Diskusia 1/2: Lietajúci chlapec

2% 2021

Diskusia

Alexander
Od kritika sa čaká ,že bude vedieť vyhnúť chybám ,ktoré vytýka iným .Buďme však úprimný ,väčšinou to tak nie je-ani v živote, ani na tejto stránke. Tebe sa to však celkom podarilo. Ja by som mal výhrady snáď len k dlhým veta. Kľudne sa dali niektoré rozdeliť na 2až 3.Striedanie dlhých a krátkych, urobí text dynamickejší. Zátvorky pôsobia troška rušivo, miestami to skôr pripomenulo scenár(teraz sa chlapec začervená). Tiež ,nie som si istý ,ako sa to tu bere-no používanie pomlčiek, nie je celkom corekt. Ale to sú ,už len také "veci", aby som niečo vytkol. Celkom nedočkavo som čakal ,čo z teba vypadne a som sklamaný, že si nesklamal-môj skromný názor-moc dobré.
04.03.2021

BocianSara
Veľmi dobre napísaná poviedka ale nesadla mi. Detský hrdina v textoch pre dospelých pre mňa funguje len extrémne výnimočne a aj tu som bohužiaľ mala dojem, že sú Robinovi podsúvané myšlienky a dialógy veľmi učesane a dospelo. Do oka mi bilo aj označenie gavaliera, ktoré si naozaj u dievčaťa v ich veku ja osobne predstaviť neviem :D Tiež ma rušili zátvorky a občas akoby nadnesený rozprávač, ktorý sa miešal s Robinovými myšlienkami. Ale hodnotila som napriek tomu celkom vysoko.
04.03.2021

Goran
Ďakujem veľmi pekne!
S tými vetami máš úplnú pravdu. Sám to tak hlásam: striedanie dlhých a krátkych viet je najlepšie, žiaľ, nie vždy mi to v praxi vyjde :D
Zátvorky (či už je to dobre alebo zle) :D používam už od dôb, kedy som ako puboš čítal Tolkiena, ktorý ich rád užíval... to sa akosi na mňa nalepilo.
Myslím, že používanie pomlčiek v priamej reči je v poriadku, hoci ja osobne tiež dávam skôr prednosť úvodzovkám.
Ak chceš, prečítaj si odo mňa ešte nejaké iné poviedky. Vždy chcem čitateľa aj zabaviť, aj obohatiť. Ja sa zas budem tešiť na Tvoje ďalšie prózy.
04.03.2021

Goran
Sára, ďakujem za komentár! Beriem to tak, že niektoré prvky naozaj nemusia čitateľovi sadnúť. Mnohé vyplývajú aj z toho, že mi je detský svet blízky, ale som už dávno dospelák...
04.03.2021

Amaterius
mne sa tiež raz sníval sen, že som lietal, asi tak aj 10 rokov dozadu to bolo, takže to musel byť naozaj silný sen :D Ku koncu to už malo až taký humorný charakter a miestami to bolo až satirické (medializované protesty 20tich ľudí za donutky :D ) a to sa mi veľmi páčilo :) keby bol celý text poňatý v takom, humornejšom, či dokonca satirickom duchu, tak by to podľa mňa bolo lepšie. To je ale môj subjektívny názor, ako aj to, že text bol nudný. Dvakrát som sa dokonca pristihol, že pri čítaní textu už uvažujem nad inými vecami... Pri takomto dlhšom texte, by bolo lepšie keby to bolo o niečo dynamickejšie. Taktiež ako už bolo spomenuté, je tu detský hrdina, ktorý ale občas premýšľa ako dospelý, čo pôsobí zvláštne.
04.03.2021

Goran
Díkes! A pripomienky beriem.
Trochu odbočka - samozrejme, je to inšpirované snom, ako mnohé moje prózy. O vznášaní sa, či priam už o lietaní, sa mi sníva pravidelne, je to úžasné. Šťastný je už ten, komu sa to snívalo aspoň raz. Ale pre toho, kto je ochudobnený: môže si aspoň porozmýšľať, čo by robil, keby mal takú superschopnosť...
04.03.2021

Zlodejisnov
V tomto súhlasím s Amateriusom. Príbeh poňatý humorným štýlom by dával väčší zmysel. Okrem toho, čo už Amaterius napísal, mi nesedel aj pohľad príbehu. Spočiatku to bol tretí pohľad na hlavného hrdinu, no na konci sa to zmenilo na rozhovor. Lenže netuším s kým bol tento rozhovor vedený. Viackrát som sa to snažil nájsť, ale neúspešne.
04.03.2021

Lukáš Polák
Tak toto bol veľmi milý fantasy príbeh. Celý čas som ho čítal s úsmevom na tvári a tešil sa z lietajúcich dobrodružstiev (pritom nie som vôbec cieľovka). Mne tie zátvorky vôbec neprekážali a dokonca ani neviem, čo by som ti vytkol. Asi len to, že sa teším na ďalší príbeh. Bol by som aj zavedavý na true horor od teba.
04.03.2021

Goran
Lukáš, veľmi ďakujem! Potešil si ma. True horor mám iba jeden jediný. Je to dlhá poviedka, rád by som ju tu uverejnil, ale musel by som ju rozkúskovať. Samého ma však vydesila (nemyslím teraz mierou hrôzy), ale je to veľmi osobné, intímne - v zmysle personálnom, psychologickom. V budúcnosti by som sa ale rád na horor zameral. Keď už ho tak čítam... :) nech aj čosi v tomto smere píšem.
04.03.2021

Goran
Zlodejom snov: ďakujem za komentár a pripomienky.
Celá poviedka je písaná ľahkým, humorným štýlom, ale ku koncu je toho viac ako v prvej polovici, to uznávam.
Na konci vstúpi do deja rozprávač, už začína aktívne zasahovať, objaví sa priamo v príbehu (či už som to ja ako autor, alebo akýkoľvek iný subjekt, to nechávam na fantázii čitateľa). Nemyslím si, že by to bola chyba, ale je to nezvyklé a nemusí to čitateľovi zapasovať, to máš pravdu.
04.03.2021

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami