Diskusia 1/1: Dúpä

Filmová história sci-fi časť 9. (2010-2020)

Diskusia

B.T. Niromwell
Jazykovo veľmi dobre zvlátnutý pomerne jednoduchý, ale vypointovnaý príbeh. Zaujímavé mi prišlo pomenovanie postáv v strede boja, čo nám síce na nič nebolo, ale v podstate to bolo elegantnejšie riešenie ako označovať postavy “ten” a “ten druhý”, tak som sa rozhodla, že sami to páči 😊
28.07.2019

Marek Páperíčko Brenišin
Dobré, velice dobré. Jazykovo to išli hladko, príbeh odsýpal. Jediné, čo mi v zásade vadilo, bol ten náhly obrat, keďže Vávra dlho vyzerá, že má nahnané, ale nakoniec sa s drakom zvíta ako so starým kamarátom. Opäť, betaríd by tento nedostatok zahladil. Za 8. :-)
28.07.2019

Kei
Druhá výborná poviedka. Rozbeh je dobrý, pointa výborná. Škoda, že sa gradácia trochu spomalí, keď tam príde k interakcii draka a vávru. Podľa mňa bolo zbytočné do takého rozsahu ťahať aj ehm "doťahovanie" draka a Vávru, lebo to pritlmí gradovanie, pretože ak drakovi ide o život, prečo by sa len obzeral, že čo sa deje v zadu? prečo rovno neútočil? Pointa by vyznela lepšie, ak by sa vzájomne podporovali v likvidácii lovcov - jedneho lovca skántri drak, druhého vávra až ostanú dvaja a vtedy môže byť "pobratanie". Čo mi chýba je vysvetlenie, je jasné že Vávro nehľadal draka aby ho ulovil. Tak prečo? Len aby sa s ním dal dohromady? ale prečo? o čo mu ide? Alebo je to neičo iné čo mi v závere chýba? ešte nie som si istá, no len nejaká maličkosť určite.
Ale inak je to naozaj dobré.
28.07.2019

YaYa
Ono to možno nebolo až tak originálne. Ale je priam úžasné, ako si za hodinu tak ľahko a logicky plynúci, dokonca pomerne dlhý text. Keby som to mala na betaríd, asi by som radila lepší foreshadowing, lebo takto to záver trošičku uťal. Ale super ;)
28.07.2019

Magda Medvecká
Ďakujem za postrehy a som rada, že sa páčilo :) Naozaj to nebolo až tak originálne, keď som nad tým potom rozmýšľala, ale vlastne som ani nemala ambíciu vymýšľať niečo veľmi originálne, na to je to príliš málo času. Skôr som sa bavila tým, ako to plynulo :)
Mená boli také cvičenie v rámci cvičenia, keďže mám dosť problém s pomenovávaním postáv, buď sa všetky volajú rovnak alebo nemá meno žiadna a občas sa v opisoch "neznámy", "ten druhý", "lovec"a pod. strácam aj ja. A ono mi to aj tak trochu (mentálne) zaradilo príbeh do slovenského prostredia a rozprávok a tak. (aj preto mal drak nakoniec 3 hlavy :D )
29.07.2019

Magda Medvecká
A foreshadowing - ano, už počas písania konca som rozmýšľala, ako by som Vávru opísala tak, že by bol trochu taký "dračí" alebo niečo podobné, lenže takéto detaily väčšinou dodávam až pri druhom-treťom čítaní. A hlavne som sa nevedela rýchlo rozhodnúť, či bude "drak v ľudskej podobe" alebo "dračí jazdec", čo by ku každému boli iné detaily. Každopádne sa mi ale páči myšlienka toho, že sú naozaj bratia (a v slovenských rozprávkach je minimálne 1 rozprávka, kde drak je človek). Takže snáď by aj ten záver bol potom lepší. Aj keď vlastne ani ja neviem, prečo ho hľadal. Ako niekto môže stratiť obrovského draka? Alebo prečo ho nemohol nájsť, keď sú nejakým spôsobom spriaznení? Alebo len zavádzal cudzích lovcov? Verte mi, aj ja mám ešte kopu otázok :D
29.07.2019

Milan "Miňo" Tichý
Nebolo to veru zlé, dokonca by som povedal, že v tomto kole jedno z najlepších. Áno, nebolo to originálne, ale myslím že v PnP to nehrá až takú rolu, keďže ako vieme, času je málo. Ja to tu tiež beriem ako také cvičenie, takže za originalitu sa síce dávajú body navyše, ale za neoriginalitu námetu sa nestrhávajú. Celý čas som si myslel, že Vávra bude nakoniec ten drak (ako zlatý drak v zaklínačovi), takže nakoniec som bol trochu stratený, až kým nezačal pomáhať drakovi...o už som bol stratený úplne, lebo nijak nebolo naznačené, že by mal nejakú motiváciu mu pomáhať...ale inak fajn fantasy
03.08.2019

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami