Diskusia 1/1: Scifi.sk pozerá: The Irregulars

2% 2021

Diskusia

BocianSara
Dosť si ma na tento seriál teraz nalákal :D Vedela som o ňom len to, že je to Sherlockov svet a rozmýšľala som, či si to pozrieť ale nadprirodzené prvky a náznak spojenia s Doctorom sú pre mňa must watch :D
04.04.2021

cyberstorm
ten naznak je tam taky ze skor nie ako ano, len mne to cosi pripomenulo, ale iba ako fanusikovi Doctora.
04.04.2021

BocianSara
To mi stačí :D
05.04.2021

Goran
Recenzia je napísaná výborne, ale ten seriál je amalgámom toho, prečo si myslím, že súčasná zápaďácka popkultúra je vrcholom gýču, nevkusu a trápnosti... pseudozábavka pre plebs. Ale Tvoje "recky" si vždy ád prečítam.
Doyle, Stevenson, Stoker, Collins... sa v hrobe obracajú.
06.04.2021

Goran
Dobre, už som vychladol... :D ako hovorím, recenzia je dobrá, seriál je zábavný, ale ja osobne mám so súčasnou filmovou a seriálovou produkciou ohromný problém. Je to tým, že som starosvetský staromilec a súčasná estetika, súčasný diskurz a súčasné hodnoty i "hodnoty" ma veľmi vytáčajú. O to viac, keď sa snažia takýto modernizmus napasovať na niečo dobové, a špeciálne na to, čo mám veľmi rád. Nevnímam to potom ako aktualizáciu, ale ako karikovanie silných literárnych predlôh a parazitovanie na nich. Ale ok, už som ticho a nabudúce sa budem ovládať :D
06.04.2021

cyberstorm
LOL :D Goran pokoj, hlavne dychaj :D Pozri, ty to podla mna beries prilis silovo. Ja som to vzal ako prijemnu oddychovku, ktora ma v niecom prekvapila, v niecom sklamala. Ano, je to tak trocha nesurody amalgam roznych veci, ktory sa vezie na vlne YA a multikulturnych zalezitosti, ale vies coO Tu mi to vobec nevadi. Mozno je to dane aj tym, ze Shelock, napriek svojej slave a kulturnemu prinosi nepatri az tak velmi medzi moje sdrcovky. A viktorianska doba prelezena roznymi motivni? No a? - take bolo predsa vsade: od dnes klasickych steampunkovin ako je Masina zarakov, Liga vynimocnych, Anno Dracula, a dalsie, cez parodie (nedavno som aj s Jankou znova po rokoch pozrel skvele Without a Clue) ay po najnovsie veci, kde je Watson mulat/cernoch a Sherlock zavislak.
A pacilo sa mi to :) Je to imho ok. Ak sa nepaci, stale mozes siahnut po klasike, ci uz v podobe originalnych pribehov alebo skveleho serialu s Jeremy Brettom a Davisom Burkeom, alebo siahnut po steampunkovych pastichoch ci parodiach.
Sherlocka su mraky - doslova - a viktorianskej fikcie este viac, takze je si z coho vyberat. Toto tu je len mala kvapka v mori :)
PS: Co budes robit, ak sa raz niekto rozhodne sfilmovat Sherlocka, ktory bude afroamerickou lezbou? Osobne by som si aj tuto verziu pozrel a ak by bola dobre natocena tak Y not?
06.04.2021

HB
Práveže podobné kúsky sú v dnešnej dobe jeden z mála nespochybniteľne fungujúcich spôsobov, ako mladšiu generáciu priviesť k prečítaniu si originálov. Mám to rád. Nech to prekrúcajú, vymýšľajú si, domýšľajú, robia z toho fanfikciu. Len nech je to dobré :)
06.04.2021

Goran
Ja vám rozumiem, hoši... problém je v tom, že ja chcem veci trvácne, nemenné, vznešené, čisté, atď :D To, čo mám rád je pre mňa skoro sakrálne... a toto je profanovanie. Neviem sa od toho odosobniť. Ale nemyslite si, nejdem až tak ďaleko, že by som z niečoho robil naozaj už modlu-božstvo, ktorého sa je vôbec zapovedané dotknúť. Som otvorený kritike i prehodnocovaniu postojov i paródii. Ale takéto rekonštruujúce a dekonštruujúce diela by mali byť ojedinelé, vzácne, ako zaujímavý a kontroverzný experiment, avantgarda a nie stredný prúd, skrátka väčšinový trend, lenže teraz sa práve takýto "prekrútený" obraz stáva normou.
Uznávam aj to, že práve moderné a teda neštandardné spracovania môžu priviesť (mladého) človeka k záujmu o originály. Napokon, sám to vidím v knižnici. Áno, deje sa to a som za to veľmi rád.
A ak jedného dňa spravia z Holmesa černošskú lesbu, čo sa určite stane :D, tak producentom rozpošlem v obálkach prášok do pečiva alá antrax, aby som ich vystrašil :D A nie je to preto, že by som mal niečo proti ženám - černochom - lesbám, vôbec nie! Kto ma pozná, vie že nie som xeno... morf :D Ide mi o to, že si nadovšetko ctím originál a uchovávam tradície. Psychotypovo som skrátka konzerva, nie liberál.
06.04.2021

cyberstorm
Mato: max suhlas. Pokojne nech je Sherlock upirom :)
Goran: ale ved to mas :) Stale si mozes pozriet klasiku alebo precitat :)
06.04.2021

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami