Norbert

Info

Prezývka noro1963a
Web:
Členom scifi.sk: 14 rokov
Naposledy online: 27.06.2024
E-mail: noro1963a@atlas.sk
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 22
Články: 0
Poviedky: 3

Zbierka - ponúka

Norbert ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Norbert ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Norbert ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Mesiac S Nova 2. kapitola
Prešlo cca 6 rokov momentálne celý koncept Mesiac S Nova pôvodne o počte 200 strán je skoro hotový. Celý román je kompletne upravený mnoho vecí skrátených. Momentálne sa pracuje na obrazovej úprave - doplnenie obrázkov k románu - priateľ začínajúci maliar sa podujal k niekoľkým zaujímavým obrázkom ku knihe ako i obrazové upravenie knihy. Je mi jasné, že napísať niečo formou novinárskeho formátu, ktorý nie je typický pre písanie scifi žánru nemusí mať vždy tú pravú odozvu , ale i teraz pred dokončením kompletu sa veľa veci mení a upravuje . Málo pár informácii - kapitol cca 30 - 35 momentálne sa skracuje množstvo , samozrejme vynechanie možno pár zbytočných opisov ako i navodenie tej pravej atmosféry deja knihy ( pracuje aj môj stály priateľ - prekladá do českého ako i maďarského jazyka a člen rodiny prekladá i do anglického jazyka ) takže čas je preto tak dlhý , ktorý venujem tejto knihe. Pôvodné dve kapitoly, ktoré boli uvedené sa úplne prepracovali takže uvedenie bude znova v novom šate. Predpokladaný o kompletné dokončenie budúci rok v druhej polovici možno august dúfam že to vyjde a úspešne dokončím . Je to inak kombinácia sčasti - novinárskej ako i formy písania akoby predlohy k filmovej verzii - pokus o skĺbenie týchto dvoch foriem ako to dopadne sa potom uvidí. Zatiaľ toľko k práci na tejto forme románu v žánru scifi.
02.09.2022 22:40:10

Mesiac S Nova
Roman Mesiac S Nova ktory som začal pisať zhruba pred 10 rokmi bol prepracovavany cca 3 roky, momentalne rozsah diela ktore bolo dokončene už pred 3 rokmi v počte strán cca 120 bol skratený asi na dve tretiny. Oprava a uplné prerobenie ešte nie je u konca ale sa blíži ku koncu . Viem že tam bolo veľmi veľa nedostatkov preto som využil známeho ktorý pracuje v oblasti literarnych diel radi pri skrateni tohoto romanu. Požiadavkyna vašej www stranke ohladne kvalít čo sa týka su na vysokej náročnosti a začínajúci možný pisatelia diel scifi majú čo robiť aby ich splnali. Po kontrole a skrátení možno uvediem skrátenu verziu zatial však ešte nie je dokončená celá oprava dufam že do konca roku to stihnem.
26.08.2021 13:10:03

Nová Duna pozná svojho Harkonnena
Určite áno nakoľko som film Duna videl a nie iba jedenkrát, ale viac krát, nakoľko ma zaujala nielen samotná predloha a dej filmu ale i jeho filmové spracovanie.Neskôr bola vydaná i hra Duna ktorá bol na dobu vydania spracovaná výborne nielen na grafickú časť, ale i na hrateľnosť hry. Moje pocity ohľadne nového filmu Duny sú nielen nesené očakávaním spracovania ale i tým, že dúfam že to čo bolo natočené už bude i v tejto novej verzii film spracované formou ktorá zachová pôvodný dej filmu a svojou myšlienkou sa postará o znova oživenie tohoto titulu - scifi .
16.10.2019 18:51:50

Mesiac S Nova
Ďakujem za postreh pár veci je ok nakoľko som mal už dopísané skoro všetky časti kapitol, a tých je 20 a pri väčšom obsahu strán si to znovu preberiem celý román a zvyšné časti upravím ako i skrátim nakoľko uvedená časť je len kvapkou celého románu ako celku ktorý už vznikol cca pre 3 rokmi. Musel som ho už minimálne viackrát skracovať ako i vkladať samotné časti komunikácie jednotlivých hrdinov príbehu, nakoľko v minulosti bolo hodnotené ako forma novinového opisu udalostí. Tých 20 kapitol je cca 150 strán s opisom a som nútený vynechávať opis jednotlivých kapitol čo sa týka obydlia, samotného okolia planéty nakoľko by to bolo možno zbytočné. Tiež musím uznať, že budem musieť znovu skrátiť celý príbeh tejto zápletky vo vesmíre aby to bolo lákavé a zaujímavé. Na ochutnávku len toľko, že v nasledovnej skrátenej časti sa priblížime k čiastočnému vyriešeniu záhady pyramídy 3 očí.
13.05.2019 19:52:33

Číslo
zaujimave a inspirativne
13.11.2016 14:15:36

Články

Norbert ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

Mesiac S Nova

pokračovanie v riešení tajomstva pyramídy troch očí vo vesmíre

3 komentárov

Mesiac S Nova 2. kapitola

Pokračovanie poviedky Mesiac S Nova. Došlo k zlepšeniu oproti prvej časti? Posúďte sami.

5 komentárov

Mesiac S Nova

V ďalekej budúcnosti ľudská posádka pristáva na mesiaci S Nova. Čo ich tam čaká, sa dozviete v tejto poviedke, ktorá je súčasťou väčšieho celku. Ide o prvú poviedku tohto autora na našom serveri.

6 komentárov