Diskusia 1/1: Anjel strážny

Podporte scifi.sk

Diskusia

Pospíšilová.luca
Dost mi to připomíná tvojí povídku o čarodějce Slavii. Voják a nevěrná potvora :D Napsané je to výborně, začetla jsem se a najednou byl konec. Děláš velké pokroky a tvoje povídky si vždycky ráda přečtu... pokud nejsou psané východňárštinou, která je pro mě trochu oříšek :D Za mě velice povedené, jen mi přišlo, že je tam víc citových výlevů než akce a já mám radši opak, ale to je jen můj vkus a už bych byla spíš hnidopich :)
02.07.2022
Ray Janonoff
Bosorečka 2.0, čo dodať? Čítalo sa to dobre, až na veľa krátkych viet v pár častiach, ktoré ma trochu rušili. Ak to beriem ako vypísanie sa, potom je tam všetko fajn, ak by som chcel jednoduché fantasy - potom rozhovory so svedomím/Katriel preložiť väčším množstvom akcie, resp. rozvinúť tú, ktorá tam bola.
03.07.2022
Grimbur
Jop, súhlasím. Ešte sa tu ventilujem svoje emošns. Písal som to ešte vo februári až marci, keď som bol boľavý jak natrhnutá chrasta. Ďalšie poviedky už sú veselšie. Všetky tri som písal už dávno, len som ich blbo zadal do systému. Tak sa tu stretli naraz :D Mne osobne sa páči najviac druhá, Kamarát z mesta. Aj keď ide len o krátku rozprávku. V tretej si už zas len robím prču. Hádam niekoho pobavím. Viem o svojej šaplavej gramatike. Ale beriem si k srdcu, dopyt po nejakej tej ekšn. Vynasnažím sa, aby bola moja ďalšia poviedka zas o nejaký stupienok lepšia, než tie predošlé.
03.07.2022
Marco Ottra
Ako píšu kolegovia, určite by poviedke prospelo viac deja (nemusí sa jednať o akciu "rúbanie sa mečom"). V týchto poviedkach je málo priestoru a mal som pocit, že polovicu tu tvorili generálove výlevy a možno trochu zbytočné vysvetľovania, pričom príbeh bol na ich úkor ukrátený a napríklad dialógu generála s anjelom by prospel trochu lepší dialóg, ktorý by viac priblížil jeho obrodenie. Rovnako aj v závere.
Ale poviedka bola fajn, zabavila, no tiež som si hneď spomenul na obdobnú, ktorú som tu nedávno čítal. A ona bola tvoja. :) Som zvedavý na ďalšie kúsky. :)
04.07.2022
Veles
Pozmenená Bosorečka, ale celkom dobré :) Bolo tam zopár chýb, ak čiarky som si všimol že chýbajú. Kratšie vety zamrzeli, ale nebolo to nič hrozné. Celkom dobrý štart nového kola :)
05.07.2022
Olex
Ahoj,
páčil sa mi príbeh i charakteristika postáv. Čo mi nesedelo, bola náhla revitalizácia Tristona, asi by som ocenila dlhšie a dôslednejšie spracovanie tejto časti (Človek, ktorý vzdáva život, potrebuje viac impulzov, aby nadobudol chuť znovu bojovať, než nejaký psychoblábol – tak to vidím ja :) Ešte ma pri čítaní zastavilo - vbehol späť do víru mečov, nepozdáva sa mi toto slovné spojenie.
14.07.2022
xius
Tema aj prostredie su zaujimave. Vyber hrdinov je farbisty a bavi. Najviac textu ublizuje zbytocna skratkovitost. Uz uvodny odstavec na citatela vysype 3 mena roznych veducich postav a pritom len cakame na to, preco a kam utekaju vojaci. A pritom ta konstrukcia uvodneho odstavca je dobra, len jej zhustenie do 3-4 viet nedava priestor ociam ci mozgu dychat.
Celu poviedku letime z kopca, vid oboznamenie so situaciou Tristona cez rozhovor dobijajucich sa vojakov. Dobry napad vyznieva prazdno, kvoli usecnosti a hned si na poli no-show-much-tell. A pritom to mas cim vyplnit! Vesanie utocnikov za zapastia, prerod Tristona zo zlomeneho jedinca na zachrancu to su zase raz naozaj zaujimave prvky. Len uponahlane.
Mozno paradoxne ma tvoje monology vzdy bavia. Presvita cez nich autor, maju zavan reality, aku nie je lahke napisat. Lebo takto nad vymyslenym svetom je tazke premyslat, musi to ist z niecoho, co sme zazili. Len nikdy uplne nezapadaju do rytmu textu.
A strasne vela chyb, preklepov, nespravnych vazieb a ciarky sa zase raz rozhodli, ze spachaju seppuku. :) Rozumiem, ze je to starsi text, aj emosns, ze v nom boli. Ale slo to lepsie a stacilo malo.
14.07.2022
Terry Chrapúňzel
To bolo slabé. Samý telling, žiaden showing.
15.07.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.