Kniha Bolesti - pozvánka na krst a videotrailer

Kniha Bolesti, výber toho aktuálne najlepšieho od matadorov aj nováčikov Českej i Slovenskej hororovej scény. Tak a presne toto bude už čoskoro na pultoch kníhkupectiev. Kto chce, môže sa nechať navnadiť na tento príšerný zážitok už v predstihu.

Fanúšikom slovenského hororu nie je meno Mark E. Pocha neznáme – tento mladý autor sa objavil relatívne len pred nedávnom, ale svojou tvorbou si zaslúžene získava svoje miesto v povedomí čitateľov. Tento krát sa však okrem písania pustil aj do editorskej práce a výsledkom je zbierka „Kniha bolesti“ s podtitulom: „To najlepšie z českého a slovenského pochmúrneho undergroundu“. Neprekvapivo, ide o horor. Horory, strašidelné, mrazivé, desivé poviedky, ktoré ukážu všetky možné formy tohto žánru – od civilných hororov, cez fantasy až po postapokalyptické scifi.

Kniha bolesti - Plagát - Obálka / Zdroj Disclaimer

Kvalitný des a hrôza by mali byť zabezpečené autormi, medzi ktorých patria okrem samotného „epochálneho“ editora, aj starí harcovníci fantastiky (J. W. Procházka, Dušan Fabián, Martin Moudrý), vychádzajúce hviezdy (Hanina Veselá, Marja Holecyová), a niekoľko novších tvárí, ktoré dokazujú, že báť sa je niekedy jednoducho fajn a horory majú u nás pochmúrne žiarivú budúcnosť.

Za server scifi.sk nás mimoriadne teší ešte jedna vec – jedným z autorov je aj Janko Iša, ktorý mierumilovný vzhľad viac než dostatočne vyvažuje množstvom krvi, telesných štiav a naporcovaných tiel, vo svojich poviedkach. Iša pred rokmi začínal publikovať svoje prvé diela práve na scifi.sk (vrátane zborníku Zárodky Hviezd), až sa v roku 2012 dopracoval k Cene Béla za najlepšiu hororovú poviedku, ktorá sa udeľuje vrámci Ceny Fantázie. Nech to je pre začínajúcich autorov povzbudenie do tvrdej práce – a koniec koncov, práve sa môžu presvedčiť, ako vyzerá v realite „autorský vývoj“.

Krst zborníka sa bude konať v sobotu 14. Septembra na Istrocone – takže kto je v Bratislave, hor sa na Trnavské Mýto do Istropolisu. Na vlastné buľvy si overíte, či aspoň niektorý z autorov v sebe neskrýva niečo psychopatické, tú vražednú temnotu, ktorú ventiluje písaním.

Váhavcov snáď pomôže presvedčiť atmosférický videotrailer:

Kniha bolesti - Trailer - 1 Disclaimer

A pre úplnosť – zborník vychádza vo vydavateľstve Artis Omnis, ktoré je známe svojou náklonnosťou k fantastickému žánru (vydáva Červenáka, Fabiana či Luciu Droppovú), ako i k hororu, keďže je vyhlasovateľom hororovej Ceny Béla.

Takže, vidíme sa na tom hororovom zážitku?


draculin

Diskusia

humanoid (Anonym)
dobry trailer, trochu zvlastne obsadenie (ten Tučka je vitaz fantastickej povidky?), lebo medzi Prochazkom a Holecyovou je diametralny zanrovy rozdiel, ale necham sa prekvapit. Istrocon nestiham :-).
12.09.2013

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami

Súvisiace objekty SFDB