Diskusia 1/1: Srdcia malokarpatských lesov

Filmová história scifi

Diskusia

Veles
Nevedel som, čo mám očakávať od tejto poviedky, ale musím povedať že som veľmi, veľmi príjemne prekvapený. Páčilo sa mi to, príbeh bol zaujímavý, aj to členenie bolo celkom dobré. Gramatické chyby tam možno nejaké boli, ale nesústredil som sa na ne teraz až tak. Zo začiatku som sa trochu bál aby to nebola len vykrádačka Blair Witch, ale nie je to. A ten koniec... klobúk dole, naozaj dobré :D Dúfam že si to prečíta čo najviac ľudí tuná, stojí to za to.
18.01.2023
MartinB
@Veles díky moc za komentár, extrémne potešil. Najmä keď by som s odstupom času na tej poviedke pomenil nejaké veci. Chyby hej, snažím sa na tom pracovať, rovnako ako aj na iných veciach, chce to ale ešte čas. Cítim, že stále nie som rozpísaný, opisy a prirovnania mi napr. vôbec nejdú, hoci by som ich tak veľmi chcel používať :D ak máte nejaké tipy ako na tom pracovať, kľudne napíšte niekto. Rád sa nechám poučiť
18.01.2023
Veles
Ja osobne ti môžem poradiť dve veci.
Čítaj, všetko. Je jedno aký žáner chceš písať, čítaj. Neboj sa čítať aj priemerné, alebo rovno zlé veci, môžeš sa poučiť z chýb ostatných.
Píš, veľa. Snaž sa vymyslieť si nejaký harmonogram na písanie (ja zväčša píšem len pred prácou) a dodržuj ho. Zapájaj sa do súťaží, aj keby to malo byť len tu, čítaj si feedback a uč sa z neho. Nájdi si dobrého betareadera, ktorý nebude mať problém ťa aj zdrbať (pardón za výraz) ak by si robil opakovane nejaké chyby.
Mne inak dosť pomohli Poviedky na počkanie. Naučíš sa rýchlejšie písať, aj rýchlo vytvárať nápady na príbeh.
Ak by som ti mohol ešte nejako poradiť, kľudme mi napíš na mail :D
19.01.2023
MartinB
@Veles ok, vdaka, ten harmonogram bude asi najvacsi problem :D Ale dik za rady, nieco robim, ostatne sa budem snazit aplikovat, tak snad to bude aj vidiet v buducich poviedkach.
19.01.2023
Ray Janonoff
Zase raz zopakujem, že nemám rád horory, takže som bol extra skeptický. Niečo však fungovalo, ku koncu sa mi to začalo páčiť - lepšie povedané, konečne som čítal a nie analyzoval.
Prvý detail, ktorý sa mi vôbec nepáčil, bol vek v zátvorkách. Ak by bol úvod jazykovo ladený ako úryvok správy, potom by som to bral ako samozrejmosť a zároveň by to tiež rámcovalo príbeh s platením za nedokončený článok.
Začiatok mi celkom nesedel, niektoré dialógy sa mi zdali divné, tiež slovosledy a podobné veci, ktoré si asi všimneš s odstupom času, ako sám píšeš.
Pokiaľ si dobre pamätám, že to má byť len druhá či tretia poviedka, potom naozaj len písať a skúšať, čo ti sedí.
21.01.2023
MartinB
Ray, vďaka za koment. Toto bola druhá a súhlasím so všetkým, čo si napísal. Teraz píšem štvrtú a stále sa mi to píše ťažko, aby to ako tak vyzeralo, ale zlepšuje sa to. Môj problém je, že svoje poviedky nenávidím, keď čítam omnoho kvalitnejšiu tvorbu tu na scifi.sk :D Ale zas je to skvelá motivácia do ďalšej práce, pretože sa chcem čo najviac priblížiť najlepším autorom na tomto portáli. Ešte raz vďaka za koment a kľudne komentuj aj ďalšie moje poviedky, budem veľmi rád.
24.01.2023

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.