Diskusia 1/1: Prerod

Filmová história sci-fi časť 9. (2010-2020)

Diskusia

B.T. Niromwell
Aký nečakaný steampunk! Možno by bolo dobré vložiť tam ešte viac týchto prvkov. Inak som rozmýšľala, ako sa chromý dostal až tak ďaleko, až potom mi došlo, že na koni, ale aj tak, muselo to byť dosť zložité. Páčilo sa mi, ako hlanvý hrdina vyrozprával svoj príbeh, príbeh v príbehu nevie dobre podať každý.
29.02.2020

YaYa
Alternatívnu históriu sme v PNP snáď ešte nemali. Veľké plus za to :)
29.02.2020

Magda Medvecká
Mne tam trochu chýbal nejaký ten fantastický prvok, až pri vodíkových bombách som začala rozmýšľať, či to nie je nejaká alternatívna história a teda sa ukázalo, že ano :D Ale ako príbeh to bolo dobré, aj cesta púšťou sa mi zdala celkom uveriteľná. Len by som chcela viac vedieť o tom, ako mohol jazdiť na koni, ak bol ochrnutý? Pri tom by sa inak dal dosť rozvinúť ten steampunkový nádych podľa mňa :)
29.02.2020

HB
Ahojte všetci, ďakujem za pekné reakcie, každá ma teší a povzbudzuje v ďalšom písaní. Na margo tej alt reality - dúfal som že to bude jasné už od momentu keď napíšem, že Juh vyhral občiansku vojnu (v realite prehrali a otrokárstvo bolo zrušené)! :D A áno, z New Yorku som sa rohodol urobiť taký tradičný steampunkový raj, aj keď ktovie, či to nebolo len zbožné prianie hrdinov a či ich vysnívaný cieľ nie je napokon ešte horší, ako miesto odkiaľ utekali :)
Zároveň sa priznám, že námet dvoch mužov, putujúcich Amerikou, pričom jeden je ochrnutý, je z mangy Steel Ball Run od Hirohika Arakiho, čítal som o tom viacero rozhovorov, pre ochrnutého človeka je možné jazdiť na koni, miesto príkazov, ktoré sa odovzdávajú koňovi ostrohami, je možné koňa naučiť na (jemnejšie a humánnejšie) pokyny rukami.
29.02.2020

Magda Medvecká
Priznám sa, že to je asi moja chyba, že som si to neuvedomila skôr, nie som moc zbehnutá v čítaní alternatívnej histórie, a z tej reálnej si pamätám len tie udalosti, ktoré sa mi zdali zaujímavé :D Ale nakoľko môžem posúdiť, tak to asi bolo dobre spravené, lebo tam bolo tak celkom prirodzene vložených veľa detailov, ktoré o tom svete niečo prezrádzali :)
29.02.2020

Monika Kandriková
Bolo to pekné, a bolo to zaujímavé, a aj iné. Ja by som možno preškrtala rozvláčnejší popis jokejovej kariéry i také tie patetické vety (umrel som, keď mama... a pod.) a pridala kúštik čohosi živšieho a aktívneho. Ale to je vec vkusu. :D
01.03.2020

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami