Diskusia 1/1: Dlh

Podpor scifi.sk 2 % z dane v roku 2023

Diskusia

Veles
Toto bolo zaujímavé. Na začiatku som sa trošku strácal, nevedel som kto hovorí, ani či tam nechýbajú úvodzovky. Zopár nespisovných slov tam bolo, ale tu sa to dá prehliadnuť. Najviac ma ale zaujíma príbeh rozprávačky, ako sa stala tým, čím je teraz. Z toho by sa podľa mňa dala urobiť poviedka :)
29.01.2023
Arcey
Žiaľ, mám pocit, že toto sa nepodarilo tak ako si chcela. Celá poviedka mi prišla veľmi nerovnomerná, divné skákanie z postavy na postavy a bolo to dosť choatické všeobecne. Myšlienku som asi pochopil, ale inak ma to nezaujalo. Štylisticky mi to prišlo ako keby si tentoraz s tým bojovala viac ako inokedy, čo sa týka tvojich poviedok. Veľmi kostrbaté vety, to je však na PNP ok, to sa dá upraviť následnými opravami, ale vadilo mi to.
29.01.2023
Olex
Ahoj Veles,
na začiatku sa rozprávajú len dve osoby, Karolínin manžel (objednáva vraždu) a Vanko (vrah), takže rozpoznanie postáv by tu nemal byť problém. Ak by som sa k poviedke vrátila, pokúsim sa nad tým zamyslieť, ako by sa to dalo prípadne zlepšiť. Aj mne sa veľmi páčila postava rozprávačky, neviem, či to časovo zvládnem, ale určite by bolo fajn sa k nej vrátiť.
29.01.2023
Olex
Ahoj Arcey,
určite to nedopadlo, ako som očakávala, ale výsledok ma príjemne prekvapil. V dvoch odstavcoch som použila vševidiaceho rozprávača, tak to asi pôsobilo chaoticky. Myslím, že štylistika je v poriadku, čítala som to nahlas a čítalo sa mi to veľmi dobre. Beriem, že nezaujalo, možno nabudúce.
29.01.2023
Lucika
Myšlienka super, ale pri prvom čítaní som bola miestami trošku zmätená. Na druhé prečítanie mi to prišlo jasnejšie :)
29.01.2023
Olex
Ahoj Lucika,
úvod a ešte jeden odstavec sú podané prostredníctvom vševidiaceho rozprávača, zbytok prostredníctvom priameho, nestihla som zjednotiť. Ďakujem za prečítanie i komentár:)
29.01.2023
Ray Janonoff
Páčilo sa mi to, odhliadnuc od už spomenutých negatív. Len som hneď premýšľal, kde to sme - Atila, Vanko, Zena, Karolína. Jasné, je to proste fantasy, ale podvedome to chcem niekam ukotviť.
Ale rozhodne by to stálo za rozpracovanie príbehu rozprávačky - prečo má dušu v medenej krabičke (nie sú lepšie kovy na spútanie?)? Čo znamená ľadová bytosť a ako môže byť napoly duch (nehmotný) a ľad (hmotný)? Prechádza fázami vody, roztopí sa a hneď vyparí? Ochraňuje Karolínu iba pred manželom a tým, čo s ním súvisí, alebo môže pred všetkým? Môže sa vzdialiť?
Vidím tam veľký potenciál, aj v dileme či zabiť vraždychtivého manžela a tým prísť o kamarátku.
29.01.2023
Olex
Ahoj,
ak chceš datovať, tak je to rok 1914. Hlavná postava je inšpirovaná maďarským sériovým vrahom - Béla Kiss. Môžeš si ho vyhľadať na netu, bol to veľký sympaťák. Chcela som, aby príbeh Karolíny dopadol inak, a tak som jej vymyslela temnú magickú priateľku, ale postava Zeny bola taká zaujímavá, že sa z nej stala hlavná postava a jej príbeh o dlhu a láske k priateľke zo sveta ľudí. Týmto sa dajú vysvetliť všetky mená – Vanko môže byť prípadne priezvisko a Zena je magické meno. Medená krabička je relikvia vymyslená mnou ako nádoba pre udržanie duše nadprirodzenej bytosti tohto charakteru. Pokiaľ ide o metafyziku je to možné vysvetliť jej premeny mnohými spôsobmi (meď je vodivá). Karolínu môže ochrániť pred všetkým, na čo jej budú stačiť sily. Môže byť na akomkoľvek mieste na svete. Ďakujem za komentár:)
29.01.2023
Olex
Ahoj,
oprava, postava Karolíninho manžela.
29.01.2023

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.