Diskusia 1/1: Cena jedinečnosti

2% 2021

Diskusia

B.T. Niromwell
Skvelý námet, fakt originálna vec na takúto tému. Oveľa viac sa mi ale páčila prvá polovica ako rozuzlenie, neviem celkom prečo, asi mi nerezalo, prečo bol Maximilan spokojný hned, kde prišli, hoci este nemohol vidiet zmenu.
20.03.2021

JJ37
Oceňujem výber slov aj originálny nápad. Ten mix žánrov potešil, veľmi dobre využitá hodinka :)
20.03.2021

xius
Postavit na slovnej teme rozpravku by som si netrufol. Ako pise hore B. T., skoda chybajuceho zdovodnenia cim sa lisili? Ci prave tym, co vysavali? Ale to je drobnost. Suhlas s JJ37!
20.03.2021

Nebuzardar
Pekná rozprávka, aj celkom dlhá, začiatok sa mi veľmi páčil s tým zbieraním predmetov
20.03.2021

HB
Damn, toto sa čítalo fakt fajnovo! Pekny a originálny nápad, pripomenulo mi to tou prestrelenou absurdnostou taky pricetnejsi roman Carltona Mellicka. Veľmi fajn :)
22.03.2021

jakeerko
Ďakujem vám veľmi pekne. Ja som sa vyhýbal PNP-čkam, lebo je to presný opak toho, ako fungujem. Najprv si poviedku niekoľko dní (či až týždňov) nosím v hlave, upravujem ju, potom si napíšem kompozíciu vo worde, tam to učešem a až potom idem písať (čo už trvá paradoxne krátko). No PNP som zobral ako výzvu a naozaj som si vopred nič nepripravil (a u ostatných nemám ten pocit - ak sa mýlim, klobuk dole pred tým rozsahom a komplexnosťou príbehu). Keď som videl to kľúčové slovo "Sklamanie", načrel som do svojich námetov a tam hneď prvý: "1. Nerd je posadnutý originalitou a z ničoho nechce mať po dva kusy. Zrazu sa mu narodia dvojičky a on je z toho mimo". Naozaj som nič iné vopred nemal a sám som bol prekvapený, kam sa za tú hodinku (resp. 75 minút) príbeh uberal a najmä, aký slovník som použil. A vyšla teda z toho "rozprávka" :) Určite každému PNP odporúčam - hoc z toho nevzíde majstrovské dielo, ale je to super zážitok (je to neskutočne krátka hodinka) a naozaj to pomôže prekonať autorský blok.
23.03.2021

xius
@jakeerko: Presne tak, je to adrenalinovy sport, ktory treba aspon raz zazit. :) ...ale mocne odporucam viackrat! Prax vyrazne pomaha, ale klucovy byva napad. Bud ta nieco chyti, inspiruje a pisanie ide samo od seba (ako tuto u teba) alebo sa s textom hodinu trapis a znicene ho odosles, totalne nespokojny. (stalo sa mi viackrat nez by mi bolo mile) Oboje v sebe ma kopec cenneho. Vidime sa nabuduce! :)
23.03.2021

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami