Diskusia 1/1: Zack Snyder's Justice League (recenzia)

Filmová história scifi

Diskusia

Roland Axenberg
Vďaka za super recenziu. A čo ten bizarný IMAX 4:3 formát, neiritovalo ťa to?
19.03.2021
10Geek
Chvalim recenziu, veľmi dobre sa to čítalo a pekne si sa vyhol spoilerom. S väčšinou vecami súhlasím aj keď ja, ako DC fanboy celým srdcom musím dať 9/10 kde jeden bod dávam dole len za formát 4:3. Som ešte stále plný emocii po včerajšom sledovaní, ale asi tu mám môj nový najobľúbenejší suphero flick. Love it!
19.03.2021
8HitBoy
Čo vám vadilo na tom formáte, chalani? Ja som ani nejako nepostrehol zmenu oproti iným filmom :D Nebolo to nič do oka bijúce ako štvorec pri The Lighthouse alebo čo.
19.03.2021
cyberstorm
Tam bol iny format?
19.03.2021
10Geek
Ako človek si ja to celkom rýchlo zvykol to ano, ale ja chcem superhrdinov po celej ploche mojej veľkej telky :D
19.03.2021
Tomáš Staviteľ
Ahojte, dobrá otázka ohľadom toho 4:3 ratia :). Je pravda, že dnešné širokouhlé obrazovky s tým budú mať problém a ostanú prázdne miesta. Deborah Snyder (manželka a producentka) sa vyjadrila, že film bol pôvodne natáčaný v tomto formáte, ktorý viac vyhovuje obrovským IMAX. Zack to nechcel meniť, pretože by to znamenalo, že v podstate každý záber by musel byť proporčne upravený - a to znamená, že by sme ho nevideli celý. Naviac im to prišlo "unique" :). Celé interview s Deborah pre Decider nájdete tu https://decider.com/2021/03/17 /deborah-snyder-interview-just ice-league-2/
Utvoriť si názor, či to bolo správne rozhodnutie, už nechám na divákoch :). Z môjho pohľadu ale na to má režisér plné právo a nemalo by to ovplyvňovať hodnotenia. Snyder je známy tým, že si dáva náramne záležať na vizuály, preto si myslím, že si radšej nechá odťať ruku, než aby mal strihať zo svojho obrazu :D :D :)
19.03.2021
Monika Kandriková
Toto je tímovka ako má byť. Každý z hrdinov dostal plnohodnotný priestor. Vďaka za riadnu dávku Aquamana, za Flashovo superhrdinstvo, o ktorom sa nikto nedozvie, za Cyborgovo zrodenie, Batmanovu vytrvalosť (ten padajúci komín je dvojstránka uprostred temného gothamského booku :D :D) , Wonder woman a jej podpätky a bitky, Supermana, neohúreného Steppenwolfovou sekeriskou, aj za "Martu". Dostali sme temnú stranu, z ktorej aspoň trošku brní koža na zátylku, lebo Steppewolf už nie je bábka a ukázali sa aj ďalší, ktorých sme vidieť chceli. Tie štyri hodiny sú dobre strávené hodiny, pretože moja fantázia, bažiaca po komiksových obrázkoch našla jednotu s týmto vyobrazením DC univerza. Dám aj 9,5 z desať. :D :D P.S. Škoda, že už nezvyknem písať funfiction, po tomto by sa písalo, ajajajááj. :D :D
21.03.2021

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.