Diskusia 1/1: Srdce mesiaca

Filmová história scifi

Diskusia

Arcey
Veľmi pekná poviedka. Čitala sa ľahko, žiadne chyby som nepostrehol. Pekný štylistika, zaujímavé postavy. Trochu by som ubral z použitia výkričníkov, ale zase na druhej strane to patrí k žánru. Ten poetický záver mi ale nesadol. Inak píšeš skvele, páčia sa mi tvoje poviedky.
04.12.2022
Lucika
Dakujem Arcey :) som rada, ze sa ti poviedka pacila. A tie vykricniky som si ani neuvedomila :D
04.12.2022
Ray Janonoff
Z poviedky mám celkom dobrý dojem, hoci sa mi nečítala práve najľahšie. Myslím, že dosť slov by šlo vypustiť bez zásahu do deja, niekde aj celé vety - napr. som celý čas čakal, či bude mať nejaký zmysel informácia, čo presne si ráno obliekla.
Pozitívne hodnotím tému - sen/prenos/portál/zranenie - chcel som vedieť, ako to funguje, takisto som čakal, čo bude s naznačeným návratom pamäti a dočkal som sa.
Najprv som chcel povedať, že súhlasím s Arceym ohľadom konca, ale keď si to predstavím, ani tie vtáčiky nevadia. Carina je mimo, síce vyriešila situáciu, ale rodičov to nevráti a nemá nič - než možnosť ísť kam chce. Vlastne sa mi to páči a zmenil by som tam len tú čiarku pred "a".
A ako vždy, nedá mi nepovenovať sa zbrani. Berretta Px4 Storm Subcompact je skvelý detail, akurát mi príde zbytočný. Aj ja som si musel pozrieť, čo je zač a takúto námahu by som od väčšiny čitateľov ani nečakal. Podobne je to s náznakom, že si jej ruky zbraň pamätali, to automaticky neznamená, že ju ovláda, len ju proste už skôr držala. Myslím, že by bolo fajn tam spomenúť, že je to malá pištoľ, prečo ju učil strieľať z práve tak malej zbrane, že dokázala tasiť ešte rýchlejšie než on a dokonale ju skryť (ak tu bol štrikovaný sveter kvôli tomu, tak bol zbytočný, aj tak ju ťahala spoza chrbta:D) - a všetko by dalo zmysel.
Druhá možnosť je napr. ukázať, že s ňou vie narábať vo chvíli, kedy ju chytí - skontroluje zásobník, obtiahne, zaistí, strčí do puzdra a konečne sa cíti celá.
06.12.2022
Lucika
Vdaka Ray :) ano je pravda, ze niekedy mam tendenciu pisat vety, ktore su tam viac menej zbytocne. S tym svetrom si uz nie som celkom ista ako som to myslela, pisala som tuto poviedku uz davnejsie :D a s tou zbranou mas pravdu, keby som to rozvila, posobilo by to zaujimavejsie :)
11.12.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.