Diskusia 1/1: Vidieť ohňovtáka a zomrieť

Podporte scifi.sk

Diskusia

Ray Janonoff
Už rozumiem, prečo by Goranovi niekto dával dvojku, v prvej chvíli by som ju dal tiež :) Všetko pekne napísané, hlavne opísané, veľa sa toho nedeje, ale fajn - a zrazu ten koniec. Ani na druhé prečítanie mi nesadol, to už bude chyba vo mne.
Naopak, páčil sa mi spôsob predstavenia postáv a ich motivácií.
05.07.2022
Pospíšilová.luca
Povidka sama o sobě byla nádherně napsaná a dokázala vtáhnout do děje, i když ho vlastně moc nebylo. Dost převládal styl psaní nad dějem. Ale to by tak nevadilo. Zvrat byl fajn, ale poslední pasáž mi k příběhu vůbec neseděla. Nějaké obrození? Nevím, zřejmě je to mimo moje chápání a zajímalo by mě, co jsi tím myslel.
06.07.2022
Marco Ottra
Páčila sa mi tá časť v kancelárii, kde sme spoznali jednotlivé postavy. Spracovanie bolo na vysokej úrovni, ale ten príbeh ma príliš neoslovil, záver na mňa pôsobil trochu umelo a narýchlo. Myslím, že keby bolo anonymné kolo, mal by som po prečítaní lepší dojem, ale u Gorana som čo sa týka deja zvyknutý na vyšší štandard. :)
06.07.2022
ama_rilla
Páčil sa mi príbeh tvojej poviedky, je to také rozprávkovo - magické. Vtiahli ma to úplne do deja, ale pripájam sa ku komentujucim, že ten záver bol čudný... Nebol zlý, taká osudovost sa dala aj čakať, ale prišiel prirýchlo...neviem či ti dochádzal čas, alebo kde je chyba, lebo tá poviedka sa mi páčila, len škoda, že si to takto odsekol....
09.07.2022
Olex
Ahoj,
veľmi zaujímavo vymyslená planéta. Dej bol napínavý, úplne ma pohltil. Príbeh bol pekne ukončený. Páčilo by sa mi, keby bolo viac rozvedené, akým spôsobom podstúpil Faru znovuzrodenie, či bolo duchovnou záležitosťou, alebo sa z neho stala časť živej či neživej planéty. Vytkla by som dialógy, pôsobia dosť strojene. Spisovateľ by mal dostať v príbehu viac priestoru, po dočítaní poviedky som mala pocit, že ak by bola jeho postava vyškrtnutá, vlastne by sa nič nestalo.
14.07.2022
xius
Koniec sa dal tusit, planeta bola predsa vrazedne nebezpecna! Bral som to ako naplnenie foreshadowingu a narusa mi to len neopisane znovuzrodenie sprievodcu.
Jazyk bol velmi dobry. Pacili sa mi rozne zvraty a spojenia, zakomponovat sikovne spojku "i", aby nerusila, nie je vobec lahke . :) Aj prijemne detaily deja! Cuvneme v case, aby sme sa dozvedeli, ako sa hrdinovia vlastne stretli a ze, dokonca, uplnou nahodou prisli naraz. Tykanie/vykanie a vysvetlenie okolo boli napaditou skratkou pre rozlisenie postav, super!
Najhorsie z toho vychadza postava arogantneho bohaca, je prilis hlupa a okato stereotypna. Pristala by jej rafinovanejsia arogancia.
Planeta sama a specialne ohnovtaci dostali namiesto napaditych detailov len vela pridavnych mien vo svojom opise, skoda.
Finalny konflikt pre mna trpel aj odbehnutim sprievodcu na zachod... akosi sa to tam nehodilo?
Vo vysledku sa to cele citalo velmi dobre, chcelo to len viac planety, viac dobrodruzstva.
18.07.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.