Diskusia 1/1: Zlomený

Filmová história scifi

Diskusia

B.T. Niromwell
Musím povedať, že to nebolo príjemné čítanie, ale hodnotila som vysoko. A vyššie som nehodnotila len preto, že miestami bol text veľmi zmätočný. Nevadí mi, že systém, doba, krajina, vodca nie sú známe, to je úplne v poriadku, ale postavy sa premiestňovali z izby do izby a opisy boli príliš heslovité, aby som ti v hlave vedela predstaviť nejaé obrazy alebo pochopila, kde to teraz sú. Inak som podobným experimentom veľmi naklonená - literárnym, samozrejme, nie tým, čo sa spmínali v texte.
26.10.2018

Veronika Valent
Ahoj, mne sa to páčilo. Dala som 9. Celé mi to prišlo ako šifrovanie, kaleidoskop skratiek a obrazov. Dávno som nič podobné nečítala, ale jedným dychom musím povedať, že román by som nedala. Myslím, že by som Tvoju poviedku mohla do Tvojej poviedky zahĺbiť aj stokrát a stále by som si našla niečo nové. Dáva priestor predstavivosti, mojim vlastným asociáciám. Napr. zaujali ma holuby, ktoré s tým mladíkom odleteli. Mohol by mi autor prezradiť, čo tým chcel povedať? :-) Podľa mňa boli dôležité...
27.10.2018

Mikulas Lipovsky
Holuby su jedinym svetlym bodom v pribehu. Prileteli s mladikom a odleteli ich odchodom. Su symbolom nadeje a vlastne spoilerom na zaverecne rozhodnutie starca.
27.10.2018

Marek Páperíčko Brenišin
Dal som nakoniec 6-tku.
Dlho som váhal, čo mi na tej poviedke tak vadilo. Nebudem taký prísny ako Jurinko, priznávam, že sa tam niečo deje, aj keď je to zahltené množstvom figúr, trópov, etc. Skrátka, toho umenia je tam toľko, že v ňom zaniká príbeh. Podľa úslovia "pre stromy nevidno les".
Nakoniec som zhodnotil, že chybou je, že autor sa silou mocou snaží písať ako niekto. Faulkner, Sartre, či Salinger, všetci uspeli a áno, mali svoj špecifický štýl. Ale aj ty si ho musíš nájsť, pretože ináč to bude pôsobiť strašne neprirodzene.
31.10.2018

Marek Papcun
Celkom... Divné. Zaujímavé. Páči sa mi tajomno a nevypovedanie všetkého. Čitateľ sa musí k tomu vrátiť, popremýšľať no na druhej strane, bolo to ako čítať rozstrihaný komix a na každý obrázok sa môžeš pozriet iba pol sekundy. Ale myslím, že jedno z toho lepšieho. Snáď to nebola kopírka štýlu niekoho iného, večná škoda ak áno.
10.11.2018

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami