prihlásenie | registrácia   Login with Facebook
scifi.SK -=- scifi space: Diskusia 1/1: Plánovaná razia
Diskusie
Úvodná stránka
Nová téma
Nový príspevok
 
Hlavné delenie
Filmy
Poviedky
Seriály
Všeobecné
 
Najnovšie témy
vytvor novú tému  
Najnovšie príspevky
pred 22 hod
šepot temnoty 
Pozor si daj aj na časy, strieda sa ti prítomný a minulý čas, čo oma o sebe nie je chyba, ale ...
pred 22 hod
šepot temnoty 
SPOILER ALERT Napr. Umrie sestra jedného z družiny – mohlo by to byť srdcervúce, keby sme vede...
pred 22 hod
šepot temnoty 
Musím povedať, že po notičke s toľkými hrúbkami som s aveľmi bála, že čo to bude. A nevie...
pred 23 hod
Operácia Milosť 
No a to nie je všetko. Pre istotu tam svieti moja profilovka :-D Ja viem, že som poviedku pridal, ...
zobraz diskusie  
diskusia
Filmy / Seriály 
Plánovaná razia
Čo ak existujú bytosti ktoré by mali byť len rozprávkach? Kým nechcú aby ste ich spoznali tak o nich ani neviete. Dokonca aj polícia je na nich krátka. Prvá poviedka tejto autorky na našom serveri.
Téma k poviedke: Plánovaná razia.
YaYa (11.12.2017)
Pre chýbajúce odseky sa v poviedke nedá orientovať, je posiata hrúbkami a chybami v čiarkach. Po formálnej stránke katastrofa: medzery pred čiarkami, bodkami, používanie dvoch jednoduchých úvodzoviek namiesto dvojitých. To všetko pri čítaní ruší.
Nepokladám za dobrý nápad mať v takom krátkom dielku hneď tri uhly pohľadu, tobôž nie rozprávané v prvej osobe. Taký postup skôr pristane románu. Tu spôsobuje chaos, nie je jasné, kedy sa striedajú. Opisu lunaparku, ktorý si čitateľ vie predstaviť, sa venuje priveľa času, nové fantastické reálie vysvetlené nie sú. Pokus o prekvapivý koniec nevyšiel. Poriadne sa nedá rozoznať, kto je čia neter, a ani nevieme, prečo nás to má zaujímať. Nápad by bol, aj nejaká hrubá kompozícia, ale celé to treba sprehľadniť – formou aj príbehovo, poriadne si to premyslieť a až potom písať. Takto je to len osnova, nie poviedka. Dávam za 1.


Marek Páperíčko Brenišin (26.12.2017)
Ja viem, že sú sviatky radosti a pokoja, v dobe, keď píšem tento komentár, ale "Ach-môj-Bože!". Podstatné nedostatky zhrnula YaYa, ja len doplním.
Mohutný odstavec je ako päsť na oko, musel som sa premáhať, aby som text dočítal do konca. Treba vedieť štruktúru príbehu, kedy čo oddeliť a zvýrazniť. V mnohom by to pomohlo.
Konanie postáv je nudné, schematické, chýba mu motivácia. Stačil by pri tom trošku väčší priestor, dať tomu nejaké epizódy a bolo by to o niečom inom.
Nechcem, aby to odradilo, ale celé mi to prišlo, ako keby to čítala hlásateľka v nedeľných správach, príbeh smeruje k pointe až v posledných vetách.
Je mi ľúto, ale občas je škoda, že jeden bod je najnižšie hodnotenie, lebo tam, kde som dával jednotky, by som mal po tomto dvihnúť hodnotenie. Obligátna 1.


jurinko (16.01.2018)
Striedanie postav bol cisty WTF moment, najprv som si myslel, ze tam chybaju "a" na konci zenskeho rodu. A on to akoze zrazu len tak z nicoho nic zacal rozpravat nejaky chlap. Hm. A pritom tam bola veta o tlmeni prejavov akejsi dracice, ktora bola super (az mam podozrenie, ze bola odniekial okukana). Cize asi tolkoto by som mal k tomu: Ak ta bavi citat veci, tak v prvom rade citaj dobre veci, nie iba teen-scifi a rozne podobne obskurne zanre. Kludne klasiku, a literaturu mimo SF/F. Ked budes vela citat, potom skus napisat nieco, co bude mat dejovy obluk (nie ako toto). A ked to bude vyzerat tak, ako knihy, ktore sa ti pacia, potom s tym skus vyjst von. Zatial to na publikum nie je. Nehodnotim.


draculin (29.01.2018)
Taka vacsia klavesa co ma napisane "Enter". Ano, presne TA! Ak sa rozumne pouziva, tak text nevyzera ako...poblijon. Poblijon je vsetko dohromady, prezute a zmiesane, vyliate niekam na tanier. Mozno nejaky neprezuty hrasok by bol chutny, ale dusevne zdravy clovek to zrat nebude. Z takehoto textu boli mozog. Nabuduce...prosim...nie. Radsej obycajny suchar, ale rozzuty poblijon.
Inac, okrem toho co napisali vyssie - klasicka chyba zaciatocnikov ked pisu v "Ich" forme. Text sklzne do zbytocneho blabotania o nezmysloch. Zaciatocnik si casto mysli, ze prva osoba je lahsia na pisanie a doda veci autenticitu, ale v skutocnosti to je tazsie nez klasicka tretia osoba. Po precitani mam pocit akoby som strcil hlavu do miesacky, po tej niekto mlatil lopatou a vnutri este blikal stroboskop. Netusim o com to bolo. Nemalo to poriadne dej, dejovu linku ani postavy.


Strana:|<  <  (1)  >  >|  nový príspevok
  Podporte scifi.sk

  Cosplay týždňa
Diskusia: 0 (začiatok)
staršie  
Facebook
 
Twitter
 

copyright © 1995 - 2018, Force Majeure
scifi.sk, ročník 2018, vychádza denne, ISSN 1339-8180

Vydavateľ: Force Majeure, Boženy Němcovej 5, 08005 Prešov
Zástupcovia redakčnej rady: Stanislav Lacko, Alexander Schneider, Roman Schnellbach