Diskusia 1/1: Radšej sa báť

Podporte scifi.sk

Diskusia

Marek Páperíčko Brenišin
Dal som 2. Aj napriek PnP. Vysvetlím.
1/ Blok textu. Odseky robia text čitateľným, v mikropoviedke sú esenciálne krátke a výstižné myšlienkové útvary. Zjednodušene: jeden odsek = jedno miesto, jedna osoba, jeden čas, obvykle aj jedna myšlienka.
2/ Tvorba deja trošku viazla. Tu bola téma namontovaná nasilu, vyvážili to ale iné dva momenty.
3/ Pobavilo ma: "Dnes ti odoberiem pečeň a obličky." To bolo fakt cool. Žiaľ, to bolo všetko.
4/ Koniec mal dobrý zvrat, ale vyznel béčkovo.
Autor, máš potenciál, ale dávaj svoje poviedky čítať iným, najmä takým, ktorí sa neboja text skritizovať a ukázať ti, čo robíš zle. Potom to bude fajn. ;-)
20.10.2018

Milan "Miňo" Tichý
Nebudem opakovať po Marekovi...alebo jednu vec predsa len zopakujem:"ODSTAVCE!"
Nejako som to nevedel zaradiť do určenej témy a to prirovnanie k Schrödingerovej mačke tam bolo buchnuté na silu, len aby to tu mohlo byť. Inak zase raz slušný rozsah práce, len mi tam ostáva visieť priveľa nezodpovedaných otáznikov...
21.10.2018

YaYa
Keď si odmyslím tie chýbajúce odseky - áno, odseky sú dôležité, a ešte viac, keď ide o text, ktorý sa bude čítať z obrazovky, blok človek po dvoch riadkoch odradí - tak to bol v pohode ucelený príbeh s dávkou paranoje. Asi by sa mi ale tiež viac páčil iný koniec ;)
21.10.2018

Grimbur
Ďakujem každému za spätnú väzbu. Pôvodne som chcel napísať sci-fi príbeh o tom, ako psychopatický doktor odoberie orgány žene, vhodnej darkyni orgánov pre svoju cybernetickú manželku v kóme. Trik mal byť v tom, či sa orgány vôbec ujmú, pretože kým ich extrahuje, spomenutá darkyňa podľahne zraneniam ktoré obdržala pri únose. Len som sa zapísal a o 19.40 som si uvedomil, že to proste nestihnem. Koniec som zúfalo zakončil B-čkovým hororom z 80-tych rokov. zhruba 20.08. Než som to prekopíroval, bál som sa babrať s úpravou. Ale to nie je výhovorka. Chcem sa lepšie naučiť zvládať dialógy, čo tu nie je až tak vidno. A hlavne tie odseky. Popravde, netušil som, že je to až tak na oči. Každopádne vyhľadám si k tomu niečo aby som to nabudúce zvládol technicky lepšie. Poteší návrh na nejakú literatúru, alebo stránky kde sa o tom naučím viac.
21.10.2018

YaYa
Viac o týchto veciach sa dá v prvom rade naučiť z akejkoľvek kvalitnej literatúry - čítať, čítať, čítať, kým sa to nedostane pod kožu a do krvi.
Na základnú teóriu odporúčam Alexandru Pavelkovú. Konkrétne článok "Ako nepokaziť poviedku" a sériu "Spisovateľská alchýmia" - nájdi si to podľa názvov cez Google, linky sa tu zle posielajú :) Veľa šťastia :)
22.10.2018

B.T. Niromwell
Mne sa to čítalo celkom fajn, plynule, nebolo to veľmi kostrbaté. Áno,absencia odsekov vytvárala taký pocit, že sa veci dejú vo veľmi rýchlo slede, ako v starých čiernobielych groteskách, to bolo rušívé. Tým že je to PNP, tak fígeľ je v tom, že veľký blok textu je pascou na autora. Čo sa mi páčilo, určite záver a opis psychopatického správania, ako rátala ľudí vo výťahu, to bolo super. Námet, ktorý si psomenul v komentári znie super, určite ho spracuj a pošli.
22.10.2018

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať...