Nerd Space (2020)

Video podcast z dieľne scifi.sk o fantastike, popkultúre a vede. Rozhovory s ľuďmi z fandomu a mimo neho, besedy, názory a komentáre k aktuálnemu dianiu vo svete fantasy, science fiction a hororu.
EPIZÓDA: Veľké ságy science fiction: od Nadácie po Expanse a ďalej (Veľké ságy science fiction: od Nadácie po Expanse a ďalej)
PLOT
Čo vám napadne, keď sa povie veľké ságy science fiction? Nadácia? Duna? Hyperion? Expanse? Star Wars? Star Trek? Babylon 5? Alebo niečo úplne iné? Práve o tejto téme sa budeme rozprávať s našimi hosťami. Povieme si nielen o začiatkoch vekých scifi sérií a časom vývoji, ale aj o ich transformácii smerom na televízne a filmové eposy i do podoby počítačových hier. Spomenieme autorov a diela, ktoré sú u nás menej známe, no v zahraničí patria k tým najslávnejším a majú státisíce fanúšikov. Zapolemizujeme nielen o čitateľskej atraktivite v prostredí preplnenom fantasy a YA, ale i o ich kolísavej kvalite, ktoré takéto dlhé série so sebou logicky prinášajú. A nezabudneme ani na domáce slovenské i české scifi ságy! To všetko v pondelok 22.5. o 19,00 na kanáli twitch.tv/scifisk.
Filmová história scifi

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený
SYNOPSIA / OBSAH
Čo vám napadne, keď sa povie veľké ságy science fiction? Nadácia? Duna? Hyperion? Expanse? Star Wars? Star Trek? Babylon 5? Alebo niečo úplne iné?
Práve o tejto téme sa budeme rozprávať s našimi hosťami. Povieme si nielen o začiatkoch vekých scifi sérií a časom vývoji, ale aj o ich transformácii smerom na televízne a filmové eposy i do podoby počítačových hier. Spomenieme autorov a diela, ktoré sú u nás menej známe, no v zahraničí patria k tým najslávnejším a majú státisíce fanúšikov. Zapolemizujeme nielen o čitateľskej atraktivite v prostredí preplnenom fantasy a YA, ale i o ich kolísavej kvalite, ktoré takéto dlhé série so sebou logicky prinášajú.
A nezabudneme ani na domáce slovenské i české scifi ságy!
To všetko v pondelok 22.5. o 19,00 na kanáli twitch.tv/scifisk.
Hostia: Martin Šust, Jan Kotouč a Tono Stiffel