Diskusia 1/1: Krv za krv

Filmová história scifi

Diskusia

Marek Páperíčko Brenišin
Škoda, tempo viet v úvode kolíše. Priveľa postáv, deus ex machina zvrat bez väčšej hĺbky. 4 body
28.11.2020

HB
Mam veľmi rád miešanie náboženstva a fantastiky. Trošku ale podla mňa pokrivkáva to, čo si sem-tam všímam u miestnych poviedok, taká priveľká strojenosť, umelá veľkoleposť a z toho vyplývajúca neuveriteľnosť scén.
Ako celok ale hodnotím pozitívne, dosť fajn poviedka! :)
28.11.2020

xius
Tomas, ale uprimne, nic z toho si nemal v hlave uz pred PNP? Lebo vytvorit tolko textu, taky uvod (rymy a ducha) za hodinu je temer neludske! Hej, jazdil si po klise a hej, bol to deus ex machina, ale vobec mi to nevadilo. Kvalitny paperback. A dalsia poviedka, ktora si splnila obe temy, ts-ts! :)
29.11.2020

Tomáš Staviteľ
Marek, tvoje hodnotenie beriem, vďaka za "kopanec" :), myslím že ma do budúcna nakopol správnym smerom :)
HB, nedá sa nesúhlasiť. Ďakujem :)
Xius, ale úprimne, nič z toho som nemal v hlave ani nikde inde pred PNP :). Viem, že som tu nováčik, ale už aj pod Kukom som písal, že som si sem neprišiel pre body, umiestnenia, či nebodaj výhry. Som na začiatku, tak nemá zmysel byť príliš súťaživý a za každú cenu bojovať o čo najlepšie hodnotenia :) Najcennejšia je pre mňa spätná väzba, ktorá mi pomáha lepšie pracovať s textom. Preto pre mňa nemá význam podvádzať, lebo by som tým podvádzal len samého seba. Zároveň tieto PNP beriem skôr ako takú voľnú zábavku, hodina je predsa len hodina :) Ale aby som ti odpovedal, pretože si nemyslím, že je to také "nadľudské", aj keď mi to samozrejme lichotí :D Témy mi nesadli, asi prvých 15 minút som stresoval, pretože mi absolútne nič neprichádzalo na um. Potom mi ale zrazu napadol hrubý koncept tohto, ktorý som nejako vybrúsil pri písaní, a som fakt rád, že som aspoň niečo dokázal poslať :) Určite ma zachraňuje to, že mám celkom rýchly a presný strojopis (nejakých 100+ znakov za minútu). Dlhšie poviedky mi vyhovujú viac, ako kratšie, pretože mám veľký problém povedať v niečom malom veľa (čo je vidieť aj na tomto komentári, ja len ticho závidím tým, čo to dokážu). A tie rýmy... mám rád poéziu, dokonca aj píšem básne. Ale ten začiatok by som neriešil, len som sa snažil byť nasilu epický (čo sa kritizuje vyššie), tak to nejak takto vyšlo. Ale čas bol neúprosný, nie sú presné, nesedí počet slabík, nemá to štruktúru, nemyslím si, že by to vôbec prešlo ako voľný verš :D Ale ďakujem za feedback!
29.11.2020

Milan "Miňo" Tichý
Mnooo...miestami to chcelo byť moc epické, miestami tam bolo moc pátosu a celkovo to pôsobilo neucelene...ale teda klobúk dole pred rozsahom i keď ide na úkor údernosti textu. Ale evidentne je na čom stavať takže len do toho. 😁
29.11.2020

Kei
Nemôžem si pomôcť, ale čítalo sa mi to ťažko. Oceňujem pokus o epiku, ale tie rýmy trhali uši. Miestami škrípal rytmus, miestami bol ten rým silený, sem tam chýbal. Forma a jazyk tak od čitateľa vyžadujú ovela viac pozornosti, než samotný príbeh. A platí to aj pre autora, lebo kým sa sústredí na formu, tak mu spomedzi prstov uteká príbeh.
Tiež to spôsobuje, že všetky postavy pôsobia akosi rovnako, lebo sa stráca jedinečnosť ich vyjadrovania a forma tiež akosi potláča ich charaktery, pretože pre zachovanie rýmu sa tam pridávajú balastové slovíčka.
Ja viem že je to PnP, ale je to rozhodnutie autora, aký štýl písania zvolí.
Druhá polovica poviedky ma zaujala viac, páčil sa mi nápad, ale je to málo na to, aby som si mikropoviedku, ktorá ani nie je veľmi mikro, vychutnala. Dúfam že nabudúce prečítam niečo normálnejšie :D
29.11.2020

YaYa
Súhlasím s názorom, že ten úvod bol rušivý. Radšej by som tie informácie po troške roztrúsila neskôr po samotnej poviedke. Tá obsahuje zbytočné podrobnosti, ktoré by si možno pri druhom, treťom čítaní vyškrtal, lebo uberajú priestor v závere. Tam naopak ostáva dosť nezodpovedaných otázok. Zahalenie fantasy príbehu do sci-fi kulís sa mi na jednej strane páči, na druhej mi prišla tá sci-fi časť trošku nevyužitá - napríklad by technológie pomohli zodpovedať niektoré spomínané nezodpovedané otázky. Podobne sa staviam k citátu z povinného čítania. Keby to bolo s básňou previazané viac, mal by väčšiu silu.
02.12.2020

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami