prihlásenie | registrácia   Login with Facebook
scifi.SK -=- scifi space: Diskusia 1/1: Singularita
Diskusie
Úvodná stránka
Nová téma
Nový príspevok
 
Hlavné delenie
 
Najnovšie témy
vytvor novú tému  
Najnovšie príspevky
pred 14 dňami
Mesačné záhrady sú ešte stále rovnako zázračné 
Aj ja by som to mala risknúť, tento titul mi už totiž straší v poličke nejaký ten rok. Asi m...
pred 14 dňami
Mesačné záhrady sú ešte stále rovnako zázračné 
Tak to už je len na tebe, či to riskneš, alebo nie :)
pred 15 dňami
Mesačné záhrady sú ešte stále rovnako zázračné 
OMG :-D (Inak pre toto som takuto sagu este ani raz nezacal citat - risknut, ze zacnem nieco x tisic...
pred 15 dňami
Cosplay týždňa 10/2018 
Perfektné! :D Mega-cute!
pred 15 dňami
Mesačné záhrady sú ešte stále rovnako zázračné 
Má to 10 kníh - a záhrady sú najtenšie (cez 500 strán ) ostatné knihy sú priemerne 900 stran...
zobraz diskusie  
diskusia
Filmy / Seriály 
Singularita
Aká je úloha človeka vo svete, v ktorom nie je najinteligentnejšou bytosťou?
Téma k poviedke: Singularita.
Ash (20.05.2017)
Ako anekdota dobré. Tak, ako je to popísané v poviedke, vlastne by šlo o návrat do raja, pred moment, kedy prví ľudia okúsili ovocie zo stromu poznania. To však nie je podstatná odlišnosť ľudskej existencie po singularite. V podstate sa to nelíši od dneška, keď prebieha masívne delenie ľudstva na produktívnu a neproduktívnu časť. To, čím sa ľudský svet po singularite najviac líši od nášho, je radikálna odlišnosť nadradenej inteligencie voči ľudskému mysleniu.
P.S. Mám pocit, že Huxleyho Úžasný nový svet je o niečom inom.


Inferio (21.05.2017)
Myslím, že podobný scenár by bol v prípade vytvorenia AI skutočne možný :) Potom by mohla ADA vyriešiť to, ako sa dá vedomie preniesť do počítača a ľudia by sa stali nesmrteľní. Druhá polovica mi však nepripadá ako plnohodnotná poviedka, navyše mi chýbal nejaký dejový zvrat a napätie. Dal som 6.


jurinko (24.05.2017)
Ked ja neviem, ja som asi este necital pribeh o supervyvinutej inteligencii, ktory by nebol nudny (vratane tych katastrofickych). Co ludi na tom tak fascinuje stale? Nechapem, rovnako, ako nechapem fascinaciu casovymi paradoxami. Co uz... Tu bolo nove aspon to, ze ADA disponovala etikou, to je presne to, na co sa vacsinou zabuda (a co z ultrainteligentnych strojov robi nepotrebne kusy srotu, kedze nevedia do rozhodovania zahrnut vzajomne porovnanie hodnot). A tiez je to presne to, co mohlo byt rozpracovanejsie (ak uz sa teda chceme bavit o takejto entite). Ako bola naprogramovana etika? Ktore hodnoty boli povazovane za zakladne a neprekrocitelne? Ako sa ADA vysporiadavala s namietkami voci jej hodnotam? A tak.. Nestaci len napisat, ze ludia uz nemusia nic robit, tak chlascu, lebo sa im zosypala Maslowova pyramida potrieb (ona by sa ani nezosypala, sebarealizacia by bola motivator vzdy)..


jurinko (24.05.2017)
[pokr.] Ani nestaci napisat, ze sa ludstvo vratilo ku komunizmu, ale bez ideologie. To totiz nejde, komunizmus je ideologia, bez nej to uz nie je komunizmus. Je to proste nedotiahnute. Neviem ani, kto je Huxley (dik Ashovi za referenciu ;-) ), ale ak mal teda pravdu, tak naco toto cele vzniklo? Nestacilo by si precitat jeho, a od teba iba komentar, v ktorom ho podporis, typu "myslim si to iste"? Co je vlastne ucelom tohto tvojho textu? Ved ani neviem. Ale na literarne dielo je to podla mna prilis malo. Navyse je to nedotiahnute, nedovysvetlene (aj zo "sci", aj z "fi" hladiska) a su tam jazykove lapsusy ("potencionalny"), ktore to este zrazaju nizsie. Povodne som tomu chcel dat 1, ale pocas pisania tohto prispevku som si uvedomil, ze nemozem, lebo vlastne skoro niet co ohodnotit. Preto nehodnotim.


instruitarto (14.03.2018)
Cítiť za tým vzdelanie informatickej povahy :) Postupne mi to pripomínalo Čapkove R.U.R., Dahlovu poviedku - Veľký automatický spisovateľ a trochu Pochop od Teda Chianga. Téma by mohla byť originálnejšia, ale inak veľmi čitateľné.


Strana:|<  <  (1)  >  >|  nový príspevok
  Podporte scifi.sk

  Cosplay týždňa
Diskusia: 2 (začiatok)
staršie  
Facebook
 
Twitter
 

copyright © 1995 - 2018, Force Majeure
scifi.sk, ročník 2018, vychádza denne, ISSN 1339-8180

Vydavateľ: Force Majeure, Boženy Němcovej 5, 08005 Prešov
Zástupcovia redakčnej rady: Stanislav Lacko, Alexander Schneider, Roman Schnellbach