Diskusia 1/1: Neobčajné stretnutie

Filmová história scifi

Diskusia

Hieronymus
Veľmi sa mi to páčilo, taká rozprávočka, ktorá sa dobre čítala.
Vyskočila mi táto veta: Zdalo sa, že si Ara si nevšimol. Co už, nepozornosť.
Potom si nie som istý odkiaľ Aro vedel, že sa dostal na Zem cez portál a že chápal, čo vôbec portál je. Lebo na začiatku nenazýval portál portálom, tak sa mi to tak prišlo, že ani nevie ako sa tam ocitol. A aj čarodejníci sa v jednej chvíli bavia o tom, že vytvorenie portálu je veľmi zriedkavá schopnosť. Síce je potom Aro neurčitý čas na Zemi, ale je tam v podstate v izolácii a nemá sa to ako dozvedieť. Potom aj to, že Aro vedel o existencií Zeme a vôbec, že je na Zemi. Čarodejníci len tušia, že sú aj iné planéty a Aro suverénne povie, že nie je zo Zeme. No, je to trošku mätúce.
Tiež neviem prečo čarodejníci hľadajú Sethynovho deda. Nie je to tam nejako vysvetlené. Lebo Sethyn sa naučil robiť portály, tak už môžu?
Takisto Arov plyn/dym. Príde mi to trochu ako deus ex machina, že práve, keď treba, aby všetko zachránil, tak je plyn jedovatý a Aro ho vie ovládať.
A prečo vlastne čarodejníkov naháňajú tí vojaci?
Inak, all good. Len tak ďalej.
07.11.2023
MartinB
Mňa táto tvoja poviedka tentokrát moc neoslovila. Boli tam nejaké drobné chybičky ako napr. "nikdy tu nepatril", či "Tak veľmi ho túžil vidieť a teraz je naozaj tu.", tie mi vyskočili do očí asi najviac, ale to je iba vec ešte jedného prečítania si poviedky po sebe, zrejme však už neostával čas :) Ale aby som sa dostal k tomu, čo mi na nej trochu vadilo, ako Hieronymus spomína deus ex machinu, mne tam viacero vecí prišlo viditeľne zakomponovaných kvôli tomu, aby to vlastne nejako fungovalo. Nie je to však zlá poviedka, bežnému čitateľovi, ktorý má rád takéto príbehy sa to určite bude páčiť.
07.11.2023
Veles
Páčilo sa mi to, bolo to pekné :) Nejaké chybičky tam boli, Martin s Hieronymom to zhrnuli lepšie ako by som to ja dokázal :D Trošku mi tam vadil ten otvorenejší koniec, ale inak sa to príjemne čítalo :)
11.11.2023
Martin Hlavňa
Príde mi, že aj toto je načrtnutie nejakého nové sveta a postupne budu prichádzať poviedky, čo doplnia kontext. Len je teda škoda, že ho nemám už tu a aj keď je teda poviedka po viacerých stránkach dobrá a dobre sa číta tak mi ostalo dosť veľa otáznikov.
26.11.2023
Olex
Ahoj,
príbeh je plný fantázie, zaujal ma, čítal sa dobre. Žiaľ, tiež som mala pocit, že som otvorila knihu niekde uprostred.
29.11.2023

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.