Diskusia 1/1: Desaťklišové fantasy

Filmová história scifi

Diskusia

jurinko
Obrazok k tejto poviedke mame s laskavym dovolenim autora zo stranky www.sarithus.com. Odporucam navstivit ;-)
07.11.2015
Brani(slav) Uher
Paráda :D Neveľmi ambiciózna jednohubka, ale účel splnila perfektne - bavil som sa. Chvíľu som si nebol istý, či toto dielko hodnotiť v rámci "zábavných jednohubiek", vzhľadom na ostatné poviedky tu na scifi.sk alebo čisto subjektívnea vzhľadom na zvyšok sveta... Vybral som si poslednú možnosť, pretože tak hodnotím väčšinu poviedok a teda je menšia šanca, že niekto utrpí krivdou, keby si ale vyberiem prvú, číselné hodnotenie by bolo 8 alebo 9. Bolo to vtipné, dlhé tak akurát, medzi jednohubkami tomu nie je podľa mňa veľmi čo vytknúť. Dal som 6
07.11.2015
mayo
pekne, takyto humor teda mozem! :) najprv som cakal, ze tych 10 klise bude do textu nenapadne zamontovanych, no toto spracovanie celu ideu posunulo do dalsieho levelu. pekne, dynamicke, bez chyb a nestratilo to dych az do konca. mozno by sa na uplny zaver hodil este nejaky prespekulovanejsejsi bonmot, ale aj tak. u mna za 9 hlavne za napady a originalitu.
07.11.2015
Milan Smolka
Neostávalo mi nič iné ako dať osem. Nakoľko mi to silno pripomína kvalitou textu niektoré rozprávkové knihy pre najmenšie deti. Keďže tie vydali (čo je za 10 bodov) si to tie body zaslúžilo :-)
07.11.2015
Adhara
Chýba mi tam Proroctvo či Osud (hneď prvý bod :-)). Inak milé, vtipné, hladko čitateľné a napriek „klišé“ aj dosť originálne. Klasicky mi síce nasadlo úplne všetko, napr. kvartálne odmeny a brainstorming, je ale bežné, že nie úplne každý vtip v humoristickej fantastike u mňa padne na úrodnú pôdu. Naopak, veľmi ma pobavili stráže, čo sa postavili do radu na boj, jazykovedné okienko, čarodejníkova všemoc aj párová mágia a plno ďalších vecí. Tiež riešim podobnú dilemu ako Brani(slav), či to hodnotiť v rámci úletov alebo bežných poviedok. Ale nakoniec som dala 8.
08.11.2015
Nadalan
Zábavné :) Humor si ma získal, aj cirkev na pálenie čarodejníc a problém s párovou mágiou a... a dokonca aj kvartálne odmeny a brainstorming :D Čítala som akurát po ceste z práce, výborné na uvolnenie. A závidím každému, kto dokáže používať takýto humor.
10.11.2015
Zemoneo
Presne tri krát som sa schuti zasmial. 1. hneď pri prvej vete, 2. vyrovnaný súboj, 3. párová mágia na konci :D super jednohubka na dobrú noc :)
10.11.2015
Zdeno Jašek
Vďaka za hodnotenia. Najradšej na písaní takýchto textov mám to, ako sa sám na tom zabavím. Som rád, že ste sa na tom pobavili aj vy. Asi sa k "serióznym" poviedkam neodhodlám - mne to vyhovuje skôr takto. :)
12.11.2015
jurinko
Toto je presne typ poviedok, ktore mam rad! :-D Za mna uplne super, vsetko, dokonca aj detail, ze Siedmy Muz bol osmy v poradi :-) Palce hore, dal som 9 a dufam, ze o tebe este budeme pocut! :-)
01.12.2015
Aleš Horváth
som len náhodný okoloidúci :-D
02.05.2016

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.