radi, že vám môžeme predstaviť náš prvý zborník scifi poviedok - Zárodky hviezd. Nájdete v ňom šesť (plus jednu) poviedok od našich najlepších autorov na scifi.sk!

Publicistika

Máme za sebou znova rok plný anime. Dobré anime, nepozerateľné anime, epické príbehy, ktoré v nás rozprúdili sny dosiahnuť niečo veľké, ako aj série, ktoré chytili za srdce a do očí priniesli slané vodopády.

Top 20 najlepších komiksov a grafických románov za rok 2021! Nech sa páči!

Ďalší zo série článkov mapujúcich to najlepšie z fantastiky za rok 2021, tentoraz z kategórie Young Adult SFFH literatúry.

Radi sa bojíte? Pripravili sme si pre vás výber tých najlepších zahraničných prekladových hororov, ktoré na slovenskom a českom trhu môžete nájsť. Bu!

Posledné príspevky v diskusii

Anitram
18.01.2022 16:19:50
Anitram

Úmrtiny

Chápem zámer poviedky, aj vtipné aj prekvapivé konce mám rada, ale celú dobu som sa tam snaži...


Anitram
18.01.2022 15:06:37
Anitram

Záhrada modrého muža

Nie že by som poviedku hodnotila nejak zle, ale nepáčilo sa mi to. Bolo to akési krátke, boli t...


Anitram
18.01.2022 15:02:51
Anitram

Tablety

Priznám sa, že toto som čítala len asi každé druhé slovo, lebo mi prišlo, že kým to dočí...


Anitram
18.01.2022 15:00:25
Anitram

Veľký deň

Tak toto je môj favorit! Podľa mňa je to napísané úplne parádne! Mám pocit ako keby to napí...


Anitram
18.01.2022 14:56:59
Anitram

Slávka

Mám rada prekvapivé konce a dokonca mi došlo, čo chce Slávka spraviť a obávala som sa ako to ...


Anitram
18.01.2022 14:48:29
Anitram

Jeden prsteň

Nebolo by to zlé, aj ako vtipná fanasy by to mohlo byť super a na úrovni, ale treba asi prebrať...

Recenzie

Napravte si retiazku, nafúkajte gumy, utiahnite sedlo a skontrolujte zvonček. Brian K. Vaughan nás totiž berie na nové dobroružstvo, v ktorom riešime dospievanie a cestovanie časom. Dupnime teda na pedál!

Vydavateľstvo Tatran svojim čitateľom pod stromček pripravilo lahôdku, knihu Hrdinovia od britského spisovateľa, herca a komika Stephena Frya. Práve na ňu sa dnes bližšie pozrieme.

Po Dark Nights: Metal tu máme ďalší DC event z pera Scotta Snydera. Ako teda dopadlo spojenie hrdinov a zlosynov proti vesmírnym Titánom?

Jedna z najpopulárnejších máng súčasnosti sa dočkala vydania českého prekladu druhého zväzku. Čo nové sa prihodilo sympatickej rodinke Forgerovcov?

One-Punch Man patrí k najväčším fenoménom anime a mangy súčasnosti. Je preto skvelé, že české vydavateľstvo Crew sa rozhodlo priniesť túto populárnu mangu aj tuzemským čitateľom. Čo od nej môžete čakať?