Diskusia 1/1: Krajina duchov

Podpor scifi.sk 2 % z dane v roku 2023

Diskusia

Martin Hlavňa
„Počujete?“ pýtala sa vrana vrany.
„Cítite?“ pýtala sa vrana vrany.
Toto sú neskutočne super úvodné vety. Dokonca by som ich dal úplne na začiatok a až potom by som dal tú vetu, ktorú máš na začiatku.
Ale nepochopil som, ebenovláska a Júlia boli rovnaká osoba? Alebo ebenovláska nejako "prekliala" Júliu?
20.08.2022
ama_rilla
Vcelku sa mi to páčilo, aj keď by to chcelo nejaké rozpracovanie motivácie dievčiny - prečo podstrčila prst Júlii? Inak ma zarazilo, že kat mal v truhlici prst obesenca :D No ale tak možno tušil, že bude z toho biznis ;)
20.08.2022
YaYa
Dobré je to. Naozaj by to stálo za rozpracovanie. Dosť bohaté na PNP, takže sa text ponáhľal, ale s chápaním som problém nemala. Možno iba o krajine neumierajúcich by som chcela vedieť viac. Pokiaľ ide o ten prst, niekde som čítala, že sa s takými vecami naozaj obchodovalo. Možno by sa mi páčilo, keby jej kat nakoniec prejavil milosť, keď vedel, že je nevinná.
21.08.2022
Veles
Tiež som nepochopil že kto je kto je ebenovláska. Nepochybujem že sa obchodovalo s prstami obesencov, veď aj napríklad zuby padlých vojakov boli dosť žiadaným artiklom. Inak celkom dobré
21.08.2022
Milan "Miňo" Tichý
Bolo to fajn. Kati si vraj bežne privyrábali podobnými "talizmanmi" takže tam nevidím problém. Chcelo by to objasniť motivácie postáv.
21.08.2022
Olex
Ahoj,
to ma mrzí, že všetci nepochopili, ako to je so ženskými postavami. Určite by pomohlo pár viet, ktoré by ich rozlíšili. Ebenovláska predstavuje temnotu v ríši smrteľníkov. Podstrčila prst Júlii zo zištných dôvodov (či je to žiarlivosť, závisť, alebo len rozmar, som nechala na fantázii čitateľa). Nad milosťou od kata v podobe rýchlejšej smrti som rozmýšľala nejakú chvíľu, ale prišlo mi realistickejšie, že to neurobil, ak by prejavil súcit, nemajetní ľudia by ho prehovárali, aby to isté urobil zadarmo aj pre ich blízkych. Čo sa týka krajiny nemŕtvych, je to vcelku jednoduché, končia tam ľudia ako Júlia, ktorí prišli o život násilne. Júlia zostala v ríši nemŕtvych v podobe vrany. Kati obchodovali s pozostatkami nebožtíkov bežne. Konkrétne prst z obesenca mal podľa povery ochrannú funkciu. Aj ja si myslím, že by príbeh stál za rozpracovanie, tak uvidíme, či čas dovolí. Ďakujem za všetky komentáre:))
21.08.2022
ama_rilla
Tak to bola potom moja nevedomosť... Určite by ten príbeh stál za rozpracovanie, tak snáď ti niekedy vydá čas.
22.08.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.