Diskusia 1/1: Hríbo

Diskusia

draculin
Z technickej stranky - privela balastu. Napr. v prvom odstavci je na dvoch riadkoch hned 3x "isiel". Vela viet je nemastnych, neslanych, nijak neprispievaju atmosfere, ci uz ma byt hororova, alebo navodzovat dojem bezneho zivota. Nazov poviedky je podla prezyvky hlavneho "hrdinu" - preco? Pricom zmysel prezyvky nechapeme a vlastne ani nie je dolezita. Takze vysledok je tiez taky neslany, nemastny.
Ono je to asi takto - je to velmi kratka poviedka, len zopar znakov a viet. Vsetko musi slapat, inac je kazda chyba 20x viditelnejsia nez napr. v nejakom romane. Toto nefunguje ani ako horor, strasenie, potencialna hrozba tam ani nie su a rozuzlenie/klimax...proste pohoda.
28.12.2018

Alexander Schneider
Súhlasím s Draculinom, opakovanie slov, preskoky medzi scénami sú prudké, bez úchytu pre čitateľa. Ak by to mal byť horor alebo aspoň hororové, potrebuje to vygradovať v tých dôležitých scénach klopania... ale to sa nedeje. Je to len také bezduché (no pun intended) klop-klop, ktoré nikdy nedosiahne ten potenciál. Pritom nápadovo je to príjemné, možno by to potrebovalo trochu viac aj tie Vianoce vykresliť a posunúť to trochu ďalej. Ako prvokresba / skica fajn, ale nie ako finálna poviedka.
28.12.2018

B.T. Niromwell
Mne sa zasa páčilo, ako si sa venoval detailom ako naprávanie čiapky či skákanie Nera, že si sa trochu snažil budovať aj atmosféru, pri erdžaní som sa aj zasmiala. Páčili sa mi aj dialógy, hlavne na začiatku, na konci už si skĺzol do akéhosi ľudovejšieho rozprávania, čo kontrastoval so začiatkom, čo na takom malom texte celkom vidno. Tiež by som bola skôr za to, aby si sa držal jedného času, lebo si začal minulým, potom asi dve tretiny textu boli v prítomnom. Inak to bolo porozprávané celkom milo a čítavo, len niektoré veci mi vŕtajú v hlave, ako prečo mama nerieši že večer jej deti jačia ako o dušu a tiež je škoda, že si namiesto nejakého vyvrcholenia príbehu spravil z matky deus ex machina, čo všetko hneď vyrieši.
15.01.2019

Alexandra.x
Trochu priamočiare, ale milé. Pointa sa mi páčila, aj rýchle a jednoduché riešenie. No a čo. Geniálne riešenia bývaju tie najjednoduchsie a milujem matky, ktore sa ničomu nečuduju 😀
28.04.2019

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami