Diskusia 2/2: Kuvik

2% 2021

Diskusia

Dzany
Wau, tento text mi trochu dal zabrať, ale v dobrom, podučím sa nové slová. :) Mierne ma zmiatol Marcus Aurelius, lebo som odrazu pochybovala, či som v našom svete alebo vymyslenom, ale niet pochýb, že sa vyznáš a máš to premyslené. V celkovom dojme mi ale chýbal akčnejší dej. Minimálne prvú polku som sa strácala, nevedela som, o čo presne pôjde. Poslali Priscu vyzvedať, ale napokon sa tam ako špión nikde nezakrádala a nepozorovala ich tajne, ani nič podobné. - Asi moje nesprávne očakávania. :D Okrem toho tam bolo na môj vkus priveľa vysvetľovačiek pozadia, ktoré v podstate smerovali k jedinému - záverečnej scéne, kde Prisca zabije matku, aspoň tak sa mi zdalo. Vtedy som si povedala: oo, super, ide do tuhého, teraz začne tá sranda! No a ona ju zrazu podrezala a hotovo. Zrejme si chcela úsečnosťou a náhlou smrťou na konci prekvapiť, ale tým, že som to považovala za dôležitý moment, kde príde k riadnemu napätiu, ma to rýchle riešenie sklamalo.
15.11.2020

HB
Neklesni na duchu! Priemerné hodnotenie si napokon dostala nižšie než som čakal a než si asi čakala aj ty sama, dosť ma prekvapilo. Písanie máš ale v malíčku a sú to parádne texty. Určite sa zapoj aj nabudúce, ja budem určite veľmi rád a budem sa tešiť. Posielam pozdravy a veľa dobrej energie! 😇
16.11.2020

Kristína Leonhard
No veru, niekto mi tu presekol Achillovu šľachu. Ja som ani nečakala vysoké umiestnenie, myslím, že je to tu skôr komornejšia súťaž (zatiaľ), takže sa zdá, že zaváži najmä (aj) koľko hlasujúcich si ten ktorý súťažiaci zabezpečí. No a ja som v tomto nezabezpečovala. Ak mi teda niekto z tunajších z nejakého dôvodu obodoval povedzme jednotkou alebo podobne nízkym číslom, čo si môj text nezaslúži určite, dopadlo to takto (vzhľadom na (predpokladám) malý počet hlasujúcich). Veru, zvažujem, či ešte niečo poslať. Sú aj iné možnosti, takže na duchu neklesám a ďakujem HB :)
16.11.2020

cyberstorm
Ahoj Kristína. Nikto ti jednotku nedal. Dohromady si získala 7 hlasov s nasledovnými hodnotami: 7, 6, 2, 8, 6, 7, 6. Ako sama vidíš, mala si dve sedmičky a tri šestky. Možno máš pravdu, že ťa 2 stiahla dole, ale rovnako ťa vynieslo vyššie osem bodov. Ja som žiaľ z osobných dôvodov nestíhal hodnotiť, ani čítať, takže som nehlasoval. Čo samozrejme môžem časom napraviť, i keď to vplyv na výsledné poradie v rámci tohto kola mať nebude.
Pevne verím, že to všetko nebudeš vnímať ako zlovôľu, ale naopak. Našim cieľom a ani cieľom tejto súťaže nie je zhadzovať písanie niekoho iného či neobjektívne sem "ťahať kamarátov" a tým si prihrávať čo najviac hlasov. I keď aj s týmto nešvárom sa do budúcna budeme musieť vysporiadať, nech sa nám nestane, že objektívne slabšia poviedka bude mať sedem desaťbodových hodnotení, lebo sú autorovi kamoši.
Záverom verím, že s nami ostaneš a budeš aj naďalej prispievať, nielen pre potenciálny finančný zisk, ale najmä aj pre zdokonaľovanie sa v písaní. Držím palce a vemrím že s nami ostaneš aj naďalej ;) FG
17.11.2020

Kristína Leonhard
Ahoj, ďakujem za koment.
Tak 2? :DDD
Ja samozrejme nemá žiadnu zlovôľu, tobôž voči serveru či súťaži ako takej, naopak to samozrejme oceňujem, vidím aj propagáciu poviedok, aj veľa z toho, čo robia organizátori a za to môžem byť akurát vďačná. Myslím, že fantastická poviedka ašpiruje k podobnej obľúbenosti ako ohnivé pero a veľmi jej to prajem. Za takých podmienok, keď bude aj hodnotiť viac hlasujúcich, sa samozrejme aj stratia neprimerané hodnotenia (či už vysoké alebo nízke).
Dobre to robíte, minimálne ako čitateľ ostávam určite :)))
18.11.2020

B.T. Niromwell
Mám pocit, že toto je veľmi veľký príbeh na taký malý priestor, a tak v konečnom dôsledku vidíme len tie najdôležitejšie momenty, no nestihneme si plne uvedomiť ich dôležitosť, lebo nestrávime s postavami dostatok času. A tak niektoré časti pôsobia až preexponovane. Text si ide parádne, a z ničoho nič sa tak nejako telenoveloidne vyvrbí a reakcia hrdinov na akúkoľvek nečakanú udalosť je buď zvracanie, alebo vražda. To potom dáva dole formálnu dokonalosť textu a celkový dojem.
23.01.2021

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami