Diskusia 1/1: Chápadlá

Filmová história scifi

Diskusia

Marek Páperíčko Brenišin
Škoda. Príliš si sa zamotal do vysvetľovačiek, až na akciu neostal čas. Ten pseudoobraz na konci sa nedá nazvať scénou, ide v zásade o generické vety, len aby sa niečo dialo. Pričom by si z toho mohol vykresať ozaj niečo hutné. 6 bodov.
22.08.2020
B.T. Niromwell
Bol tu vykreslený veľmi pekný obraz, živo som si vedela predstaviť chápadlové zväzky, chýbali mi tu však dialógy, alebo nejaká výraznejšia akcia, niečo, čo by prerušilo monológ rozprávača a vyvolalo nejaké napätie. Na záver sa mi páčil final twist, ale posledný odsek by potreboval trochu preformulovať, lebo to, že sa na neho dívajú, je síce skvelý silný výrok, ale výkrik s veľkým Ch to trochu paroduje.
22.08.2020
B.T. Niromwell
Bol tu vykreslený veľmi pekný obraz, živo som si vedela predstaviť chápadlové zväzky, chýbali mi tu však dialógy, alebo nejaká výraznejšia akcia, niečo, čo by prerušilo monológ rozprávača a vyvolalo nejaké napätie. Na záver sa mi páčil final twist, ale posledný odsek by potreboval trochu preformulovať, lebo to, že sa na neho dívajú, je síce skvelý silný výrok, ale výkrik s veľkým Ch to trochu paroduje.
22.08.2020
Myrmarach
Prekvapivo dobré, hoci mi to pripomínalo skôr zápisky v denníku ako poviedku v pravom zmysle slova. Miestami ma miatla nekonzistentnosť prítomného a minulého času. 7 bodov
22.08.2020
xius
Hm. Mne sa to zdalo prilis prevarene. (nakaza, utek z planety, ale nakaza je uz aj na lodi, posledny clovek sleduje skazu sveta) Ako asi vravia ostatni: chybala akcia. Rozpravanie v prvej osobe straca na dynamike a ak je to cele len vysvetlovanie deja citatelovi, uplne strati dych. Napad mohol fungovat, ale chcelo by to inu formu.
22.08.2020
8HitBoy
Nápad ozaj fajn ale súhlasím, ze tomu trošku chýba zvrat/cliffhanger/hocičo na tento štýl. Nevadí ale, možno nabudúce!
22.08.2020
Aleš Horváth
Pripájam sa k ostatným.
Nápad super, aj konšpiračné teórie a là korona, či americké horory.
Ale spracovanie.... ty, juuuuuj
23.08.2020
YaYa
Jedna z najviac klišé zásad pri písaní hovorí Show, don´t tell. Síce podľa mňa neplatí absolútne, ale tebe by som odporučila sa ňou riadiť. Ono to totiž znie skôr ako prerozprávaný obsah niečoho než ako poviedka. Napríklad si mohol začať tým, ako sa kapitán preberá zo spánku, prechádza sa archou a zisťuje, že niečo je zle. Pozadie by som odporúčala odhaľovať postupne a nevybafnúť to celé v úvode. Viem si predstaviť, že by potom poviedka vyzerala oveľa lepšie.
25.08.2020

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.