Diskusia 1/1: Igor a Melanchomer

Filmová história scifi

Diskusia

Zdeno Jašek
Najprv ma to potešilo, že niekto ďalší skúša vtipné fantasy. Lebo pravdupovediac, to ponuré fantasy, kde každú chvíľu niekto zomiera, alebo aspoň niekomu ide o život, je dosť depresívne a nudí ma.
SPOILER
Neviem, či som pointu iba nepochopil, alebo celá spočíva v tom, že sa vybili poistky. Lebo tak mi to pripadá.
Postava asistenta je dosť chaotická. Najprv je vykreslený ako slaboduchý chudák a pritakávač, potom sa dozvedáme, že vo vynálezoch predbehol svojho pána, ale v závere je zase trochu prostomyseľný. Tak teraz neviem.
02.12.2018
Zdeno Jašek
Ešte pár technických pripomienok:
1. Ak niekto šušle - ako to bolo uvedené o asistentovi na začiatku - mali by byť aj jeho repliky písané šušlavo: "Volali šte ma?"
2. Slová ako "Vás" sa píšu veľkými iba v osobných listoch, nie v poviedkach.
3. "zaslepený slaboduchý ignoranti!" ... ktorí píšu ypsilon tam, kde má byť mäkké i.
4. „Toto... JE NAŠE VÝTAZTVO!!“ - toto rozhodne žiadne víťazstvo nemôže byť.
5. Veľké písmená v dialógoch by som radšej nepoužíval.
02.12.2018
Zdeno Jašek
Ešte som zabudol zdôrazniť tie klady: podľa mňa dobrý nápad na paródiu. Chcelo by to ešte na tom popracovať.
02.12.2018
B.T. Niromwell
Tvoju tvorbu môžeme na tejto stránke sledovať už pár mesiacov, si jeden z najpravidelnejších prispievateľov, a musím povedať, že už sa niekam blížime! Paródia je v tvojom prípade určite smer, ktorým by si sa mal podľa mňa vydať, zatiaľ určite jedno z tvojich najlepších diel, ale stále je tu nejakých pár neduhov. Prechodníky sú zlo, ak chceš, aby bol tvoj text ľahko čitateľný. Slovné spojenie "vziať skazu" v slovenične neexistuje, obzvlášť, keďsi chceš z tejto vety urobiť motto príbehu, treba byť pri výbere slov opatrný, aby išli dobre do ucha. To sa tu udeje viackrát, napr aj v "jeho víťazoslávnej reči sa dostalo zakoktania,..."
16.12.2018
B.T. Niromwell
Čiarky. Slovo "kedy" v slovenčine existuje len ako opytovacie zámeno, a predmetová spojka, ak chceš uviesť prívlastkovú vedľajšiu vetu času, vtedy sa má používať slovo "keď". Inými slovami, vždy, keď chceš použiť slovo kedy, skús si namiesto toho povedať keď, a ak to znie dobre, použi keď. Dej by som pri konci už trochu skrátila, príde mi to trochu ukecané, ale humor je veľmi súkromná záležitosť, niekomu to možno príde ok.
16.12.2018

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.