Diskusia 1/2: Na krídlach búrky

Filmová história scifi

Diskusia

WriterInTheDark
Goran konečne si sa pridal k nám PNP-čkárom :D
Teším sa, že si sa na to dal, poviedka sa podľa mňa celkom podarila, ja viem, viem, chcel by si to rozviesť, zapliesť a tak, ale tu na to nie je čas. Mňa mrzí, že som sa toto kolo nemohla zapojiť kvôli "hnusobe", ale čítať vládzem a páčilo sa mi to :)
Dúfam, že sa pridáš aj nabudúce :)
22.01.2022

Veles
Ako, za hodinu toto napísať, klobúk dole Goran, a som šťastný že si sa konečne zúčastnil aj ty PnPčok :D
22.01.2022

Goran
Ďakujem Vám, vážim si to! Jos, jos, Veles, veď si ma ukecal! :D a dobre mi tak! - dobre si urobil. Ale bola tu fuška, zabudol som sa to a začal písať až asi 19:32. Nuž, je to pre mňa výzva, lebo ja veľmi dám na štylistiku a keď píšem, tak sa s tým cipkám a tu na to niet čas.
Writer - stretneme sa snáď na budúcom kole!
22.01.2022

Aleš Horváth
Keď nepíšeš tak vykudrlinkovane tak sa to dá aj čítať. Miestami som sa strácal, ale záverečný zvrat bol perfektný.
22.01.2022

B.T. Niromwell
Namotal si ma, čítala by som aj ďalej, takže rozhodne mission accomplished! Rozhodne máš čo ponúknuť aj mimo svojej komfortnej zóny.
23.01.2022

WriterInTheDark
Mám otázku - Častejšie ľudom vyhovuje čítať knihy, ktoré sú napísané v prvej osobe, alebo z pohľadu rozprávača? Aké sú výhody a nevýhody viem, len čo je lepšie?
Plus - B.T. Niromwell - Kedy sa odhalia mená autorov tohto kola FP?
23.01.2022

Veles
Writer, tipujem že asi až pri vyhlasovaní výsledkov, skôr nie.
23.01.2022

B.T. Niromwell
Presne tak, tak buďte diskrétni, nech sa nam dovtedy nezníži počet súťažných poviedok.
23.01.2022

Aleš Horváth
writerka, skús si tu istú poviedku napísať oboma spôsobmi. niekomu vyhovuje to, niekomu ono. ale niekedy cítiš vo vnútri že ten jeden spôsob je pre danú poviedku správny.
ono tých foriem je viac ako tieto dve a asi platí, že treba veľa číta od rôznych autorov a človek sám zbadá, či a aký typ rozprávača je vhodný. mňa oslovilo Mycelium, ktoré je postavené na striedaní pohľadu a je tam bežne, že rozpravač je vedľajšia postava, ktorá opisuje dianie a keď treba vidieť do hlavného hrdinu tak sú tri * a bum, zmení sa rozpravač na prvú osobu.
23.01.2022

Goran
Takto, Writer - to je večná dilema a na to naozaj neexistuje jednoznačná odpoveď. Čo je lepšie? Hrušky či jablká? Ako pre koho. Jeden preferuje to, druhý ono a inému je to v zásade jedno, ale asi naozaj platí, ako Aleš povedal, že niečo sa viac hodí pre nejaký druh príbehu. Určite je tiež zaujímavý overovací test napísať ten istý príbeh dvoma spôsobmi. No a miešanie pohľadov a rozprávačov je dosť zložité, autor už musí mať v písaní istotu a pokiaľ to dobre neoddelí, vie to spôsobovať chaos v čitateľovej hlave. Ja mám rád experimenty, ale hrušky s jablkami zvyčajne nemiešam :).
Môžem len konštatovať, že väčšina mojich textov a asi aj väčšina textov, ktoré som kedy čítal, sú napísané v 3. osobe jednotného čísla a minulého času. Občas si ale rád odskočím k 1. osobe jednotného čísla prítomného času, lebo to vie dej veľmi aktualizovať a priblížiť pocity i myšlienkové pochody hlavného hrdinu.
23.01.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami