Diskusia 1/1: Nákladná železničná

Filmová história scifi

Diskusia

YaYa
Výborne napísané s minimom chýb (nespisovné zbytky a nejaké čiarky). Ale skutočne mrazivé! Viem, že je to také mrazivé aj preto, koľko toho zostalo nevypovedaného, ale napriek tomu by som ja osobne chcela viac stôp, aspoň aby sa jednoznačne určilo, či ide o alternatívnu prítomnosť/postapo... Z tej vlajky a vlakov som si niečo vyvodila, ale nie som si celkom istá, či správne. V každom prípade za mňa veeeľa bodov ;)
10.10.2018

Lea Bystrická
Dobre vybudovaná mrazivá atmosféra a sústredenie na detail, z ktorého si viete domyslieť zbytok, je zaujímavá koncepcia príbehov. Ale predsa len je tam na mňa toho až príliš veľa zatajeného, aby som to celé plne pochopila. Neviem, či je to moja alebo autorova chyba, každopádne je to veľmi dobre napísaná poviedka.
10.10.2018

B.T. Niromwell
Radosť vidieť poviedku, kde majster ovláda pero a nie pero majstra. Obdivujem tieto jednohubkové, minimalistické poviedku, ktoré nerozprávajú príbeh, ale myšlienku. Musím ale súhlasiť, že by som tiež chcela trochu viac nahliadnuť pod pokrievku, takto moja predstavivosť velice blúdi... Poviedka môže byť z minulosti ako aj z budúcnosti.
10.10.2018

Marek Páperíčko Brenišin
Text je remeselne výborne zvládnutý. Dokonca mi ani nevadili opisné odseky v prvej časti, rozumne prekladané dialógmi. Je to ale jednohubka, ktorej sa žiada viac. Možno nás trošku povodiť, z akej doby to je.
Rovnako a to musím vytknúť - poviedka je celý čas rozprávaná z pohľadu Laury. Preto prirovnať rušeň k obrnenému transportéru je barlička pre teba ako autora. Žiadalo by sa mi detskejšie prirovnanie - rušeň nákladného vlaku pripomínal opachu, veľkú hnusnú príšeru z jej posledného sna. Aj tá na ňu zazerala očiskami ukrytými za priezorom, tak ako teraz vlak.
Svet detí je absolútný a logika je síce iná, ale dáva sakramentsky zmysel.
Pri hodnotení som ale siahol po vyšších číslach. Po minulom kole je to pre mňa ako balzam na dušu.
13.10.2018

Alexandra.x
Je to dobré, zanecháva to nepríjený znepokojujúci pocit desu.
28.04.2019

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami