Diskusia 2/2: Bubák

Filmová história scifi

Diskusia

Brani(slav) Uher
Toto je poviedka, ktorú si človek môže začať čítať v akomkoľvek duševnom rozpoložení a aj tak ju prečítana jeden šup :) Dal som 7. Taký bubák by sa nám doma zišiel aj keď som ja bol malý (menší) a aj keď boli sestry. A ešte aj teraz by si našiel uplatnenie :D Spomenul som si na plesnivý chleba pod chladničkou, ktorý sme našli až pri sťahovaní. Neviem presne, ako dlho tam zrel, ale povedal by som aj štvť roka.
24.10.2015
jurinko
Starsie dielo s nevyuzitym potencialom, ktore by potrebovalo doladit :-) Ale na suflikovu dobre ;-) Dal som 5
26.10.2015
Zdeno Jašek
Dobre sa to číta, je to zaujímavé. Dobre vystupňované napätie.
Čakal by som možno nejaký drastickejší koniec - takto to pôsobí skôr ako literatúra pre deti, hoci stretnutia s Bubákom by boli pre deti príliš strašidelné. Tiež som mal pocit, že uvažovanie malého dieťaťa nie je až také kauzálne a plánované - deti skôr imitujú. A obvykle aj ten pocit rodiča, že dieťa nechce jesť len preto, aby rodiča dráždilo, je skôr len pocitom rodiča. Toto na mňa nepôsobilo príliš dôveryhodne.
12.11.2015
Magda Medvecká
Tak touto poviedkou (aj keď pozerám, že už dosť starou) si mi dosť urobil deň! Príjemne vytrhla z pracovnej nudy, aj keď sa musím priznať, že trochu aj nudila, zdala sa mi až príliš dlhá. Ale to možno len preto, že poviedky, ktoré som čítala doteraz, boli oveľa kratšie? Každopádne, ako tak rozmýšľam nad tým dejom, bolo to vlastne tak akurát, poviedkový čas ani dlhý, ani krátky, aj keď by to chcelo ešte učesať. Atmosféra super aj strašidlo sa mi páčilo, aj to, ako sa hra na strašidlo zmenila na realitu, aj to, ako ho porazil. To bol vlastne dosť zaujímavý nápad, keďže na strašidlá sa všeobecne ide skôr "silou".
Ach, bubáci sú tak strašne super téma :) Teraz mám chuť si ísť vymyslieť ďalšieho do vlastnej zbierky :D
23.01.2019

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.