Diskusia 2/2: Cena ScifiKozmos - poznámky k poviedkam - Rose

Podporte scifi.sk

Diskusia

zuna
Čo dodať, potešila si ma:)
19.04.2015

Juraj Búry
pockat! my uz mozme hovorit ktora sme poviedka?
19.04.2015

lubomir (Anonym)
k č.6
Napadlo ma, že pri zvyšovaní IQ u ľudí už nemôžem ísť do extrému nejakej väčšej hlavy.Veď ako by sa to prejavovalo, a nakoniec ľudia už svoje schopnosti ukázali Veľkým treskom, keď potvrdili existenciu prvotných častíc ktoré boli na začiatku stvorenia Vesmíru. My ani nevieme, aké iné formy popri nich v momente tresku vznikli. V tak malom prirestore slov pre poviedku som volil zníženie kapacity ľudí - bezcitný kanibalizmus. Rozmýšľať bez obmedzenia - ako povedal ten Ind znamenalo zlepšovať si svoju fyzickú kondíciu kanibalizmom. Je vedecky dokázané, že ludské mäso je pre človeka najvýživnejšie. Čakry tam pridal Ind, aby sa energia znásoblila. Ale toto vysvetlenie sa do rozsahu slov nezmestilo.
20.04.2015

zuna
inak úprimný obdiv autorom, čo do takéhoto mini rozsahu dokázali toľko toho vmestiť ! nestíham sa čudovať keď čítam vyjadrenia v diskusii a poznámky porotcov k poviedkam, rada by som si niektoré z nich prečítala. zdá sa, že fantázia nechýbala :)
20.04.2015

Ruza (Anonym)
prečo mám pocit, že porotkyňa v poviedkach očakávala len samé scifi prvky , .. Neviem, kde bolo špecifikované, že poviedka, ktorá obsahuje menej sci-fi prvkov, nie je dostatočnou scifi poviedkou.. Hm.. Nikde som takéto pravidlo nenašla. Myslím, že to svedčí možno o nevyzretosti porotkyne.. tým som nechcela porotkyňu nijako uraziť, ani som to nemyslela nijako v zlom, len si prejavujem svoj názor :)
22.04.2015

Rose
@Ruza, neočakávala som iba samé scifi prvky. Vôbec to nie je o tom. Bolo tu niekoľko poviedok, ktoré naozaj mali až tak málo scifi prvkov, že bolo na zváženie, či to vôbec považovať za scifi... Pre zaujímavosť, moje úplne top poviedky obsahujú minimum scifi prvkov a dala som im vysoké hodnotenie (možno niečo z toho je dokonca aj tvoje). Ja osobne som s tým nemala až taký problém a brala som to aj tak :) Ale v tomto sme sa zhodli všetci, niektoré poviedky si vážne vyžadovali viac scifi. Len si pozri, koľkým poviedkam dal Šaňo bez žiadnej ľútosti 0 bodov, lebo preňho to vôbec neboli scifi...
24.04.2015

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.