Diskusia 1/1: Démon mňa

Diskusia

B.T. Niromwell
Obávam sa, že môj komentár bude popretkávaný spoilermi, tak ho aj tak berte a nečítajte ďalej, ak ste poviedku ešte nečítali, a chceli by ste. Po gramatickej stránke si pozri rozdiel medzi „svoj“ a „jej“, trošku to uhladí text. Celkovo niektoré pasáže sú štylisticky úplne super, a niekedy nám ponúkaš priveľa zbytočných dôvetkov a informácií, ktoré Ale poďme k veci. Začala si dobre, je pomerne jasné, o čo tam ide, že dve sú jedna, táto hra funguje od začiatku pomerne hladko. Vysvetlenie mien na konci sa mi veľmi páčilo, počas textu som to nepostrehla, nice touch. Táto časť vyšla, čo nevyšlo, je rozuzlenie okolo vrážd.
02.12.2018

B.T. Niromwell
Lámať sa to pre mňa začalo v okamihu, keď učiteľ Alexe povie, čo sa stalo s Vivien. Reálne si neviem predstaviť, žeby sa učiteľ takto napriamo zveroval študentke s takouto pomerne citlivou informáciou, obzvlášť ak tá žiačka pôsobí veľmi mlado, tak trinásť, štrnásť by som povedala podľa jej záujmov, správania sa a učebnej látky. Potom príde scéna, kde si nespomína, že je výročie smrti jej brata a hneď na to poprie, že na to zabudla, pôsobí to trochu nevyvážene. A keď konečne dôjde na grand finale, to akosi nemá žiadnu alebo len veľmi malú spojitosť s prvou polovicou poviedky, skočila si na to príliš rýchlo. Podobný pocit som mala aj pri inej poviedke tohto kola, Podivné kvety v záhrade Olivera. Proste motivácia postáv a ako vlastne došlo k tomu, čo sa stalo a prečo sa to vlastne stalo?
02.12.2018

B.T. Niromwell
Okej, Vivien a Alex si veľmi nesadli, ale Alex nepôsobí pomätene alebo nemá žiaden zjavný dôvod konať tak, ako koná. Mohlo by to byť, že ju smrť brata zlomila a zmenila, ale nie, lebo brata zabila zjavne ona. Lebo bola zvedavá a rada pitve ježkov? Rozpitvaný ježko je určite niečo, pri čom sa človek pristaví a nepomlže si, ale chvíľu na to pozerá a zamýšľa sa nad (ne)zmyselnosťou bytia a fascinujäcou mocou prírody, ale obyčajne do nevyústí do toho, že tento pozorovateľ príde domov a zabije brata, aby svoj zážitok zreprodukoval. Toto je inak úplne rovnaký problém ako vo vyššie spomínanej poviedke, kde hlavná postava tiež vraždí kvôli svojej zvrátenej zvedavosti,lenže tento motív treba hlbšie vybudovať, aby neprišiel len tak z ničoho nič, veľmi to uberá na uveriteľnosti.
02.12.2018

Alena Smolková
Poviedka je určite zaujímavá a aj keď nie je úplne dokonalá, myslím si, že máš potenciál. Aj mne sa páčil detail s menom a hoci som v niektorých častiach nechápala, pochopila som, že isté úseky sa odhalili neskôr.
02.12.2018

Nikol M Smoakova
B.T. Niromwell a Alena Smolková, ďakujem za názor, cením si každý jeden postreh :)
02.12.2018

.