Diskusia 1/1: Amulet

Panteón majstrov hrôzy

Diskusia

HB
Skvelé!!! Učedník je, ak sa nemýlim, čechizmus, ale zvyšok poviedky je veľká záležitosť. Máš tradične krásny jazyk a prejav, rada sa hráš so slovami a tvoje texty sa čítajú samé. Nápad taktiež výborný, dokonca mi v tomto prípade ani nevadila absencia priamej reči, na ktorú bývam v 99% prípadov alergický. Veľmi, veľmi dobré.
25.09.2021

B.T. Niromwell
Vemľi sa mi páči, že si vytvorila zaujímavú pointu bez toho, aby bola vtipná alebo tragická, takže po prečítaní mal človek dobrý pocit zadosťučinenia, hoci sme sa k nemu dostávali pomerne dlho. Inak je to štandardne napísané veľmi zručne.
26.09.2021

Magda Medvecká
Ano, učedník je čechizmus, aj mi ho podčiarklo, ale ani za boha som si nemohla spomenúť na iné slovo a už som nestíhala googliť. :)
Trochu som sa obávala, že to vyšumí do prázdna, lebo pôvodný zámer bol, že bude ten kryštál používať, čiže by to bolo aj viac akčné. Lenže som nevedela ako začať, tak reku začnem tým, ako ho získal, lenže to sa nejako pretiahlo a na "používanie" už neostal čas. A presne som rozmýšľala aj nad tým, že HB sa to nebude páčiť, lebo tam nie sú dialógy, ale keď je človek sám niekde v strede hory, tak tam nie je veľa príležitostí na rozhovor :D Takže som dosť rada, že sa nakoniec páčilo. :)
27.09.2021

jd
Pekné! Je zaujímavé čítať poviedky skutočných začiatočníkov s množstvom chýb (nielen gramatických) a potom toto! Pekná štylistika, nápad. Mám rád poviedky bez priamej reči. Tá je niekedy na škodu. Mne ten bohemizmus ani tak nevadí, skôr som sa zastavil pri slovnom spojení "požívať silu kryštálu". "Požívať" nejak nesedí k živej slovnej zásobe v ostatnom texte.
27.09.2021

Magda Medvecká
Text bez priamej reči má podľa mňa trochu inú dynamiku než s priamou rečou a príde mi plynulejší. Preto sa mi to páči :)
To bol preklep, malo to byť "používať". :l Aj keď aj požívať magickú silu by mohol byť celkom zaujímavý koncept :D
29.09.2021

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami