Diskusia 1/1: pán Vladár

Podporte scifi.sk

Diskusia

Goran
Zachránil to sugestívny koniec. Pre to a pre Vladárovu snahu zbaviť sa bremena a jeho vnútorný prerod, to hodnotím pozitívne. Ináč to nebolo ktovieako šikovne napísané, kostrbaté vety a priveľa opakovania. Neprospela tomu ani prílišná rozprávkovosť, ktorá možno vytvára zaujímavú atmosféru, ale aj vyvoláva množstvo otázok a takýmto spôsobom sa dá prakticky čokoľvek - fantázie sa medze nekladú a je možné príbeh prakticky ohýbať ľubovoľne a nič nevysvetliť... navyše je to do istej miery preplnené klišé z young adult literatúry. Poviedku však musím vnímať ako celok a vďaka tomu záveru sa mi to páčilo.
22.01.2022

B.T. Niromwell
K záveru sa to zlepšovalo, ale ten začiaotk bol veľmi polopatistický a vysvetľujúci. Ale veľmi sa mi páčil napríklad začiatok - hrdina pozreá zo strechy na mesto, to je proste go-to scene:)
23.01.2022

8HitBoy
Pekný nápad, ale slabšie spracovanie, prepáč :( Začiatok bol naozaj príliš priamočiary a bolo to len vysvetľovanie zasadenia deja jednoduchými, nie príliš zaujímavými vetami. Do toho sa pridali nejaké čiarky, nešikovne napísané slovné spojenia ("Keď v noci nemohla spávať, tak chodila tu."), a vety, ktoré zneli zrejme fajn v tvojej hlave, ale v poviedke dojem skôr zrazili ("Kto by nechcel byť malý superhrdina so schopnosťou lietať, alebo vidieť cez steny?").
Záver zaujímavý, s tým určite súhlasím. Verím že nedostatky sú spôsobené len nedostatočnou praxou v písaní a časovým limitom. Neprestávaj, venuj sa tomu, čo ťa baví a výsledky sa dostavia skôr, než sa nazdáš :)
30.01.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami