Diskusia 2/2: Dedičstvo

Filmová história scifi

Diskusia

Goran
Uf, Aleš, zľakol som sa... temer som sa lapil do vlastných osídel, ale našťastie som dohľadal toto: https://jazykovaporadna.sme.sk /q/3347/
A jasné, že to pohladká! A taký súdruh profesor znie nepomerne lepšie než pán vyštudovaný učiteľ :D
30.11.2021

ama_rilla
Bezpochyby je to veľmi dobre a kvalitne napísané, čo ti môžem len závidieť (a aj závidím :D). Ale popravde ma veľmi neohúril ten príbeh :D V podstate šla skupinka ľudí po pár krabíc z knihami... Ehm, no nemusí byť všade akcia, násilie, ani šokujúci záver - to určite nie, ale chýbala mi tam nejaká zápletka.
02.12.2021

Goran
Hmm, viem, čo chceš povedať, Amarilla, a niekde inde by to naozaj mohol byť problém, lenže v tomto prípade sa mi to tak nezdalo, jednoducho, celý ten príbeh bol jednou veľkou zápletkou... aspoň tak to vnímam.
02.12.2021

ama_rilla
Goran, však ja len vravím, čo mne tam chýbalo. Napríklad keď to porovnám s poviedkou Utopeny hriech, viac sa mi páči tá. Je napísaná určite s viacerými nedostatkami než táto, no myslím, že keď ma poviedka baví, kadečo prehliadnem :) Ale je to vec vkusu a preferencií.
03.12.2021

Goran
Beriem, to je úplne v poriadku, každý má rád niečo iné, ja len od ľudí akosi vyžadujem, aby vedeli čo najobjektívnejšie zhodnotiť to ktoré dielo bez ohľadu na osobný vkus. A to Ty dokážeš. Zvyšok je otázkou toho, čo dotyčného baví, čo má rád a čo ho napĺňa. (Mňa bavili obe poviedky rovnako, hoci každá udrela na strunku niečoho iného, táto zaihrala na melanchóliu, sentiment, ľudskosť, Utopený hriech zas na tajuplnosť, akčnosť, dobrodružstvo, len Dedičstvo bolo skrátka lepšie napísané (pritom Utopený hriech bol takisto na slušnej úrovni)).
03.12.2021

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami