Diskusia 1/2: Na hlavu

Filmová história scifi

Diskusia

Veles
Pre mňa osobne je toto zatiaľ najlepšia poviedka, čo som od teba čítal :) Páčilo sa mi to, bola tam dobrá atmosféra, začiatok aj koniec boli super. Gramatické chyby neviem či tam boli nejaké, možno som si ich len nevšimol. Zaujímalo by ma, či je to prepojené s Vraždou na planéte Kreos, alebo si len použil ten istý názov mimozemšťanov? A zaujímalo by ma, čo je konečný cieľ tých čiapok, alebo za akým účelom ich predávajú. Inak super práca, naozaj sa mi to páčilo :)
04.07.2023
MartinB
dik za koment, potesil. nejako sa mi nechcelo vymyslat dalsiu mimozemsku rasu, tak som pouzil kreotanov. a konecny ciel zostava otvoreny, chcel som aby citatel nevedel rovnako ako hrdina, ci im ide o profit alebo nieco viac. hlavne je, ze to malo stastny koniec ;)
04.07.2023
Veles
"Šťastný koniec" :D :D :D
04.07.2023
Kasiopejka
Výborné čítanie. Pre mňa zatiaľ najlepšia poviedka kola.
05.07.2023
MartinB
Ďakujem, Kasiopejka. Tešia ma tvoje slová a budem sa snažiť, aby aj ďalšie poviedky bavili.
07.07.2023
Hieronymus
Je to naozaj skvele napísané, len sa mi zdá, že hlavná postava nemá dosť motivácie na to, aby si dala tú čiapku na hlavu, skôr by som povedal, že má dosť motivácie si ju na hlavu nikdy nedať. To, že sa potom v závere spomenie jeho mŕtva dcéra mi príde trošku ako z ničoho, lebo dovtedy sa mi nezdalo, že by nejak extra smútil. Ale asi mi niečo ušlo. V každom prípade naozaj super napísané.
08.07.2023
MartinB
vdaka, Hieronymus. celkom dost pil, cize som chcel tak dat vediet nejaku bolest z minulosti, ten alkohol tam nebol len nahodou, rovnako na nu spominal ked vypil celu flasu a so slzami v ociach tak nakoniec aj zaspal. uz aj vtedy bolo spomenute jej meno. nechcel som ju tam vkladat prilis okato, skor len takymito naznakmi na zamyslenie.
09.07.2023
Ray Janonoff
Od úvodnej scény som vedel, ako ďaleko čiapka dokáže zájsť, možno by som situáciu nechal pri hádke. Inak sa príbeh čítal dobre, pekné detaily a záver mi práveže úplne sedí.
Možno to chápem zle, ale prišlo mi, že spomienky na Zoe takmer potlačil - so zlými aj tie dobré, preto ju skoro nespomenul. Lenže zrazu mal možnosť byť len v dobrých naveky, kto by odolal?
Celé mi to príde ako mierumilovné ovládnutie planéty, čo je fajn, akurát nebol celý Kreos planéta veľkosti Ružomberka alebo tak niečo?:) Neviem, kde zobrali kapacity na, takpovediac, *tajnú inváziu*, ale zase plne chápem, že im je tesno.
11.07.2023
Martin Hlavňa
Zatiaľ asi najvyššie hodnotenie, ktoré som v rámci FP dal (aj keď teda zatiaľ som hodnotil iba toto a predchádzajúce kolo xD). Napísané to bolo veľmi dobre a príbeh ma bavil... a teraz pár drobností, čo mi nesadli:
Je troška škoda, že hneď úvodná scéna prezradila vlastne celé tajomstvo čiapky. To by nemusel byť problém, ak by sa ďalej v príbehu objavili aspoň naznačené dôvody, že prečo sa tá čiapka vlastne dostala na pozemský trh. Takto je inak vlastne úplne jedno, že je to mimozemská technológia. Ak by aj nebola, tak sa príbeh zmení možno len v pár vetách. To celé vedie teda k slabšiemu koncu, kde sa nič neodhalí "len" Jerry spadne do rovnakej pasce ako všetci ostatní a jeho konanie je vlastne aj nelogické - zvlášť pri tom ako vníma, že sú ľudia s čiapkami bezduchí a jeho žena si na nej vytvorila tak strašnú závislosť. Tá premisa mŕtvej dcérky je fajn, ale obaja rodičia sú podľa mňa až príliš nad vecou. Alkohol síce niečo naznačuje a Zoey je naozaj skôr spomenutá, ale to jeho pitie mi prišlo skôr ako "večerný pohárik". Utápanie žiaľu v alkohole vyzerá inak. V jednom bode je síce spomenuté, že vypil celú fľašu, ale v tom bode som už ako dôvod vnímal skôr to, že nevedel, čo sa mu to deje so ženou. Znova to nie je veľký problém, skôr mi chýbalo len viac náznakov, aby som tú skrytú traumu viac precítil... no a poslednú pripomienku mám v tom, že úvodná scéna (ktorá bola výborná) pôsobí od zvyšku poviedky trochu odtrhnuto, lebo sa už nikde nespomína a Carl s matkou sa úplne vytratia. Znova to je len drobnosť, ktorú by stačilo naznačiť. Dokonca by sa to aj krásne hodilo to tej pasáže, kde Jerry sedel pri telke a prepínal kanály. Na jednom z nich by mohli byť správy, kde by bol spomenutý prípad brutálnej vraždy.
12.07.2023
Lucika
Aj podľa mňa je toto tvoja najlepšia poviedka :) super nápad, pekne spracované, aj ten koniec sa mi pozdával. Jedine by som tam ešte doplnila, ako spomínal aj Martin Hlavňa, niečo o tej vražde zo začiatku
14.07.2023

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.