Zaži Comics Salón 2022 so scifi.sk!

Rok sa s rokom zišiel a znova sa priblížil termín konania Comics Salónu, najväčšieho conu na Slovensku. A ako inak, scifi.sk nesmie chýbať!
Filmová história scifi
Aj preto sme sa rozhodli spraviť pre vás výcuc prednášok nielen našich členov, ale aj ich kamarátov a spriatelených organizácií, na ktoré sa budete môcť tešiť!
Na úvod – finálna verzia programu:
Comics Salón 2022 - Koncept - Program - Piatok
Comics Salón 2022 - Koncept - Program - Piatok / Zdroj Disclaimer
Hneď v piatok vás o 16:00 v Korea Salóne privíta Hermy s prednáškou Final Fantasy VII pre začiatočníkov a (ne)hráčov. Po nej by sme vám radi ponúkli prezentáciu nášho redaktora Martina „8HitBoy“ Šugárahorore v mange zameranej na iných autorov ako je Džundži Itó, v ktorej nás spolu s Andreou „MichiRay“ Marčekovou prevedie svetom strašidelných príbehov od najstarších diel až po tie najnovšie. Počuť a vidieť ju budete môcť v Sci-fi salóne od 17:00. Hneď po nej nasleduje prednáška o tom, prečo fanúšikovia Star Wars toľko hejtujú od našej kamošky Elendilky. Paralelne s oboma prednáškami bude vo Fantasy Salóne prebiehať Filozofický workshop na tému život, vesmír a všetko, na ktorom bude náš Janko Gálik spolu s docentom Zdenom Jaškom meditovať, teoretizovať a asi celkom dosť brbľať o odpovedi a otázke. 😊 Veľkým lákadlom bude isto aj krst kníh od Honza Kotouče (Bitva o české země) a Liv Hlaváčkovej (Gwind 3 – Nechcená kráľovná), na ktorej jednoducho nesmiete chýbať. Záver dňa bude patriť nášmu Lukášovi Polákovi, ktorý bude o ôsmej večer vo Fantasy Salóne diskutovať o Odkaze Lovecrafta v literatúre. Ak sa však neradi bojíte, rozhodne odporúčame zaujímavú Elendilkinu prednášku na tému Scifi, fantasy a Severná Kórea, ktorú budete môcť vypočuť večer v Korea Salóne.
Comics Salón 2022 - Reklamné - Janko Gálik a Zdeno Jaško
Comics Salón 2022 - Reklamné - Lukáš Polák
Comics Salón 2022 - Koncept - Program - Sobota
Comics Salón 2022 - Koncept - Program - Sobota / Zdroj Disclaimer
V sobotu by sme vás radi pozvali na prednášku o Sandmanovi: komiks vs. seriál od nášho kamaráta Juraja Búryho, ktorá bude bežať od 12:00 vo Fantasy Salóne. Hneď po ňom nasledujú hodinové bloky vydavateľstva Hydra a následne vydavateľstva Artis Omnis, v ktorom budú nielen krstiť knihy, ale i odhaľovať čo-to z vydavateľských plánov. V Sci-fi salóne vás o 14:00 privíta František Gago, aka Cyberstorm, s ktorým si budete môcť vypočuť prednášku o možnom mimozemskom živote a ako si ho predstavujú rôzni autori science fiction. Večer o ôsmej sa pre zmenu môžete spolu s Honzom Kotoučem, Liv HlaváčkovouDanielom Hevierom zúčastniť besedy o Tvorbe, procese a disciplíne písania. 😊
Comics Salón 2022 - Koncept - Program - Nedeľa
Comics Salón 2022 - Koncept - Program - Nedeľa / Zdroj Disclaimer
V nedeľu sa isto na obed zastavte v Games Salóne, kde má pre vás Martin „Roger“ Králik pripravený návod ako čítať DC komiksy. No a na záver čerešnička! Stavím sa, že neviete za hodinu napísať skvelú poviedku na nejakú tému! Alebo viete? Tak nám to príďte dokázať o 14:00 na Literárny workshop, ktorý organizuje redakcia scifi.sk spolu s vydavateľstvom Hydra!
Comics Salón 2022 - Reklamné - Babylon 5 wargame
Comics Salón 2022 - Reklamné - Babylon 5 wargame 2
Comics Salón 2022 - Reklamné - Babylon 5 CCG
Comics Salón 2022 - Reklamné - Babylon 5 CCG 2
Okrem toho vás v sobotu v priebehu celého programu bude čakať Šano „Babcom“ Schneider s prezentáciou wargame Babylon 5: A Call to Arms, v ktorej budete môcť veliť flotilám vesmírnych krížnikov. Tie v nedeľu pre zmenu vymení za kartovú hru Babylon 5 CCG a ukáže vám radosti i starosti karičkových súbojov, proti ktorým sú tie Magicové šuvix!
Tešíme sa na vás!
Váš celý scifi.sk tím

Alexander Schneider

Alexander Schneider
Knižný a filmový recenzent, bývalý porotca súťaže Martinus Cena Fantázie, propagátor a predseda Združenia fanúšikov Babylonu 5 na Slovensku. Scifi, fantasy, horor: Herbert, Holdstock a Lumley.

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Súvisiace objekty SFDB