scifi.sk

Panteón majstrov hrôzy
Offline

Nasledujúce streamy:

piatok 20:00 Planéta Weeb číta One Piece - Little Garden arc!

sobota 19:00 Poviedky na počkanie 54

nedeľa 18:30 Majstri svetov - Tvorba svetov - Kozmológia

Najnovšie spacenews

cyberstorm
cyberstorm
V dnešnom NerdSpace sme sa venovali viktoriánskej fantastike, steampunku, dobovej urban fantasy, gothic horroru a gaslamp fantasy. Že vám to nič nevraví? A čo tak Dracula, Frankenstein, Sherlock Holmes a Jack rozparovač?
cyberstorm
cyberstorm
Presne pred 60-timi rokmi, 12.apríla 1961 o 06:17 ráno Greenwitchského času, čo je 07:15 stredoeurópskeho, dosiahla sovietska družica Vostok 1 s Jurijom Gagarinom orbitu Zeme.
Peter 'BlackAssasin' Bagoňa
Peter 'BlackAssasin' Bagoňa
Zabudnite na súboje vlkov, na búrlivú lásku študentov či snahu prekonať traumu. Boj s Titanmi dávno skončil, čarodejnice sa odobrali na odpočinok a detské naháňačky s príšerami... no, veď viete.
YaYa
YaYa
Okrem iného sa vracia Nerdspace a na sobotu plánujeme ďalšie kolo Poviedok na počkanie. Viac info v článku.
YaYa
YaYa
Nie tak celkom sci-fi, ale skoro. Čítali ste už príbeh Michaely Musilovej?
HB
HB
Sci-fi čierna komédia Made for Love pripomína v mnohom kultový seriál Black Mirror. Ako nám budú v (nie tak vzdialenej) budúcnosti inteligentné technológie zasahovať do každodenných životov a do akých extrémov budeme ochotní nechať to celé zájsť?
cyberstorm
cyberstorm
V novej pravidelnej rubrike si vždy predstavíme najzaujímavejšie žánrové knižné tituly za minulý mesiac. Začíname marcom 2021!
Goran
Goran
Výber hororových poviedok od kultového autora, jedného zo zakladateľov modernej fantasy.

Krátke správy

Konečne sme sa dočkali traileru na jeden z najočakávanejších seriálov tohto roka.

Loki - Trailer - Marvel Studios' Loki | Official Trailer | Disney+ Disclaimer

Nový trailer nám predstavuje pripravovaný horor Spiral, ktorý nadväzuje na populárne Saw univerzum. Premiéra filmu je už za rohom - 14. mája 2021!

Spiral: From the Book of Saw - Trailer Disclaimer

S blížiacou sa premiérou nám tvorcovia priniesli full trailer.

Shadow and Bone - Trailer - Shadow and bone - official trailer Disclaimer

Preméra seriálu na Netflixe je naplánovaná na 23.4.2021.

Shadow and Bone - Trailer - trailer Disclaimer

Koronavírusové prázdniny snáď čoskoro skočia, a tak sa filmový priemysel pripravuje na rok 2021. Takýmto filmom je aj ďalšia (tentoraz filmová) reinkarnácia fenoménu hry Mortal Kombat.

Mortal Kombat - Trailer - Slovenské titulky Disclaimer

Prvým blockbusterom roka bude už v marci súboj Godzilly a Konga. Snáď si ho budeme môcť pozrieť aj v kinách čo najskôr, teda aspoň v tých letných amfiteátroch :D

Godzilla vs. Kong - Trailer Disclaimer

Konečne nejaká dobrá správa. Kiná sa otvárajú a 17.12.2020 môžeme čakať ďalší príbeh nezadržateľnej Wonder Woman, a tentoraz z rokom 1984 v názve. Nehovorí vám to nič? Nepozerá sa niekto?

Wonder Woman 1984 - Trailer - Official Trailer Disclaimer

Dlhoočakávaný seriál zo svetu Marvel Cinematic Universe WandaVision sa pripomína novým trailerom. Dostal aj dátum premiéry - očakávať ho môžete 15. januára 2021 na platforme Disney+.

WandaVision - Trailer - WandaVision trailer Disclaimer

Pokračovanie vynikajúceho The Haunting of Hill House z dielne Netflixu dostáva prvé kontúry. Prvý trailer vyzerá fantasticky - presvedčte sa sami!

The Haunting of Bly Manor - Trailer - Prvý trailer na Haunting of Bly Manor Disclaimer

Artemis Fowl snáď konečne dôjde do sľúbenej filmovej distribúcie. Jeho pôrod je dlhší ako sa čakalo...

Artemis Fowl - Trailer - Official Trailer Disclaimer

Kalendár akcií

16.04.2021 20:00 -
Čitateľský krúžok One Piece pokračuje! Tentokrát sa naši redaktori venovali Little Garden príbehu. Čo si o ňom myslia, sa dozviete na streame!
17.04.2021 19:00 - 20:15
Mesiac sa s mesiacom stretol a opäť sú tu Poviedky na počkanie. V poslednom kole sme účastníkov potrápili zaváranými vílami. Aké budú témy tentoraz? Pripojte sa k nám a skúste si napísať poviedku za hodinu.
18.04.2021 19:30 - 22:00
Osamelá rybárska dedinka, na ktorú v túto noc má zaútočiť drakostej so svojimi hordami, sa zdá byť čudnejšia, ako naša družina predpokladala. Podarí sa našej družine presvedčiť domácich obyvateľov, aby sa zúčastnili jej obrany? A čo skrýva jaskyňa pod ostrovom? Sú babizne pri ohníku ozaj čarodejnice? A je Ingol naozaj otrávený?

Najnovšie poviedky

Juraj Orolín
Juraj Orolín
Keď v slobodnom kráľovskom meste Lehota vypukne záhadná nákaza, na miesto je vyslaný aj profesionál Havran, aby vyšetril prítomnosť pekelných síl. Sprevádza ho jeho nedobrovoľný pomocník.
Leona
Leona
Niekedy je lepšie nechať konať prírodu. Tá nemá postranné zámery.
Ingrid Zambová
Ingrid Zambová
Pripravila som si reč o tom, prečo by som to mala byť ja, aké by mala Európa výhody, ak by ma vybrali, prečo som vhodná, aké mám povahové črty a aké sú moje silné stránky. Je to určite dôležité, veď mali ďalších päť kandidátok. A ja som predsa len zástupkyňa malého národa. Vedela som, že nacionálne pohľady sú v tejto významnej chvíli na vedľajšej koľaji, ale predsa, ak by mohli vybrať čistokrvnú Nemku alebo Francúzku, nevyberú jednu z nich?
Goran
Goran
Koľko príležitostí nám život ponúkne na to, aby sme ho prežili správne? Zväčša len jednu, a tak ten, čo má aj druhú šancu, získa presne o polovicu viac ako majú ostatní. Je to veľa či stále málo? Na zmenu ale azda nikdy nie je neskoro...
Ingrid Zambová
Ingrid Zambová
Spoza kameňa vylezie vysoký svetlovlasý muž s puškou namierenou na mňa a pýta sa: “Kto ste a čo tu robíte?” Chcem na neho namieriť talizman a potom mi napadne, že ak ma zasiahne, nebodaj zastrelí, tak budúcnosť nezachránim, preto zbraň radšej odkloním a vravím mu krotkejšie: “Mám dobré úmysly. Nechcela som nikoho vyľakať.” “Videl som vás vystúpiť z tej čudnej veci, ktorá sa zrazu objavila a potom zmizla, keď som bol na poľovačke. Čo ste zač a odkiaľ ste prišli?”
Monika Kandriková
Monika Kandriková
Možno sa dozvieme, prečo víly vyhynuli :D :D
Nebuzardar
Nebuzardar
víla ranného dychu
jakeerko
jakeerko
Kam zájsť, keď chceme byť naozaj jedineční?
B.T. Niromwell
B.T. Niromwell
Poviedka je v rozpore s dobrým vkusom a autorka si to uvedomuje
Zlodejisnov
Zlodejisnov
Adelin sa vydáva na nebezpečné cesty, pričom zakaždým sa jej darí nájsť menej a menej zvláštnych tvorov. Henrich ich ale potrebuje pre svoj výskum. Podarí sa im ich výskum dokončiť?
Myrmarach
Myrmarach
Krátka sonda do života nájomného vraha
YaYa
YaYa
V prvých dvanástich komnatách sa zabávaj, ako chceš, ale do tej trinástej sa neopováž strčiť nos. Veď to poznáte...

Veda

Presne pred 60-timi rokmi, 12.apríla 1961 o 06:17 ráno Greenwitchského času, čo je 07:15 stredoeurópskeho, dosiahla sovietska družica Vostok 1 s Jurijom Gagarinom orbitu Zeme.

Už dnes večer sa dočkáme pristátia roveru Perseverance na Marse. Jeho misiou je pátrať po formách života. Krátky prehľadný úvod vám ponúkame v tomto článku.

Nová štúdia objasnila ako galaxie reagujú na masívne čierne diery v ich centrách.

Pred 900 miliónmi rokov sa z čiernej diery uvoľnila energia, ktorá doteraz putuje naprieč vesmírom.

Najnovšie hodnotenia

10
Strážcovia
Roland Axenberg
Roland Axenberg @martiner 05.04.2021 08:33:08
"- ČO SA STALO S AMERICKÝM SNOM? - SPLNIL SA!" Najlepšia filmová adaptácia najlepšieho novodobého komiksu. Moore mimoriadne presný v každej vete, Snyder zase v každom zábere. Spolu vytvárajú audiovizuálne opojnú dekonštrukciu amerického superhrdinského komiksového mýtu za použitia mýtu politického (aj keď Nixon si asi až takú karikatúru nezaslúži).

4
Sucker Punch
Roland Axenberg
Roland Axenberg @martiner 02.04.2021 13:03:38
Asi na žiadnom inom filme tak nevidieť aký je Snyder slabý v tvorbe príbehu a silný v audiovizuálnom spracovaní. Tie akčné sekvencie sú super, ale čo z toho keď to pokope drží čudný príbeh s vyslovene lobotomickým scénarom. Alebo som len tú ďalšiu meta úroveň s lobotómiou nepochopil?

9
BNA: Brand New Animal
HB
HB @HB 26.03.2021 10:14:16
X-Men ft. Zootropolis, a to všetko v parádnom vizuálnom kabátiku. Animácie a designy postáv sú na šialene geniálom leveli, hudba je vynikajúca, dej baví, záver prekvapí. Jedno z príjemných prekvapení roka 2020.

7
Liga spravodlivosti Zacka Snydera
Roland Axenberg
Roland Axenberg @martiner 24.03.2021 08:20:47
Kryštalicky čistá komiksovka s pridanou hodnotou v podobe snyderovho audiovizuálneho majstrovstva, po ktorej pozretí sa však stále nemôžem ubrániť dojmu, že na rozdiel od Marvelu, DC tie tímovky nejako nesedia.

6
Wonder Woman 1984
HB
HB @HB 19.03.2021 14:06:31
Ja sa na tento film pozerám v kontexte doby kedy vyšiel. Počas tej bláznivej pandémie, ktorá nám v tom čase už pekne liezla na mozgy, sme podobnú jednoduchú light-hearted komiksovku, ktorej hlavná myšlienka bola v podstate skonspektovanou Slepačou polievkou pre dušu, veľmi potrebovali. Wonderka je super, so Stevom majú fajn chémiu, Cheetah a Maxwell Lord fajn. Je to film, ktorý má množstvo múch, ale vôbec nie je taký zlý, ako kritiky tvrdia.

Studio - Force Majeure

Čo ak by sa udalosti roku 1989 uberali iným smerom? Alebo by boj prebiehal inak? Alternatívna história je jedným zo žánrov fantastiky, na ktorom stavia aj nová slovenská zbierka poviedok k 30. výročiu Nežnej revolúcie.

Fanfáry znejú, konfety lietajú a redakcia scifi.sk hrdo prináša nové tričká pre fanúšikov vedeckej fantastiky.

jurinko vydáva svoju prvú e-knihu a scifi.sk pri tom nesmie chýbať! :-)

S malým meškaním ale o to s väčším nadšením sme radi, že vám môžeme predstaviť náš prvý zborník scifi poviedok - Zárodky hviezd. Nájdete v ňom šesť (plus jednu) poviedok od našich najlepších autorov na scifi.sk!

Publicistika

V dnešnom NerdSpace sme sa venovali viktoriánskej fantastike, steampunku, dobovej urban fantasy, gothic horroru a gaslamp fantasy. Že vám to nič nevraví? A čo tak Dracula, Frankenstein, Sherlock Holmes a Jack rozparovač?

Sci-fi čierna komédia Made for Love pripomína v mnohom kultový seriál Black Mirror. Ako nám budú v (nie tak vzdialenej) budúcnosti inteligentné technológie zasahovať do každodenných životov a do akých extrémov budeme ochotní nechať to celé zájsť?

V novej pravidelnej rubrike si vždy predstavíme najzaujímavejšie žánrové knižné tituly za minulý mesiac. Začíname marcom 2021!

Legendárna séria JoJo's Bizarre Adventure bude pokračovať ďalšou sériou anime.

Posledné príspevky v diskusii

Amaterius
13.04.2021 22:55:42
Amaterius

Moja druhá šanca

ako už bolo spomenuté, začiatok bol zdĺhavý a nesplnil tú svoju emočnú úlohu. Celkovo by ma...


Amaterius
13.04.2021 22:47:08
Amaterius

Liečba železom

keďže už aj v predošlých komentároch zaznelo hodnotenie pridám ho aj ja. Dal som 9; keby boli...


jurinko
13.04.2021 11:20:15
jurinko

Žena z Marsu alebo život na hranici sci-fi a reality

Paradna osoba, skvely napad, ale bal som sa spracovania. Dakujem za recku, zda sa, ze sa moje obavy ...


Ingrid Zambová
13.04.2021 09:35:49
Ingrid Zambová

Liečba železom

Ahoj, Juraj, Tvoju poviedku som ako prvá hodnotila vysoko ( pred mojim hodnotením si mal 0). Komen...


Goran
12.04.2021 23:04:34
Goran

Liečba železom

A ešte na dve pripomienky som zabudol - podľa mňa je nemožné, v praxi neuskutočniteľné poča...


Goran
12.04.2021 21:53:49
Goran

Liečba železom

Začínajúci autor začína veľmi dobre! :) Vidno, že máš toho veľa načítaného a množstvo ...

Recenzie

Nie tak celkom sci-fi, ale skoro. Čítali ste už príbeh Michaely Musilovej?

Výber hororových poviedok od kultového autora, jedného zo zakladateľov modernej fantasy.

Máme tu veľkonočné sviatky a na Netflixe nový mysteriózny seriál z obdobia viktoriánskeho Anglicka. Čo s tým? Nuž, odpoveď je jasná - sadnúť pred bedňu s popcornom v ruke a dívať sa.

Máte radi veľké komiksové udalosti? Poďte sa spolu s nami pozrieť na jednu takú epickú Marvelovinu! 10Geek prináša rozbor marvelovky King in Black!

Podarená viktoriánska tímovka Případ alchymistovy dcery sa dočkala pokračovania! Aké nové dobrodružstvá si autorka Theodora Goss pripravila pre svoje šarmantné hrdinky?