Milan "Miňo" Tichý

Info

Prezývka Nominus
Web:
Členom scifi.sk: 12 rokov
Naposledy online: 13.01.2020
E-mail: nominus@azet.sk
Skype:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 78
Články: 1
Poviedky: 17

Zbierka - ponúka

Milan "Miňo" Tichý ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Milan "Miňo" Tichý ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Milan "Miňo" Tichý ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Vyhodnotenie výzvy Fantastická poviedka
Bohužiaľ, toto je problém nie len Fantastickej poviedky, ale aj Poviedok na počkanie...proste ľuďia skôr píšu ako čítajú...a ešte menej hodnotia pritom sami čakajú kým ich niekto ohodotí, taký paradox...
17.11.2019 13:42:41

Thule: Na kraji sveta
Celkovo sa mi ten nápad s "očným rasizmom" (neviem ako to správne pomenovať :D ) a "očnou čistotou" páči. Je desivé, kam by mohlo kastovanie ľudí dôjsť a na základe akých bizarností by sa mohli ľudia deliť na čistých a čistejších...Ten príbeh má v podstate viacero rovín, ktoré sa ale proste nestihnú nejako rozvinúť a veľa vecí si musí človek domyslieť. Všetko to však utláča do úzadia trochu chaotický štýl písania. Akoby myšlienky a nápady v hlave bežali rýchlejšie ako prsty na klávesnici. A je to vidieť. Veľmi. Chcelo by to nechať odležať a vrátiť sa k tomu.
17.11.2019 12:13:08

Tu nezomrieš!
Ten pátos sa trochu vtieravo niesol celou poviedkou. A navyše, mám veľký problém s tým fantastickým prvkom, ktorý je "Niečo známe, čo sa mohlo stať inak - alternatívna história". Môžte ma lynčovať, ale ja tu nejakú alternatívu nevidím. Teda, ok, ak berieme za alternatívu, že Hitler sa nezastrelil sám, ale zastrelili ho. Ale okrem toho čo? Čo to mení na fakte, že Hitler zomrel výstrelom do hlavy vedľa svojej manželky, ktorá sa otrávila kyanidom? Toto ako alternatívnu históriu neberiem, lebo ten fakt nijako neovplyvnil budúce udalosti a tým pádom ani súčasnosť. Toť môj názor. Celkovo bolo v poviedke pár dobrých "metafor", ktoré text osviežili.
17.11.2019 12:07:30

Beštia
No...miestami to bolo veľmi nelogické ( akože po ňom strieľajú zbraňami, granátmi a nič? A potom sa na neho vrhnú neozbrojený "premenení ľudia" a je po ňom? To vážne? A načo púšťať poplach, keď je základňa pod útkom, keď ho môžu spustiť až keď je neskoro na nejakú riadnu evakuáciu...) Pointa nie zlá, ale dala sa domyslieť tak v polovici príbehu. Akčné sekvencie, teda až na tie nelogickosti, boli napísané celkom dobre a dej slušne gradoval. Vizuálne to bolo tiež dobre, takže si človek ľahko vedel predstaviť čo sa deje.
17.11.2019 11:57:20

Zlatá pena
Ako už bolo spomenuté, najväčšou chybou príbehu je to, že sa na udalosti pozeráme dvoma diametrálne odlišnými spôsobmi. Nie je problém, že sa na to pozeráme očami stroma a očami "hrdinov". Problém je v štýle rozprávania. Zo začiatku sa to javí ako fajn veselá fantasy a potom sa to prepne do eko, enviro poučného fňukania a moralizovania. Štylistika je ale celkom slušná.
17.11.2019 11:51:27

Minirecenzie

Milan "Miňo" Tichý ešte nepridal žiadnu minirecenziu.