Diskusia 1/1: Philip Pullman - Serpentine (recenzia)

Filmová história scifi

Diskusia

Goran
Veľmi príťažlivo vyzerajúca "chuťovka". Aj keď problémom takýchto jednohubiek je kontextualita. Totiž: sotva dobre fungujú samostatne, a sotva zaujmú niekoho mimo okruh ctiteľov tej ktorej série. Hoci Temné hmoty sú extrémne populárne všeobecne, nielen pre fanúšikov fantastiky. Minule som čítal, že v jednej prestížnej ankete obsadili druhé miesto v rebríčku najobľúbenejších britských kníh pre deti a mládež (to bolo ale tuším na sklonku tisícročia, teda ešte pred Harry Potterom). Prvenstvo vtedy získala roztomilá kniha Tomova polnočná záhrada (nedávno vyšla v češtine, tiež odporúčam, je to veľmi pekné, hoci je to low fantasy, nie takáto strhujúca príbehová "epika").
04.12.2020

Stano Lacko
Pravda, cital som viacero takychto pribehov, napr. zo sveta Enderovej hry, pre neznalych realcii, to nie je az tak pritazlive, mne to prislo super. Teda asi vsetko "nemormonske" od Orsona S. Carda.
04.12.2020

Goran
:D hej... to beriem! Ja som takto konkrétne čítal Vojnu o darčeky, no a... jedným slovom: super! Ešte si spomeniem napr. na Martinovho Ľadového draka, trebárs. To sa mi tiež páčilo.
05.12.2020

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami