Editorial - Február 2010

Podpor scifi.sk 2% dane
Rok 2010 bude rokom zmien a buďte si istý, že revolúciu nerobí len Apple. Aj scifi.sk pokračuje vo svojom pláne pomaly, ale iste ovládnuť svet, aj keď zatiaľ len ten virtuálny a slovenský :) Prvé kroky však už máme za sebou a o tom čo bude nasledovať sa dozviete možno už ďalší mesiac. Každopádne bude to niečo naozaj veľké!
Minule sme vás informovali o troch amerických premiérach, z ktorých najlepšie vyšla Kniha prežitia (SK premiéra 04.03.2010). Sklamanie sa dostavilo pri Svitaní (11.03.2010) - pozor nemýliť si zo Súmrakom :) a najhoršie asi obišla Légia (18.03.2010). 18. februára k nám však prichádza Vlkolak a trailer aj prvé reakcie dávajú tušiť, že tento atmosférou nabití temný triler nám ukáže toto legendárne filmové monštrum v jeho plnej kráse. Recenzie zo všetkých filmov vám prinesieme, takže ostaňte s nami.
Filmový rok sa začína skvele a zo sci-fi sa to len tak sype. Medzi pozeraním filmov si nezabudnite prečítať náš seriál o ich histórii a ako vždy nechýba to čo nikde inde nedostanete - kvantum neustále pridávaných slovenských poviedok a denné správy zo sveta sci-fi, v ktorom vládneme my! Tu je Roland Axenberg, ak čítate túto stránku, patríte k odboju!

Roland Axenberg

Roland Axenberg
"Sci-fi je existenčná metafora, ktorá nám dovoľuje rozprávať príbehy o stave ľudí. Isaac Asimov raz povedal: Jednotlivé sci-fi príbehy môžu vyzerať neustále triviálne zaslepeným kritikom a filozofom dneška, ale jadro sci-fi, jeho podstata, sa stalo veľmi dôležitým pre našu spásu, ak máme byť vôbec spasení." — SG-1 (200)

Diskusia

Stano Lacko
AJ JA TAM PATRÍM, hmm keďže som to čítal, teda ;-)
05.02.2010

Aldeberan
cool. konečne niekam patrím :)
06.02.2010

žjuvka
oh, tak toto je tá spolupatričnosť /vytiera si slzu z kútka očného implantátu/. Moja predstava bola vzdorovito zdvihnúť pohľad (a hlaveň zbrane), diabolsky zanadávať a začať páliť hlava-nehlava. Ale raz to muselo prísť. Bez nádychu elitárstva kladiem ruku na srdce a.... súhlasím Roland.
06.02.2010

cyberstorm
a v pozadi zjuvku kladuceho si ruku na srdce znie hymna, vlaje amer..., pardon, slovenska vlajka a kamera sa pomaly vytraca do modrastych vysok neba...
06.02.2010

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami

Súvisiace objekty SFDB

(2010)

Légia

(2010)

Svitanie

(2010)

Vlkolak