Diskusia 1/1: Martinus Cena Fantázie 2015 - minirecenzia finálovej pätice

Podpor scifi.sk 2 % z dane v roku 2023

Diskusia

zuna
U mňa takmer tak isto, len V ruinách by som postavila nad Búrku. Podľa mňa Búrka nemala zvládnutý koniec, tá posledná časť mi nejak pokazila zážitok. Čo sa týka detskej psychológie V ruinách, tiež som sa pozastavila nad dospeláckosťou detí, najmä Leny, dočerta, to môže byť osemročné dieťa aj takéto? vymením :-) ale brala som to tak, že no dobre, možno sú na svete aj takéto super vyspelé deti, až tak ma to nerušilo. Kladivák u mňa vyhral, tomu by som vyčítala len časti z retrospektívy, ktoré boli úplne zbytočné a patetické (však tak takú ruku má a basta, nemusíme vedieť ako k nej prišiel, len to kazí chuť tajomna). Ale inak fajn, na nič sa nehrá a cvŕka z neho šťava! Dúfam, že sa všetci tešíte na zborník, tak ako ja :-)
05.10.2015
Culter
U mňa: Ruiny, Kladivo, Búročka, Oči, Netvor. Ešte stále (azda z nostalgie) temnota a´la S. King málinko víťazí nad Kulhánkovskými týpkami. Aj Jankov spôsob rozprávania a podávania príbehu mi vyhovuje viac, ako Jankov. :D Búrka mala slušné tempo, ale bol to dosť recyklovaný príbeh a vadil mi ten úvodný odkaz na reálnu smrť študenta. Oči boli dlho môj favorit, páčil sa mi nápad, ktorý vygradoval tými slovnými spojeniami, no práve to, že niečo tak podstatné ostalo nevysvetlené, celú poviedku u mňa pochovalo. K netvorovi sa pekne vyjadril Ash, zhruba v zmysle: ťažko uveriť, že motivácia skoro nezničiteľného upíra pomáhať ľuďom toť svojej potrave, je vlastenectvo...
05.10.2015
Culter
pokr: v každom prípade, po predchádzajúcich, často nestráviteľných finálových poviedkach, niečo dynamické, čitateľné a... fajné. (POZOR! teraz sa bude šúchať ego.) Som rád, že si to sem zavesil jurinko, myslím, že toto je dobrá príležitosť konštatovať, že AJ vďaka tvojim (a samozrejme všetkým) rozborom sa v CEFA podarilo dostať do finálových pätíc peknému množstvu prispievateľov hen, sem, do tejto onej, poviedkovej sekcie. Tlieskam si. Aj vám ostatným. Tak. Koniec hončenia.
05.10.2015
zuna
súhlas, culter, ja som napočítala šesť finalistov všetkých cien z tých, čo sa vyskytujú na scifi.sk, vrátane svojej maličkosti :) slušné číslo. takže blahoželám k účasti vo finále ceny fantasy, názov tvojej poviedky je zaujímavý, som zvedavá :)
05.10.2015
stopjak
Jurinko: Dakujem za zhodnotenie. Uvedomujem si vsetky chyby, o ktorych pises. Naozaj nie je jednoduche naladit sa pri pisani na mentalnu uroven postavy, ak je to nadovazok male dieta. Poznam vsak osobne deti, ktore posobia vyspelejsie, aj sa vyjadruju a uvazuju na urovni, ktora nezodpoveda ich veku. No neobhajujem sa. Ci sa mi podarilo vtiahnut citatelov do svojho pribehu, alebo ich v tom rusilo toto, ci nieco ine, nechavam na nich. Som vsak pocteny uz samotnou pritomnostou vo finalovej patke, tak hadam to nie je az take marne :). A myslim, ze vdacim za to aj stranke scifi.sk a vasim hodnoteniam a nazorom k publikovanym poviedkam, ktore dlhodobo velmi pozorne citam a snazim sa z nich brat to uzitocne a vhodne aj pre mna. Ako vidis, prinasa to svoje plody :)
Culter: dakujem, aj ja sa tesim na tvoju poviedku. A ze velmi :)
06.10.2015
William Cody
Jurinko, slušné zhodnotenie finálových poviedok. Tiež som hlasoval za Kladiváka. A menil by som iba poradie na 2.,3. a 4. mieste :D.
06.10.2015
jurinko
Ja som asi hrozne sebestredny zmrd, ale tie pozitivne ohlasy na moje pripindy "honia" ego skor mne :-D (a podla mna to trosku precenujete, bez vasich schopnosti by tie moje grafomanske vylevy mali hodnotu onoho povestneho prdu vo vesmire ;-) ) Dakujem vam, ze ste taki makaci, je radost s vami spolupracovat! :-)
06.10.2015
marcus
jurinko: písal som ti mail. Na ten čo máš uvedený v profile na scifi.sk. Prišiel ? :)
07.10.2015
jurinko
Ano, uz som ti aj odpisal... Mozno to nepreslo, kuknem sa ;-)
07.10.2015
Milan "Miňo" Tichý
Obsadenie finálovej trojky zhodné ako u mňa, len poradie rozdielne :) Po prvý krát mám dočinenie s MCF a musím povedať, že dobre sa to čítalo ( aj mne je to divné, ale vážne po prvý krát :( ... )
15.10.2015

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.