scifi.sk

Podporte scifi.sk
Offline

Posledné streamy:

včera 19:30 Krutovláda drakov - scifi.sk hraje Dungeons & Dragons - Opustená veža (Kap. 4.3)

včera 17:30 Majstri svetov - Počasie a ostatné témy

11.06.2021 20:00 Planéta Weeb - čítame One Piece - Skypiea arc

Najnovšie spacenews

HB
HB
Junji Ito je majstrom hororovej mangy. Všetci fanúšikovia japonskej popkultúry sa určite zhodnú, že čo sa týka príbehov plných napätia, znechutenia a hrôzy, nikto sa k legendárnemu Itoovi ani len nepribližuje. Aká dobrá je jeho zbierka krátkych príbehov Smashed?
HB
HB
To, že sa chystá hraná verzia klasického anime Cowboy Bebop, bolo známe už dlhšiu dobu. Aj keď predošlé skúsenosti otaku komunity s hranými anime nie sú najlepšie, s Cowboyom je spojených viacero drobných aspektov, ktoré môžu u fanúšikov vyvolať opatrný optimizmus. Poďme sa na ne spolu pozrieť.
10Geek
10Geek
Bizarné spojenie Batmana so svetom Fortnite sa dostáva do polovice a z projektu sa stáva dvojitý crossover. V príbehu sa totiž objavuje Snake Eyes zo sveta G.I.Joe. Podarí sa pridaním obľúbenej postavy zdvihnúť kvalitu komiksu?
HB
HB
Udalosťou roka na poli hororovej mangy je pre vydavateľstvo Crew nepochybne nové vydanie legendárnej klasiky Špirála od majstra strachu Junjiho Itoa. Nebolo by ale fér, keby kvôli tomu medzi fanúšikmi nezarezonovalo vydanie ďalšej výbornej desivej mangy - Zvrácenej od Ryo Haruta.
Lukáš Polák
Lukáš Polák
Do kín sa dostalo tretie pokračovanie úspešnej hororovej série The Conjuring s podtitulom: The Devil Made Me Do It. Ako to dopadlo?
HB
HB
Seriál Stranger Things si od svojho vzniku získal množstvá verných fanúšikov a teší sa kultovému statusu. Nie je preto prekvapivé, že na motívy tohto príbehu začali vznikať viaceré romány, ktoré dokresľujú udalosti seriálu, prípadne ich ukazujú z doposiaľ nespomínaných uhlov pohľadu. Jedným z nich je aj román Runaway Max, ktorý vyšiel tohto roku v českom preklade.
Goran
Goran
Vari najlepší Lovecraftov pokračovateľ... Ale aj autor, ktorý dokázal byť sám sebou, a ktorý nám priniesol slávny Nekroskop.
Dearon
Dearon
Ľudia, ktorí ma poznajú, vedia, že som niekedy doslova až alergický na subžáner Young Adult. Ako sa však hovorí, výnimka potvrdzuje pravidlo. Jednou z nich je séria Moře střepů od Joea Abercrombieho, vydaná pod záštitou nakladateľstva Laser.

Krátke správy

V malom náhľade na druhú sériu Zaklínača stretávame našu obľúbenú Ciri! Tešíte sa tiež?

The Witcher - Trailer - THE WITCHER Season 2 Teaser (2021) Disclaimer

Niet väčšieho hrdinu ako He-Man! A vie to aj Kevin Smith, pretože nás s Netflixom čochvíľa cez naše očné buľvy do túžiaceho mozgu nasekajú nový seriál pre túto platformu, ktorý nás položí na zadok. (Aspoň dúfame.)

Masters of the Universe: Revelation - Trailer - Masters of the Universe: Revelation - Oficiálny teaser Disclaimer

Streamovacia služba Netflix dnes oficiálne potvrdila, že soundtrack hraného remakeu legendárneho seriálu Cowboy Bebop zložila, rovnako ako u anime verzie, japonská skladateľka Yoko Kanno. Seriálu sa dočkáme už na túto jeseň! Pripútajte sa, Space Cowboyi!

Cowboy Bebop - Trailer - Netflix - Anuncio de Yoko Kanno en el live action de Cowboy Bebop Disclaimer

Kiná sa opäť otvárájú, a už dnes sa môžete ísť trocha báť. Diabol ťa donúti!

The Conjuring: The Devil Made Me Do It - Trailer - Trailer F1 (slovenské titulky) Disclaimer

Eternals od Marvelu na plátna kín (a zo svojho tisícročného skrývania sa medzi nami) vyjdú začiatkom novembra a toto určite nie je posledný trailer, ktorým nás navnadia, aby sme ich šli pozrieť.

Eternals - Trailer - Eternals - Oficiálny teaser Disclaimer

Love Death + Robots sa vracia v šialene vyzerajúcej druhej sérií. Tešíte sa?

Love, Death & Robots - Trailer - LOVE DEATH + ROBOTS VOLUME 2 | Official Red Band Trailer | Netflix Disclaimer

Pokračovanie filmu Venom z roku 2018 nám odhaľuje v plnej paráde aj strašidelného Carnagea, ktorého stvárni výborný herec Woody Harrelson. Tešíte sa?

Venom: Let There Be Carnage - Trailer - VENOM 2 Official Trailer (2021) Disclaimer

Blížiaca sa štvrtá séria populárneho seriálu Stranger Things sa nám predstavuje tajomným teaserom, ktorý nás necháva nahliadnuť do minulosti hlavnej hrdinky, Eleven. Tešíte sa rovnako ako my?

Stranger Things - Trailer - Stranger Things 4 | Eleven, are you listening? | Netflix Disclaimer

Prvý trailer na tretí diel hororovej série Conjuring je tu. Predlohou tohto filmu je skutočný príbeh Arneho Cheyenne Johnsona, muža obvineného z vraždy, ktorý na súde na svoju obhajobu použil údajné posadnutie diablom. Už teraz sa tešíme na zimomriavky!

The Conjuring: The Devil Made Me Do It - Trailer - CONJURING 3 Official Trailer (2021) Disclaimer

Už tento piatok sa na našich obrazovkách opäť (a znovu nanovo) rozozneje "Mortal Kombaaat!", a vy sa už teraz nalaďte sa na tú správnu bojovú vlnu prvými 7 minútami z filmu.

Mortal Kombat - Ukážka - Príchod Sub-Zera Disclaimer

Kalendár akcií

19.06.2021 19:00 - 20:15
Májové PNP s klobúkovou témou potešili najmä nadšencov módy a kúzelníckych trikov. Akou témou vás prekvapíme v tom júnovom? Príďte si napísať poviedku za hodinu už túto sobotu.

Najnovšie poviedky

Goran
Goran
Vnútorný zápas je často ťažší ako ten fyzický... ako sa správne rozhodnúť? Hrdinu nerobí hrdinom iba odvaha, ale aj dobrota v srdci a umenie rozlíšiť dobré od zlého.
Zlodejisnov
Zlodejisnov
Svet sa zmenil a Emily teraz musí prežiť v nebezpečnej krajine. Jej jediný kamarát je plyšový zajac IxI.
Goran
Goran
Nepravdepodobné dobrodružstvo nepravdepodobného hrdinu pokračuje... Ale osvedčí sa chlapec? Necúvne, keď sa ocitne tvárou v tvár prvému vážnemu nebezpečenstvu?
Goran
Goran
Čo robí z chlapca muža? A čo robí muža mužom? Skúška odvahy a pevnosti charakteru je tým jediným správnym iniciačným rituálom. Táto sa neodohrá na Zemi, ale vo svete, kde svietia dve slnká a dve rasy medzi sebou súperia o prežite.
Ingrid Zambová
Ingrid Zambová
Čakám a ďalej ho pozorujem. Z držania jeho tela, z pevnosti hlasu, z gestikulácie, ale aj z jeho očí ide pokoj a sebaistota. Je to iba môj dojem, že z neho ide taká zvláštna múdrosť? Môžem mu dôverovať? Kamarátka povedala, aby som sa nebála otvoriť a hovoriť. Ozaj mu môžem povedať všetko? Nie je to terapeut, lekár, ani psychológ, teda nemusí držať lekárske tajomstvo. Na druhej strane, komu by vykladal o mojich problémoch, nie som politik, ani známa osobnosť. Komu by na tom mohlo záležať? A čo všetko povie on mne? Na čari - mari neverím, do kostola nechodím a povedala by som o sebe, že ak niečomu verím, tak jedine vede.
Cestovatel
Cestovatel
Pomaly precital, vnímal chlad aj cez vrstvy oblečenia a hrubú chlpatú deku, ktorou bol prikrytý. Chvíľu mu trvalo kým sa zorientoval kde je a ako sa sem dostal.
Kei
Kei
keďže som pomalšia - dvojhodinová PNP, nesúťažná, pre pobavenie
Tomáš Staviteľ
Tomáš Staviteľ
Augustus vložil ruku do klobúka. A vytiahol ďalšieho Augusta. Diváci tlieskali. Trik vyšiel.
xius
xius
PNP
Zlodejisnov
Zlodejisnov
Poviedka na počkanie ma prekvapila. Zabudol som na to, že to je, a keď mi to docvaklo, mal som už v sebe pár promile. Preto ďakujem manželke za dodanie hlavnej pointy. Bez nej by nielen táto poviedka, ale aj iné veci nemali zmysel :)
Milan "Miňo" Tichý
Milan "Miňo" Tichý
V to letné popoludnie našiel Erik na povale hotový poklad...
YaYa
YaYa
Do Evkinej základnej školy ako každý rok zavítal kúzelník. Nové triky síce nemá, ale aspoň sa deti môžu uliať z poslednej hodiny.

Veda

Presne pred 60-timi rokmi, 12.apríla 1961 o 06:17 ráno Greenwitchského času, čo je 07:15 stredoeurópskeho, dosiahla sovietska družica Vostok 1 s Jurijom Gagarinom orbitu Zeme.

Už dnes večer sa dočkáme pristátia roveru Perseverance na Marse. Jeho misiou je pátrať po formách života. Krátky prehľadný úvod vám ponúkame v tomto článku.

Nová štúdia objasnila ako galaxie reagujú na masívne čierne diery v ich centrách.

Pred 900 miliónmi rokov sa z čiernej diery uvoľnila energia, ktorá doteraz putuje naprieč vesmírom.

Najnovšie hodnotenia

9
Vivy -Fluorite Eye's Song-
HB
HB @HB 08.06.2021 11:40:09
Veľmi zaujímavý príbeh, ktorý šikovne mixuje témy rôznych sci-fi kultových klasík ako napr. Terminátor a Matrix. Vivy, androidka, naprogramovaná aby ľuďom prinášala radosť prostredníctvom svojho spevu, sa za asistencie robota z budúcnosti zaplieta do prichádzajúceho konfliktu medzi umelou inteligenciou a ľuďmi a pokúsi sa zabrániť jeho samotnému vzniku. Krásna animácia, výborná hudba, dobrý námet, skvelé spracovanie. Vivy jasne attackuje pozíciu anime roka.

8
R.I.P.D.
B.T. Niromwell
B.T. Niromwell @Niromwell 06.06.2021 16:28:10
Akčná komediálna naháňačka v štýle Man in Black. Síce sú odbité mnohé klišé a barličky, ale vďaka hlavnej dvojici protagonistov sa nebudete nudiť ani minútu. Určite odporúčam ako jednu z najlepších oddychoviek, čo som v poslednom čase videla.

9
The Boys
Roland Axenberg
Roland Axenberg @martiner 31.05.2021 09:42:05
Dokonalá dekonštrukcia superhdinského mýtu, nie nepodobná Watchmanom, s miernom príchuťou X-Menov, možno ešte viac analyzujúca tématiku superhrdinstva a hranice medzi dobrom a zlom.

4
Armáda mŕtvych
Roland Axenberg
Roland Axenberg @martiner 25.05.2021 06:45:00
Chce to byť veľmi niečo na spôsob Votrelcov (z ktorých pár scén nie veľmi šikovne vykráda) či nový Útek z Las Vegas (na to zase chýba schopný antihrdina), ale vďaka hlúpemu a prostoduchému scenáru a otravným telenovelovým pasážam je z toho Sucker Punch so zombíkmi. Prosím nenechajte už viac Snydera písať scenár.

8
Kyslík
Roland Axenberg
Roland Axenberg @martiner 16.05.2021 22:08:27
Ono je to vlastne scifi variácia na Pochovaného za živa, ALE má to lepší scénar a réžiu (Aja opäť nesklamal) a hlavne slušnú scifi zápletku. Pár logických chybičiek by sa asi našlo, ale pre mňa jeden z top filmov odohrávajúcich sa v jednej miestnosti a postavených z väčšej časti len na dialógoch.

Studio - Force Majeure

Čo ak by sa udalosti roku 1989 uberali iným smerom? Alebo by boj prebiehal inak? Alternatívna história je jedným zo žánrov fantastiky, na ktorom stavia aj nová slovenská zbierka poviedok k 30. výročiu Nežnej revolúcie.

Fanfáry znejú, konfety lietajú a redakcia scifi.sk hrdo prináša nové tričká pre fanúšikov vedeckej fantastiky.

jurinko vydáva svoju prvú e-knihu a scifi.sk pri tom nesmie chýbať! :-)

S malým meškaním ale o to s väčším nadšením sme radi, že vám môžeme predstaviť náš prvý zborník scifi poviedok - Zárodky hviezd. Nájdete v ňom šesť (plus jednu) poviedok od našich najlepších autorov na scifi.sk!

Publicistika

To, že sa chystá hraná verzia klasického anime Cowboy Bebop, bolo známe už dlhšiu dobu. Aj keď predošlé skúsenosti otaku komunity s hranými anime nie sú najlepšie, s Cowboyom je spojených viacero drobných aspektov, ktoré môžu u fanúšikov vyvolať opatrný optimizmus. Poďme sa na ne spolu pozrieť.

Vari najlepší Lovecraftov pokračovateľ... Ale aj autor, ktorý dokázal byť sám sebou, a ktorý nám priniesol slávny Nekroskop.

Mimoriadne originálny vampírsky príbeh Thirst z mysle režiséra Park Chan-Wooka je aj po vyše desiatich rokoch absolútnou špičkou ázijského filmového hororu a patrí k tomu najlepšiemu, čo ponúka téma upírov a vampirizmu v modernom horore. Prečo je tomu tak?

Troška sme sa síce zdržali, to ale nič neznamená. Prinášame vám pár tipov na čítanie a podľa nás tie najlepšie knihy za mesiac apríl ;)

Posledné príspevky v diskusii

B.T. Niromwell
13.06.2021 23:44:58
B.T. Niromwell

Tvrdá väzba

Stretá sa tu super atmosféra s mnohými skelými nápadmi, fakt nechápem, ako sa ich toľko urodi...


B.T. Niromwell
13.06.2021 23:09:02
B.T. Niromwell

Truhlica na povale

Z tohto kola by sa dala urobiť zbierka poviedok, to je jedna vydarená vec za druhou. Celý čas so...


B.T. Niromwell
13.06.2021 22:29:48
B.T. Niromwell

Králik z klobúka

Ako na to, aké je to milé, tak je to aj celkom evil :D A to zaklínadlo je úplne mega.


B.T. Niromwell
13.06.2021 22:18:48
B.T. Niromwell

Piatok

Ty vždy dokážeš vykresať z niečoho obyčajného niečo úplne neobyčajné. Mal by is častej...


B.T. Niromwell
13.06.2021 16:52:43
B.T. Niromwell

Šampanské z plodov umirie

Určite dobrý výkon! Pri bližšom pohľade, zdalo sa mi,že to malo akúsi dlhú expozíciu, cel...


B.T. Niromwell
13.06.2021 16:41:00
B.T. Niromwell

Planéta zimy

Veľmi sa mi páči, ak osa na konci stretávajú námety v poslednej vete, krásne domyslené a ži...

Recenzie

Junji Ito je majstrom hororovej mangy. Všetci fanúšikovia japonskej popkultúry sa určite zhodnú, že čo sa týka príbehov plných napätia, znechutenia a hrôzy, nikto sa k legendárnemu Itoovi ani len nepribližuje. Aká dobrá je jeho zbierka krátkych príbehov Smashed?

Bizarné spojenie Batmana so svetom Fortnite sa dostáva do polovice a z projektu sa stáva dvojitý crossover. V príbehu sa totiž objavuje Snake Eyes zo sveta G.I.Joe. Podarí sa pridaním obľúbenej postavy zdvihnúť kvalitu komiksu?

Udalosťou roka na poli hororovej mangy je pre vydavateľstvo Crew nepochybne nové vydanie legendárnej klasiky Špirála od majstra strachu Junjiho Itoa. Nebolo by ale fér, keby kvôli tomu medzi fanúšikmi nezarezonovalo vydanie ďalšej výbornej desivej mangy - Zvrácenej od Ryo Haruta.

Do kín sa dostalo tretie pokračovanie úspešnej hororovej série The Conjuring s podtitulom: The Devil Made Me Do It. Ako to dopadlo?

Seriál Stranger Things si od svojho vzniku získal množstvá verných fanúšikov a teší sa kultovému statusu. Nie je preto prekvapivé, že na motívy tohto príbehu začali vznikať viaceré romány, ktoré dokresľujú udalosti seriálu, prípadne ich ukazujú z doposiaľ nespomínaných uhlov pohľadu. Jedným z nich je aj román Runaway Max, ktorý vyšiel tohto roku v českom preklade.