And Oscar goes to ...

Po dnešnej noci nám pribudlo opäť pár ľudí, ktorí sa môžu tešiť s titulu Academy Award Winner. Scifisti už tradične odchádzajú z dlhým ... nosom.
Filmová história scifi
Oscar-soska
Začnime našim najhorúcejším kandidátom - Pánom prsteňov. Dve Veže si po šiestich nomináciach odnášajú Dvoch Oscarov za strih zvukových efektov a vizuálne efekty. Glum teda porazil majstra Yodu a Hobiti Jediov, ale treba povedať, že ocenenie je to určite zaslúžené.
Jediným pozitívnym prekvapením je pre mňa víťazstvo v kategórii Najlepší animovaný film. Tam naplno zabodoval kultový Hayao Miyazaki s úžasnou Cestou do fantázie - Spirited Away (určite si pozrite - v najbližších mesiacoch sa možno dostane aj do našich kín).
A to je všetko priatelia. Žiadne zázraky sa pre nás nekonali a neostáva nám nič iné len dúfať, že raz sa už konečne dočkáme pravého scifistického Oscara aj v nejakej z hlavných kategórií. Najbližšie k tomu bude asi mať o rok Návrat kráľa.
Kompletný zoznam nominovaných a ocených nájdete napríklad na tejto adrese:
http://us.imdb.com/RTO/2003/Oscars/

Roland Axenberg

Roland Axenberg
"Sci-fi je existenčná metafora, ktorá nám dovoľuje rozprávať príbehy o stave ľudí. Isaac Asimov raz povedal: Jednotlivé sci-fi príbehy môžu vyzerať neustále triviálne zaslepeným kritikom a filozofom dneška, ale jadro sci-fi, jeho podstata, sa stalo veľmi dôležitým pre našu spásu, ak máme byť vôbec spasení." — SG-1 (200)

Diskusia

wyktor
Netreba zabudnut na uzasny filmik ChubbChubbs, ktory vyhral kategoriu Kratkych animovanych filmov. Ide o "skoroparodiu" na SW, Aliens, ET a Critters vo velmi podarenom prevedeni, odporucam!!!
25.03.2003

Roland Axenberg
Odporucam doniest na dalsiu RR!!!
25.03.2003

Martin (Anonym)
S Oskarmi sa to dalo čakať, kým bude filmová akadémia plná starých páprdov ani to lepšie nebude.
27.03.2003

Alexander Schneider
Suhlasim s Matou - filmovu akademiu riadi akysi americky penzijny subjektivizmus... nie k tomu co dodat, treba pockat na lepsie casi - mimochodom, vcera sa odovzdavali indi-oskary... vie niekto, ako to skoncilo?
27.03.2003

Paly (Anonym)
Keď neprší, aspoň kvapká
19.01.2004

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami

Súvisiace objekty SFDB