Diskusia 1/1: Kamarát z mesta

Filmová história scifi

Diskusia

Marco Ottra
Neviem no, možno som už starý na rozprávky, ale prišlo mi to také "o ničom". Aj tvorba pre deti (predpokladám) by mala mať zaujímavý dej, niečo, čo osloví aj dospelého čitateľa, a i keď je podaná jednoduchšou formou, vtiahne do príbehu. Chýbala mi aj originalita a záver mi prišiel taký prázdny. Oveľa viac sa mi od teba páčili sword&sorcery kúsky. Na toto asi nie som vhodná cieľovka. :)
04.07.2022
Pospíšilová.luca
Neřekla bych, že je to o ničem, je to o přátelství, ale nezapusobilo to moc silně. I pár let po 30 mám pořád ráda pohádky a bylo to milé, to jistě. Ale spíš pro mladší generace, které ještě nečekají na tu krev, pot a slzy :D a chtěla bych se trochu ohradit, kravičky a prasátka nejsou hloupoučká. Možná bys byl překvapený, jak některá dokážou uvažovat. I přes ten úmorný komerční chov.
04.07.2022
Ray Janonoff
Za mňa fajn, má to ponaučenie (niekoľko) a dobrý koniec. Sebovi by som chvostík doprial, aby zistil, ako vlastne zavadzia, ale to už je z ďalších poučení.
Súhlasím, že sa vlastne nič nestalo možno chýbalo niečo viac zlé, aby pomoc a priateľstvo vyznelo lepšie.
04.07.2022
Veles
Keby to bolo poslané do anonymného kola, tak by som si myslel že to napísal Goran :D Je to celkom dobré, aj keď nejaké chybičky tam boli, hlavne na začiatku sa mi zdá. Ale prvá poviedka sa mi viacej páčila.
12.07.2022
Terry Chrapúňzel
Námet je pekný a to rozprávkové ladenie sa k nemu hodí. Možno ubrať zopár zdrobnenín, aby bola poviedka stráviteľnejšia aj pre dospelého čitateľa. Prípadne trochu skúsiť obmieňať tvary zdrobnenín - nielen končiť všetko na ik/ička. Namiesto "vtáčikov" môžeš dať "vtáčence", namiesto "kravičiek" napríklad "kravky" a podobne.
A dosť nadužívaš sloveso "bol/bola". Častokrát pri opise emócií, napríklad:
- Bolo to desivé.
- Bola šokovaná, nešťastná a vystrašená.
- Bolo jej smutno.
- Bola prestrašená.
- Bolo to škaredé.
- Bol riadne mrzutý.
Namiesto rozprávania skús tie emócie ukázať, čiže zase ten "show, dont tell"
15.07.2022
xius
Uf, tak zdrobneniny dali trochu zabrat. :) Ciarky vo vedlajsej vete su taky jednoduchy fix, a tiez prislovky: "z poza" je ozaj nespravne.
Chvalim mena postav! Neverim, ze s tym niekto nebojuje a tieto sedeli a zaroven si drzali originalitu. Prostredie mesta z pohladu vily je vdacna tema, len nevyuzita dostatocne. Prekvapili ma take low-key spolocenske komentare na rodinu, ktora ma byt o otcovi, mame a detoch...
Citatel je tahany dejom ako volnym padom. Kanika sa nepokusila o sikovny utek, ktory zlyhal a nieco ju naucil. Nenasla si kamarata skrz pozorovanie mesta. Neplanovali svoju cestu do hajika a ich plan necakane nezlyhal. Sila rozpravok je, myslim, v tom sledovani boja proti nestastiu. Tu si uskocil to jedneho velkeho deus exu.
17.07.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.