Fantastická poviedka – 3. kolo roku 2024

Týchto statočných autorov neodradili ani horúčavy, sadli si, zapotili sa a tu sú ich poviedky!
Filmová história scifi
Do druhého kola 2024 nám prišli tieto poviedky:
Avery - George
(hodnotenie je skryté)
Marek Grega - Cintorín pokroku
(hodnotenie je skryté)
Lucika - Sochy boha Thauma
(hodnotenie je skryté)
Marco Ottra - Nečakaná hádanka
(hodnotenie je skryté)
mayo - V rytme lovu
(hodnotenie je skryté)
BlackTom - M. M.
(hodnotenie je skryté)
Scarecrow - Spravodlivosť
(hodnotenie je skryté)
jakeerko - Virtuálna terapia
(hodnotenie je skryté)
Veles - Spoveď
(hodnotenie je skryté)
A čo teraz?
Každý deň uverejníme jednu poviedku a vy ich budete komentovať a bodovať na škále 1 – 10. Odmeníme aj našich čitateľov, vyžrebujeme jedného z komentujúcich a odmeníme ho vecnou cenou.
Boduje sa do konca mesiaca 31. júla a výsledky vyhlásime na našom Twichi. O dátume vyhlásenia výsledkov vás budeme informovať.
Poviedky oceníme nasledovným spôsobom:
Cenu redakcie vyhráva poviedka, ktorá v danom kole najviac zaujala porotu redakcie scifi.sk. Autor/ka víťaznej poviedky získa autorský honorár 50 eur.
Cenu čitateľov vyhráva poviedka, ktorá má najlepšie priemerné hodnotenie, to ale musí byť vyššie ako 8 bodov. Autor/ka víťaznej poviedky získa autorský honorár 50 eur. Za predpokladu, že poviedka neprekročí hranicu 8 bodov, získava autor vecnú cenu. Ušetrených 50 eur poputuje poviedke, ktorú znovu určí porota.
Tieto ocenenia môže a nemusí získať tá istá poviedka.
Chcete sa zapojiť do ďalšieho kola? Najblišie kolo je anonymné, má uzávierku 31.8.2024 a najbližšie neanonymné kolo má uzávierku 31. októbra 2024. Pridajte poviedky na našu stránku, nezabudnite si správne vybrať kategóriu Fantastická poviedka.
Chcete uverejniť svoju žánrovú poviedku aj mimo našej výzvy? Na scifi.sk vždy radi prijmeme a uverejníme akúkoľvek žánrovú poviedku, ktorú nám pošlete. Stačí, ak ju pri pridávaní označíte ako nesúťažnú. Uverejňujeme však iba poviedky s fantastickým prvkom, toto pravidlo sa týka aj hororov.
Ak máte radi adrenalín alebo sa snažíte nájsť dôvod niečo napísať, zapojte sa do akcie Poviedky na počkanie, ktorá sa koná raz mesačne v sobotu o 19:00. Tešíme sa na vás!
V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte cez Facebook, e-mail poviedky@scifi.sk alebo rovno komentárom pod týmto článkom.
Kompletné pravidlá nájdete v článku Fantastická poviedka pokračuje.

B.T. Niromwell

B.T. Niromwell
Má rada: dobrú literatúru, dobré béčka, knihy, filmy, rýpanie do začínajúcich autorov. Nemá rada: zlú literatúru, ľudí, čo používajú slovo "moc" ako príslovku

Súvisiace objekty SFDB

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Súvisiace objekty SFDB